Навіщо Кремлю воєнізовані загони на території США?


Навіщо Кремлю воєнізовані загони в США, або Що робить спецназ ГРУ, бійці МВС та російські казакі на території Америки?
Поки колишній агент КДБ, а нині беззмінний глава російської держави Володимир Володимирович Путін тисне руку Дональду Трампу, співробітники російських консульств за спиною американського президента займаються створенням мережі проросійських молодіжних воєнізованих загонів на території США
Коли після майже дворічного перебування в СНД я повернувся в США (а це було напередодні майданівських подій в Україні), я не міг не помітити, наскільки за недовгий термін моєї відсутності змінилася ця країна.
І зовсім не тому, що туалетний папір в американських аеропортах став на порядок тонше, а люди на вулицях – нетерпиміше. Швидше, відбулися докорінні зміни в суспільстві, що неминуче знайшло своє відображення
Описані далі дії відбувалися якраз напередодні відомих подій на Донбасі, коли до Криму і на Схід України входили «зелені чоловічки» з боку Росії. У той же час по всій території Сполучених Штатів виразно відчувалося наростання впливу Кремля. То тут, то там як гриби після дощу з’являлися і організовувалися пов’язані з Росією групи: фонди, ансамблі, російські школи, бібліотеки, літературні конкурси, культурні вечори, спортивні змагання, ігри під егідою посольства, казачі та навіть напіввійськові формування і так далі.
Більшість подібних організацій миттєво потрапляли під прямий вплив, а часто створювалися і фінансувалися співробітниками Посольства Росії, Генеральних консульств РФ та інших дипломатичних відомств ..
Спільні патріотичні концерти, масові святкування 9 Травня, Міжнародного жіночого дня і навіть Дня Радянської Армії раптом стали надзвичайно популярними подіями в російськомовній діаспорі Америки. Загальновідомо, що всі перераховані вище свята не мають ніякого відношення до американської культури і державності, і жителі цієї країни навряд чи в змозі відрізнити їх один від одного. Однак чомусь саме зараз прокремлівські активісти діаспори намагаються нав’язати американцям майже забуті радянські патріотичні свята….
Але це ще квіточки
Частими гостями в американських містах стали представники організації «Росмолодежь», що є в РФ одним з головних знарядь Кремля з патріотичного впливу на уми молодих росіян. Вони стали масово, відкрито і, до речі сказати, досить незграбно організовувати молодіжні осередки і патріотичні табори за прикладом і подобою радянських піонерських таборів, в які ми свого часу їздили в СРСР (за відсутністю інших). Заходи ці облаштовувалися з використанням морально застарілої радянської символіки та відповідної пропаганди (мабуть, також за відсутністю іншого), що славить Батьківщину, яка піднімається з колін. В одному з таких таборів під Сієтлом в минулому році мені вдалося сфотографувати абсолютно сюрреалістичну картину: священика Російської православної церкви на тлі червоного прапора з серпом і молотом. Увечері він благословляв алкогольну молодіжну вечірку, а на ранок благовістив американським тінейджерам.
Дитячі проросійські «буткемпи» в церквах Каліфорнії
Далі більше. Раптово ми почули, як в Каліфорнії почали організовуватися так звані дитячі проросійські напіввійськові «буткемпи». Одна з місцевих православних парафій в Сакраменто оголосила набір бажаючих пройти своєрідний «курс молодого бійця», в який входить поводження зі стрілецькою зброєю та спортивним луком, метання ножів, стройова підготовка і патріотичне навчання. Також можна було відпочити в наметах на природі і посидіти ввечері біля багаття, поспілкуватися і заспівати під гітару російські пісні.
В одному з таких таборів мені також вдалося побувати. Діяв він протягом двох років неподалік від північнокаліфорнійского міста Мерісвілл, на території бази відпочинку «Єліму», що належить Слов’янській місіонерській церкві «Віфанія». Старшим пастором цієї церкви є іммігрант-біженець з Естонської РСР Адам Семенович Бондарук, а більша частина прихожан – вихідці з України.
Примітно, що більшість членів цієї п’ятидесятницької церкви свого часу отримали політичний притулок в США якраз через переслідування з боку безбожної радянської влади і гонінь КДБ. За часів Радянського Союзу багато хто з них відмовлялися брати в руки зброю, співпрацювати з комуністичною владою, служити в армії, і взагалі були переконаними пацифістами. Тепер же, коли всі вони поголовно стали громадянами Сполучених Штатів, тут, на американській землі вони, особливо не криючись, співпрацюють з посланцями Кремля. Тим часом, своїм дітям, в більшості своїй, давно живуть за принципами американського суспільства, вони продовжують проповідувати біблійну заповідь “Не убий”, вкладаючи в неї сенс “Хто візьме в руки меч, від меча і загине”.
Однак, як мінімум протягом двох років осередок казаков під керівництвом колишнього інструктора ГРУ з Киргизії Станіслава Холодкова проводила свої напіввійськові збори на території цього п’ятидесятницького табору. Влаштувавши там якусь подобу стрілецького тиру на свіжому повітрі, православні отамани і військові інструктори з Росії та інших республік колишнього СРСР за згодою вищого керівництва «Віфанії» навчали своє малолітнє військо (багато кому з яких навіть важко говорили по-російськи) метання ножів, стрільбі з лука і гвинтівок, а також мистецтву бойового рукопашного бою по російській системі.
В вільний час дітям давалися завдання випалювати на дощечках радянські танки, Георгіївські хрести та російські військові літаки.
А ввечері діти збиралися в молитовному приміщенні, де настоятель «Руської Православної церкви святих жон-мироносиць» в Сакраменто отець Павло Волменскій навчав їх Закону Божому.
Казача парафіяльна школа, учні якої складають більшу частину подібних таборів, діє під дахом «Церкви Вознесіння Христового», яка була заснована в столиці Каліфорнії в 1954 році і підпорядковується Російської Православної Церкви Закордоном (РПЦЗ).
Не будемо забувати, що в 2007 році при безпосередній участі президента Росії Володимира Путіна РПЦЗ підписала Акт про канонічне спілкування з Російською православною церквою Московського патріархату. В результаті об’єднання парафії Російської православної церкви в США відновили своє «духовне спілкування» з «материнської» церквою Московського патріархату. Це дає гостям з Москви можливість безперешкодно і практично безконтрольно займатися будь-яким видом діяльності на територіях місцевих подвір’їв і церков.
Після духовного окормлення американським дітям викладаються лекції про силу і міць духу, а також про історію та специфіку російської зброї. На фотографіях, зроблених в таборі «Єліму» можна впізнати такі зразки зброї як гвинтівка Мосіна, різні моделі якої широко використовувалися в Російській імперії та Радянському Союзі з 1892 до кінця 1950-х рр., Шаблі, шашки, клинки і т.п. Серед вихованців православно-патріотичного табору проводяться також фізичні змагання, піші походи і гірські сходження. Там, де в неділю п’ятидесятники, які колись втекли від КДБ, пророкують і вчать своїх дітей прощати своїх ворогів, у понеділок інструктори спецслужб-спадкоємиць КДБ викладають їм свої канони.
Подібні тренувальні табори для молоді, або, як називають їх американці, «буткемпи» під виразно російськими назвами – «Скіф», «Русичі» – широко поширилися по всій території США.
Воєнізовані збори регулярно проходили (і продовжують проходити) і в сусідніх з Каліфорнією штатах Вашингтон і Орегон, де протягом декількох років поспіль (2012 – 2015) організовувався «спортивно-патріотичний табір, присвячений російському військовому святу “День десантника “».
На фотографіях, які потрапили до редакції «Слов’янського Сакраменто», можна побачити добре натренованих бійців з автоматичною зброєю в руках в лісах Орегона. Вони одягнені у військову форму чинного російського зразка. На одному з таких фото десяток воїнів розташувалися під тентом з автоматами Калашникова. На іншій фотографії ми бачимо намет з написом «Штаб». На наступних знімках зафіксовано навчання американських дітей навичкам російського бою.
Усюди розвішані прапори Російської Федерації, а також Повітряно-десантних військ, головною метою яких є здійснення диверсій в тилу противника. На одній з сосен висить емблема ВДВ з девізом цього роду військ: «Ніхто крім нас!» І збройними парашутистами, які десантуються з повітря.
На галявині перед «штабом» горить багаття, а поруч по-армійському вишикувані в шеренгу підлітки років 14-18, всі вони також одягнені в форму діючої російської армії.
Що це – безневинна гра, або підготовка майбутніх диверсантів з місцевого населення?
Як би там не було, але все це побудовано за шаблонами, описаним в старих методичках радянських спецслужб – створення кластера з лояльних агентів впливу на території передбачуваного супротивника, організація мережі осередків диверсантів серед місцевого населення, готових у разі потреби і за першим покликом штаб-квартири різати дроти, перевертати знаки на фрівеях, підривати інфраструктуру і т.д. і т.п.
Казакі в американських школах
Російські казакі почувають себе привільно не тільки в американських церквах і горах. По всьому видно, що їм в деякій мірі навіть вдалося інтегруватися в загальноосвітню систему Каліфорнії. Поряд з російськими підручниками, люб’язно доставляються російськими дипломатами на кампуси деяких шкіл, тут, під дахом спортивно-розважальних секцій і культурно-патріотичних ранків, регулярно організовуються своєрідні «Зарниці», показові бої і виступи казацкіх гуртків
Одним з таких місць стала відома в Сакраменто «російська» чартерна школа Community Outreach Academy, силами якого росіяни регулярно користуються для проведення спортивних змагань та інших заходів. Тут же діє школа карате під керівництвом інструктора Станіслава Холодкова, який запевняє, що є майстром спорту СРСР з карате та рукопашного бою і має 10-й дан в карате.
Протягом ряду років каліфорнійське козацтво проводило на території школи свої парамілітарні ігри , які активно підтримувалися вищими дипломатичними чиновниками з російського Генконсульства в Сан-Франциско і Посольства в Вашингтоні. Вони охоче дають інтерв’ю місцевій пресі і фотографуються на пам’ять з учасниками ігор.
У масованої пропаганди казацкіх цінностей і висвітлення діяльності казацтва особливо відзначилася місцева газета «Діаспора», що випускається видавничим домом «Афіша» та «Нове російське радіо», що належить Давиду Пономарю. На фотографіях, опублікованих «Діаспорою», можна бачити прапор штату Каліфорнія поруч з російськими та казацькими штандартами. І девіз: «Ми були! Ми є і ми будемо! Ми – казакі! »І ще:« Ми казакі – з нами Бог! ». І тут же – американські дітлахи в російській військовій формі.
На одній з фотографій, які потрапили до редакції «Слов’янського Сакраменто», ми бачимо на території школи Community Outreach Academy тир під відкритим небом, де дітей навчають поводженню з вогнепальною зброєю. Поруч з дітьми російські військові інструктори, що уважно стежать за їх успіхами.
Історичний сарказм полягає в тому, що школа Community Outreach Academy знаходиться практично на території колишньої військово-повітряної бази McClellan Air Force Base, де за часів Холодної війни ремонтувалися американські бомбардувальники і відправлялися до В’єтнаму і Афганістану
Ще одна чартерна школа, Futures High School, де в основному навчаються діти наших співвітчизників, також надала свою площу для проведення спортивних змагань молодих казаків.
В інтерв’ю місцевій газеті «Діаспора» заступник генерального консула Росії в Сан-Франциско Халіт Айсин каже: «Завдяки таким подвижникам, як Станіслав Холодков, підтримуються ці традиції, зберігається сам дух казацтва. Вони заслуговують на велику повагу, бо не замикаються в собі, а пропагують свою культуру, історію і традиції в нових умовах життя, передаючи їх своїх дітей і онуків ».
Колишній почесний консул РФ Наталія Оуен вважає, що «казацтво – це сильна російська діаспора в Америці, це слава і гордість російського народу».
Діяльність казаков благословляє і цілком підтримує і архієпископ РПЦЗ владика Кіріл з Сан-Франциско
Хто за цим стоїть?
Одним з основних організаторів казацького руху на території Західного узбережжя США є отаман Станіслав Холодков. У минулому, як свідчать ЗМІ з СНД, а також Вікіпедія, Холодков служив в радянському спецназі в Афганістані і був першим командиром елітного формування Збройних сил Киргизії – загону «Скорпіон», який підпорядковується Головному Розвідувальному Управлінню Головного Штабу Збройних Сил Киргизької Республіки і особисто президенту.
Слід зазначити, що знаменитим «Скорпіон» став уже після Холодкова – в період подій 1999-2000 рр. в Баткенте 525-й ОБСпН в складі зведеного загону Зардалінского напрямку виконував бойові завдання по локалізації та знищення бандформувань міжнародних терористів на півдні Киргизької Республіки.
Холодков є частим гостем військових частин і баз спеціального призначення в СНД, а також бере активну участь в міжнародних зустрічах козаків, в тому числі і в Росії. Він регулярно з’являється у військовій або казацькій формі з різними радянськими нагородами разом з російськими дипломатами в Генконсульстві РФ у Сан-Франциско, а також на всіляких громадських заходах. Особливо казакі облюбували колишню територію Російської Імперії – Форт-Росс, куди їх регулярно запрошують для участі в культурних заходах.
У своїй петиції про банкрутство, поданій до Федерального суду США в Сакраменто в 2010 році, отаман Станіслав Холодков вказав, що протягом трьох років (з 2008 по 2010 г.) отримував зарплату в організації Gateway Community Charters, яка об’єднує під своїм дахом Community Outreach Academy і Futures High School. Всього за три роки своєї діяльності в Community Outreach Academy Холодков отримав як дохід від загальноосвітньої системи Каліфорнії понад $ 107 тис.
Станіслав Холодков очолює ставку Верховного отамана СКФ Російської Федерації в західному регіоні США, в тому числі в Каліфорнії, і свою власну організацію Cossacks National Union.
Ігор Бабошкін з Нью-Йорка, який керував «Координаційною радою російських американців», в своєму дослідженні стверджує, що звання отамана і 10-й дан з карате Холодков отримав обманним шляхом, однак це вже тема окремого розслідування.
Казакі та бойові дружини діють під дахом консульства РФ
Незважаючи на те, що мета навчання американських дітей і підлітків підноситься як виключно «спортивно-патріотична», багато представників діаспори, а також корінні американці підозрюють, що за подібними бойовими дружинами ховається широко розгалужена мережа кремлівської агентури на території Сполучених Штатів.
Про це, наприклад, пише російсько-американське видання «Співвітчизники в Америці». В одній з його статей під заголовком «Російський МЗС готує воєнізовані молодіжні загони на території США» недвозначно стверджується, що офіційний Кремль активно просуває силові формування під виглядом «засланих козачків».
Варто відзначити, що роботу казацтва по всьому світу дійсно (і це визнається офіційно) курують представники МЗС Російської Федерації, а на території США вони потрапляють під безпосередній патронаж російських консульств.
Тоді як в самій Росії кожна до єдиної громадська організація, яка існує на кошти іншої держави, автоматично стає «агентом Держдепу» і оголошується поза законом, в Сполучених Штатах безперешкодно засновуються і діють десятки проросійських некомерційних організацій, які, схоже, ні перед ким окрім Кремля не звітують.
Ігор Бабошкін ще в 2015 р передав до Конгресу США пакет доказів дій «п’ятої колони» в США. За словами Бабошкіна, російське посольство вміло грає на патріотичних почуттях іммігрантів з СРСР і СНД, ініціюючи суспільно-політичний рух, яке симпатизує Росії, на території американської держави.
В інтерв’ю «Слов’янському Сакраменто» Бабошкін нарікає на те, що американська влада н зовсім нічого не робить, щоб розкрити і затримати російських шпигунів. Однак це не зовсім так: в кінці минулого року Барак Обама вислав з країни 35 російських дипломатів (в тому числі і з Генерального консульства Росії в Сан-Франциско), звинувативши їх в роботі на російську розвідку. Два російських об’єкти в штатах Нью-Йорк і Меріленд, які, як вважають експерти, використовувалися в цілях розвідки та збору даних, були закриті. Одночасно були посилені введені раніше санкції проти РФ
Паралельно з цим американським урядом було вжито низку заходів з протидії кремлівської пропаганди на території США.
Варто зауважити, що після анексії Криму і введення санкцій проти Росії діяльність подібних установ помітно загальмувалася, проте багато американців побоюються, що виплекані під прикриттям зарубіжних посольств хлопці в критичний момент зі зброєю в руках встануть під знайомий з дитинства триколор.
Російський «Спецназ» в Майамі
У червні цього року Флоріди газета Miami Herald опублікувала статтю, в якій стверджується, що на гроші російських олігархів, чиновників і офіцерів спецслужб на півдні штату був відкритий російський байк-клуб з недвозначною назвою «Спецназ». Газета повідомляє, що високопоставлений російський чиновник-олігарх Ігор Зорін, який займається забезпеченням державного зв’язку, в тому числі щорічною трансляцією парадів Перемоги на Красній площі в Москві, скуповує респектабельну нерухомість в туристичному районі Санні-Айлз-Біч (Флорида), особливо в комплексі Trump Palace, що належить будівельній імперії Трампа. Протягом останніх 5 років Зорін вклав в нерухомість близько $ 10 млн і спільно з однодумцями заснував проросійський клуб байкерів «Спецназ». Окремо підкреслюється, що емблема клубу копіює герб Федеральної служби безпеки Росії – правонаступниці КДБ СРСР. Членами мотоклубу «Spetsnaz Law enforcement Motorcycle Club», який, як планується, буде розвиватися по всій Америці, є переважно відставні співробітники спеціальних підрозділів ФСБ і МВС.
Члени російського клубу мають дозвіл на носіння вогнепальної зброї і тісно дружать зі спонсоруємої Кремлем байкерською організацією «Нічні вовки», а також вхожі до правоохоронних органів США.
Ці дані підтверджують співробітники організації Transparency International, які стверджують, що на зароблені з багатомільйонних держконтрактів гроші «Ігор Зорін за допомогою колишнього офіцера ФСБ, а нині голови ради директорів охоронного підприємства” Альфа-Антікрімінал “Святослава Мангушева через комерційні компанії зміг придбати чотири квартири в Майамі на загальну суму понад $ 9 млн ».
«Альфа-Антікрімінал» складається з колишніх співробітників і ветеранів радянських і російських спецслужб і обслуговує найбільші російські монополії: «Газпром», «Роснефть», «Мосгаз», «Сколково», Уряд Москви і т.д.
Схожа ситуація в Європі
Схожі тенденції відзначаються і по всій Європі, де, як пише фахівець з Росії Борис Райтшустер, Кремль організував секретні напіввійськові спецзагони, засновані за допомогою шкіл бойового мистецтва «Система». Авторитетний німецький журнал Bild, публікуючи уривки зі скандальної книги Райтшустера, повідомляє про цілу мережу добірних воєнізованих загонів Кремля, що базуються в Європі і мають можливість в будь-який момент почати діяти за наказом Москви. За словами журналіста, дані загони створені на основі шкіл військового мистецтва. У них проводиться навчання так званому «російській ратній справі» «Система», яке використовується російськими військами спецназу. Інструктори «Системи» підтримують активні контакти з російськими охоронними фірмами і байкерами з патріотичного російського клубу «Нічні вовки».
При цьому вони організовують кампанії по поширенню неправдивої інформації серед російських німців
Підготовкою учнів займаються спортсмени, але її керівництвом і пропагандою займаються службовці розвідки і ВДВ, і не тільки в Німеччині, Чехії та Швейцарії, а й на решті території Заходу. За твердженням автора, ці бойові загони є основним козирем Путіна в секретній боротьбі проти країн Європи. Члени «Системи» беруть участь в регулярних навчаннях на території Швейцарії і Чехії, взаємодіють з казакамі і «Нічними вовками», періодично відвідують Росію для відпрацювання своїх навичок. Як пишуть німецькі журналісти, всі ці люди проходять навчання з використанням різної зброї, щоб згодом здійснювати диверсійні акти.
Цікава ситуація серед російськомовних іммігрантів склалася в Іспанії, де, як повідомляє німецький телеканал Deutsche Welle, працівники російського посольства намагаються поставити під свій контроль всю громадську діяльність співвітчизників.
Спроба політизувати діяльність громадських організацій стала однією з причин розладу між представниками діаспори і співробітниками посольства. Так, присутні в якості гостей на щорічному засіданні КСОРС (Координаційна рада організацій російських співвітчизників) у вересні 2014 року співробітники російської дипмісії запропонували прийняти звернення з приводу конфлікту на Україні, в якому містилася беззастережна підтримка позиції Кремля. Члени Ради звернення до подібної редакції не підтримали, що викликало роздратування дипломатів
На конкурсі музичних колективів діаспори в Сарагосі в тому ж році співробітник російського диппредставництва зажадав показати привезений ним «викривальний» документальний фільм про українські події. Організатори конкурсу відмовилися, враховуючи, що в залі було багато українців, які традиційно беруть участь в діяльності російськомовної діаспори, повідомляє німецький державний телеканал
Якщо раніше посольство РФ обмежувалося окремими «рекомендаціями», то останнім часом воно намагається поставити під свій контроль всю громадську діяльність співвітчизників. Так, відтепер посольські «куратори» самі вирішують, які організації і ким можуть бути представлені на місцевих і міжнародних конференціях, які теми мають обговорюватися, хто може, а хто не може бути членом КСОРС. Як модератори зборів діаспори відтепер виступають або самі співробітники посольства, або представники діаспори, які користуються їх особливою довірою.
У листі Наглядової ради йдеться, що діяльність посольства останнім часом була спрямована виключно на викорінення інакомислення в громадському русі діаспори. В ході «зачистки» ради від неугодних посольству осіб, застосовувалися, згідно з листом, такі засоби як «нічні телефонні дзвінки активістам, відверті погрози і інші методи психологічного тиску». В результаті з координаційного органу були вигнано більш як половина її членів. Організацію співвітчизників нині очолюють «некомпетентні і неавторитетні, але слухняні посольству люди».
За словами російських іммігрантів в Іспанії, в останні 8 років посольство виділяло певні кошти організаціям співвітчизників. Ці гроші йшли на різного роду заходи, в тому числі фольклорні свята і конференції. На кошти, що надходили з Росії, знімалися концертні зали, оплачувався проїзд і проживання в готелях учасників різних зустрічей. Посольство допомагало з підручниками російської мови, виділяло гроші на газети і журнали, поїздки на міжнародні форуми співвітчизників, що проводяться під егідою Москви
Активісти також висловлюють думку, що встановлення контролю над громадським життям співвітчизників з боку посольства – не чиясь особиста ініціатива, а «прояв загальної тенденції, яка домінує в останнім часом в Росії». Свої імена, втім, коментатори називати побоюються – бо бояться підмішаного в чай полонію.
Повернути Каліфорнію та Аляску Росії?
Буквально на днях Америка отримала нового посла Російської Федерації – високопоставленого силовика і “вправного переговорника” з роззброєння і безпеки дипломата Анатолія Антонова, нагородженого медаллю «За повернення Криму», де повсюдно формуються схожі бойові загони. Українська преса пише про один з таких під назвою «Бойові гноми».
Учасники табору живуть в жорстких військово-польових умовах, вивчають рукопашний бій за системою Кадочникова, займаються розбиранням-збіркою автомата, вчаться основам бойової та вогневої підготовки, тактики різних бойових підрозділів, форсування водних перешкод, альпіністським навичкам. Роботу зі школярами ведуть фахівці з «гарячих точок» Росії і колишнього СРСР, максимально наближаючи табірні умови до військових.
Примітна ще одна деталь, а саме: відразу після анексії Криму в одному з курортних міст цього півострова, Євпаторії, була встановлена пам’ятна дошка із закликом до майбутньому поколінню росіян: «Ми повернули Крим, вам – повернути Аляску!».
Як відомо, російські казакі майже одноголосно підтримують президента Володимира Путіна і його політику в Росії і за кордоном. Деякі з казацьких ватажків, наприклад, отаман міського казацького товариства Санкт-Петербурга Андрій Вікторович Поляков, зажадали від уряду Російської Федерації фінансування на відродження і пропаганду російської культури в США. На виділені кошти лідер казаков пообіцяв підтримувати Російську Православну Церкву в її місіонерської діяльності за кордоном і надавати допомогу в об’єднанні православної спільноти
Як підкреслювала російська преса, це «допоможе провести підготовку до “референдуму” щодо можливого поділу Сполучених Штатів Америки». Всі ці заяви, між іншим, звучали на тлі виходу Криму зі складу України, коли в нього увійшли «невідомі» зелені чоловічки.
Паралельно з цим активісти іншого казачого союзу – петербурзького суспільства «Православний союз казаков” Ібріс “» – навіть наважилися вимагати від влади США повернути «ісконно русскіє» Аляску і Каліфорнію
На додаток скажу, що я особисто знайомий з деякими ностальгуючими за СРСР товаришами, які проживають тут, в США, які також вважають, що ці два штати є російськими, і з нетерпінням чекають їх приєднання до «історичній батьківщині». Разом з цим вони користуються всіма благами американського громадянства, включаючи безоплатну соціальну допомогу. І так, більшість з них голосувало за Трампа
Американські військові в Росії?
Ви можете собі уявити, щоб під прикриттям американських посольств в російських школах і протестантських церквах організовувалися осередки американського спецназу або хоча б клуби парамілітарних бойскаутів, які безперешкодно пересувалися б по території Росії, навчаючи молодих росіян стрільбі, військової тактики морських котиків і джиу-джитсу? Як, на вашу думку, до подібних дій поставилася б Генеральна прокуратура Російської Федерації і влади на місцях?
Руслан ГУРЖИЙ
Джерело та більше фото тут