Рейкова війна в РФ триває і продовжує набирати обертів

RussiaDisintegration #РозвалРосії

 

Про диверсії на залізницях, які могли б ускладнити рух потягів із озброєнням, заговорили у перші місяці російського повномасштабного вторгнення в Україну. З’явилося чимало каналів, що публікували інструкції для партизанів і брали на себе відповідальність за акти саботажу, але про затримання диверсантів силовики почали звітувати лише восени 2022.

На Ерефії про свою диверсійну діяльність на залізничній інфраструктурі заявили рухи «Бойова організація анархо-комуністів» (БОАК) та «Зупини вагони». За даними The Insider, з березня по червень 2023 року в РФ зійшли з рейок 63 товарні поїзди, що майже в півтора рази більше, ніж за той же період минулого року. При цьому географія катастроф вагонів перемістилася на захід, а частина поїздів потрапила в аварії поряд із військовими частинами. Хоча за версією РЖД та перевіряючих органів, половина аварій сталася через поганий стан залізничних колій.

Представники БОАК узяли відповідальність не лише за розбір рейок і залізничної диверсії, а й за підпали вишок стільникового зв’язку (наприклад, у селі Біломісцене у Білгородській області) і навіть за підриви авто людей, які підтримують дії російського керівництва. За визнанням самих анархістів, їхню діяльність багато в чому надихнули дії білоруських партизанів, які ефективно протистояли російському вторгненню через територію Білорусі на початку війни.

Рух «Зупини вагони» у Росії взяв на себе відповідальність, наприклад, за схід вагонів із рейок в Амурській області, через який було зупинено рух по Транссибірській магістралі, за схід поїздів із рейок у Твері, кількох вагонів із вугіллям у Красноярську, вантажних поїздів у Красноярському краї на станції Лісосибірськ, у Махачкалі та на Жовтневій залізниці в районі станції Бабаєво, а також за вибуховий пристрій, що пошкодив залізничні колії в околицях Новозибкова. Цей інцидент згадало у своєму твіті міністерство оборони Великої Британії з посиланням на військову розвідку країни. Відповідно до карти, опублікованої рухом, його активісти діють на понад 30% території країни-агресора.

Рух «Співпраця» повідомляє, що «рейкову війну» на території РФ здійснюють білоруські партизани-активісти ініціативи «Лелеки летять», що входять до складу цього руху. Партизанськими групами цього руху було проведено численні акції у Смоленській і Брянських областях із метою уповільнення залізничних перевезень путінських військ. У результаті успішно проведених вилазок було знищено пристрої сигналізації, централізації та блокування на кількох ділянках. Знищено декілька релейних шаф СЦБ.

Влада Росії була змушена посилити заходи безпеки на залізницях. ФСБ неодноразово звітувала про затримання «терористів», нібито причетних до диверсій на залізниці, але це не допомагає придушити рух спротиву.

Боротьба з правлячою кремлівською владою іде не лише ззовні, а й ізсередини, отже, крах цієї недоімперії неминучий.


Матеріали підготувала Поліна Романова “Українська Жіноча Варта” для “Вільного Ідель-Уралу”


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard