11 грудня 2014р.
ВГО Українська Жіноча Варта
ВБФ Хелпіка.UA
Пост-реліз
Професійний медичний вишкіл для жінок та дівчат
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “УКРАЇНСЬКА ЖІНОЧА ВАРТА” ТА УКРАЇНСЬКА ВІЙСЬКОВО-МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ КАФЕДРА ОРГАНІЗАЦІЇ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ за численними проханнями учасниць ГО «Українська Жіноча Варта» вдруге провели медичний вишкіл для жінок та дівчат!
Врятувати життя під силу кожному!
Впродовж двох днів (22 та 29 листопада) небайдужі українки пройшли військово-медичний вишкіл в Ірпінському військовому шпиталі та в Інституті ПАГу. Правильне надання домедичної допомоги в умовах бойових дій є запорукою врятованого життя. Вісімдесят відсотків поранених бійців помирають саме від ненадання або несвоєчасного надання домедичної допомоги, кажуть військові інструктори.
Жінки навчились проводити серцево-легеневу реанімацію у разі відсутності дихання, правильно накладати пов’язки при пораненнях в кінцівки, грудну клітину та очі. Окрім того, оволоділи навичками застосування джгута і навчилися накладати його собі. Найголовніше, на чому акцентували увагу: джгут не можна тримати накладеним більше години, адже можна назавжди втратити руку або ногу.
На полі бою всі рівні. Тож тендітні дівчата навчилися самостійно евакуювати поранених бійців (разом з десятикілограмовим бронежилетом!) з поля бою. Кожен побув в ролі пораненого і рятівника.
Навички допомоги пораненим можуть знадобитись у житті усім. Вчасно надана медична допомога щороку може врятувати п’ятдесят тисяч життів українців.
До кваліфікованого персоналу інструкторів з Військово – медичної академії долучилися небайдужі лікарі – професіонали своєї справи з Інституту ПАГ України. Багато з учасниць вже мають діточок і їм як нікому, було цікаво дізнатися додаткову інформацію від реаніматологів та лікарів – травматологів про рятування життів ( в тому числі специфіку рятування дитячих життів).
В нашій державі до десяти відсотків людей, які не мають медичної освіти, вміють надавати кваліфіковану домедичну допомогу. Голова Громадської організації Олена Білецька впевнена, що знання в домедичній допомозі в умовах бойових дій на сьогодні в Україні є дуже потрібними і необхідними.Сподіваємось, що отримані знання не знадобляться.Однак їх важко переоцінити, якщо кожен з нас врятує хоч одне життя.
Велика подяка від Голови ГО “Українська Жіноча Варта” та учасниць жіночої варти, інструкторам, що проводили зайняття та начальнику Української медично-військової академії, доктору медичних наук, професору, полковнику медичної служби Савицькому Валерію Леонідовичу та начальнику кафедри організації медичного забезпечення збройних сил, доктору медичних наук, професору, лауреату Державної премії в галузі науки і техніки, полковнику медичної служби Бадюку Михайлу Івановичу.
А також Велику подяку Голова ГО “Українська Жіноча Варта” Олена Білецька висловлює доктору медичних наук, професору, завідувачу відділення неонатології ДУ «Інститут педіатрії,акушерства і гінекології» НАМН України, Президенту Всеукраїнської громадської організації «Асоціація неонатологів України», заслуженому лікарю України Знаменській Тетяні Костянтинівні та всім лікарям з Інституту ПАГ, які приймали участь у проведені інструктажу учасницям.
Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard
- Проект BBC 100 Women про “жінок, які залишились в Україні”. Одна з центральних постатей матеріалу – очільниця УЖВ Олена Білецька - 11.04.2022
- Ukraine Operational information from the regions 03.04.2022 (photo, video)/ Україна Оперативна інформація з регіонів 03.04.2022 (фото, відео)(English/Українською) - 03.04.2022
- Ukraine Operational information from the regions 02.04.2022/ Україна Оперативна інформація з регіонів 02.04.2022 (English/Українською) - 02.04.2022