Ми не є куховарки, ми є рівноправні воїни, — активістка

У четвер 21 січня у Києві жінки-активістки пройшли маршем від Південного ж/д вокзалу до Міністерства оборони України, виступаючи за рівні можливості жінок-військовослужбовців в українській армії

Близько 20 представниць прекрасної статі зібралися біля залізничного вокзалу в Києві, щоб пройти маршем до Міністерства оборони України. Серед них були журналістки, військові та активістки, в руках жінки тримали предмети кухонного вжитку, деякі були одягнені в фартухи. Таким чином організаторки хотіли підкреслити ситуацію, в якій жінки, які служать в реальності на бойових посадах, а на папері записані куховарками.

 
 

Олена Максименко

Олена Максименко / Громадське радіо

Олена Максименко

Організаторка акції та військова кореспондентка Олена Максименко каже, що жінок не призначають на бойові посади, попри те, що вони виконують бойові завдання.
«Жінка пишеться куховаркою або начальницею лазні, а насправді є воїном, штурмовиком, гранатометником тощо. Тому ми підемо ходою доМО й символічно покладемо це кухонне знаряддя, бо ми не є куховарки, ми є рівноправні воїни — такий символізм цієї акції», — зазначає Олена.
Дівчата йшли та співали українські пісні під супровід сопілки та бубна. Деякі з жінок-перехожих цікавились тим, що відбувається, а почувши відповідь, приєднувались до активісток.

Дівчата співають «Лента за лентою»

Дівчата співають \"Лента за лентою\" / Громадське радіо

Дівчата співають «Лента за лентою»

Троє представників київської поліції йшли поряд, забезпечуючи безпеку. Інспектор Євген Чуб сказав, що в поліції наразі багато жінок і немає дискримінації. Я спитала, чи варто жінкам воювати разом з чоловіками:
«Якщо вони бажають, то нехай підтримують нас, чоловіків. Немає різниці між жінками та чоловіками ні в поліції, ні в армії», — вважає Євген.

Інспектор Євген Чуб зліва

Інспектор Євген Чуб зліва / Громадське радіо

Інспектор Євген Чуб зліва

Біля воріт на вході до Міністерства оборони дівчата поклали кухонне приладдя. Голова ГО Українська жіноча варта Олена Білецька від імені всіх жінок військовослужбовців заявила, що наступним кроком будуть зустрічі з посадовими особами МО та обговорення з ними внесення в списки відповідних спеціальностей жінок на рівних правах з чоловіками.
«Оскільки сьогодні сам міністр заявив, що дається 5 років на реформування армії, ми хочемо це пришвидшити та зробити в кращій спосіб для наших жінок, які воюють на передовій. Вони хочуть займати посади, на які вони заслуговують, а не бути кухарками чи начальницями лазні. Ця практика широко прийнята за кордоном, що жінки мають право займати відповідні посади: бути снайперами, розвідниками. Я не думаю, що жінка є поганим воїном, до того ж в Україні йде війна і жінка хоче захищати свою Батьківщину».

Кухонне приладдя біля воріт МО

Кухонне приладдя біля воріт МО / Громадське радіо

Кухонне приладдя біля воріт МО

Владислав Селезньов

Владислав Селезньов / Громадське радіо

Владислав Селезньов

Під час цього імпровізованого брифінгу несподівано з’явився керівник прес-служби Генштабу ЗСУ України Владислав Селезньов у цивільному. Він розказав, що наразі дійсно йде процес реформування ЗСУ, але вважає, що рішення про розширення переліку посад, які можуть обіймати жінки, має бути прийняте на підставі відповідних досліджень.
«У складі МО є науково-дослідний центр, який має це питання ґрунтовно розглянути для того, щоб прийняти виважене рішення. Не популістське, не враховуючи якийсь тиск з боку суспільства чи політичних сил, а враховуючи всі аспекти діяльності військовослужбовців в складі ЗСУ, зокрема аспекти діяльності та виконання завдань в зоні проведенняАТО або під час інших конфліктів. Це принципово. Ми так само маємо враховувати фізіологію та фізичні можливості жінок при визначенні переліку посад, які можуть обіймати жінки й бути під час виконання функціональних обов’язків за цими посадами найбільш ефективними. ЗСУ рухаються на шляху реформ за НАТОвськими стандартами. 5 років в нас для цього є. Якщо в збройних силах країн, що входять до складу НАТО, є військовослужбовці-жінки, то так само буде й в нас, тому що ми маємо відповідати сучасним стандартам провідних країн світу і це нормально», — розповів керівник прес-служби Генштабу.
Марія Зав’ялова спеціально для «Громадського радіо»
Слухати новину

Джерело: Громадське радіо