Помирати дорожче, ніж жити: як на ерефії подорожчали труни та ритуальні послуги

RussiaDisintegration #РозвалРосії

 

Війна в Україні та санкції від економічних гігантів Європи та США спровокували зростання цін на труни та ритуальні послуги в росії.

За даними росстату, з січня 2022 року:

  • виготовлення труни подорожчало на 52%, до 6730 рублів;
  • риття могили на 13%, до 8765 рублів;
  • кремація на 36%, до 28 700 рублів.

 

І це не останнє подорожчання, незабаром можна чекати на новий цінник. 

Таке суттєве збільшення цін на хрести, труни та огорожі пов’язане зі зростанням вартості сировини металу і дерева, пояснюють власники похоронних бюро. Адже дошка і металочерепиця подорожчали у 2-2,5 рази, в тому числі і через те, що раніше частина матеріалів закуповувалася в Україні. Дуже символічно, чи не так.

 

Володимир Родькін, віце-президент Союзу похоронних організацій і крематоріїв (СПОК) навпаки каже, що сировина стала дешевшою, але є інші фактори логістика і зростання заробітної плати. Зокрема, велика кількість комплектуючих надходить з Китаю, поставки якого помітно подорожчали.

 

З початку пандемії вартість похоронів зросла приблизно на 30% до 120 тисяч за поховання на кладовищі і до 50 тисяч за кремацію. Але все залежить від регіону і побажань родичів. Ціни на труни коливаються від 4 тисяч до нескінченності. Велика вилка цін і на риття могил.

 

На фоні такого подорожчання росіяни почали економити на похоронах близьких. Замість кам’яного пам’ятника можуть поставити дерев’яний хрест. В результаті обсяг російського ринку ритуальних послуг у 2022 році зріс лише на 5%, що нижче рівня інфляції. 

 

Суттєво попит на кремацію зріс у Москві і Санкт-Петербурзі, тепер  вона займає до 70-72% від загальної кількості поховань. Оскільки цей ритуал у столиці рф коштує в середньому 130-150 тисяч рублів, з’явилася послуга «помилкової кремації». У залі прощання відбувається церемонія прощання з родичем, а потім труну з тілом умовно занурюють вниз на ліфті або відправляють у стіну. Тіло вивозять для кремації в інше місто, а через деякий час родині просто видають урну з прахом і відповідними документами.

Напередодні заборони на вивезення необробленої деревини російські гравці нарощують експорт за кордон, а на тлі дефіциту внутрішні ціни підтягуються до експортних, тож незабаром росіяни ховатимуть померлих у картонних коробках або чорних пакетах. Такий досвід у них вже є. Хоча знаючи відношення до людей за поребриком, не здивуємося, якщо просто закопають і забудуть. Адже людське життя на ерефії, як показують події останніх 16 місяціва, нічого не варте. А коли так, то і такій державі недовго існувати. Бо держава це в першу чергу люди, а вже потім все інше.

Матеріали підготувала Поліна Романова “Українська Жіноча Варта” для “Вільного Ідель-Уралу”


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard