Куди тікають гроші? Куди пішли вони?

#RussiaDisintegration #РозвалРосії

Росіяни почали масово виводити свої гроші за кордон. За останній рік суми переказів у сусідні країни склали мільярди доларів. І справа тут не в інвестиціях чи вигідних вкладеннях. Люди просто тікають від путінського режиму, прихопивши з собою усе, що встигли накопичити. Така тенденція з’явилася лише рік тому, але за цей період вже фіксуються десятки мільярдів доларів виведеного капіталу з рф. Приватного капіталу! Така ситуація говорить про те, що росіяни не бачать ніяких перспектив у своїй державі. Це стосується і підприємців, і простих громадян, які мали хоч якісь фінансові заощадження. Схеми застосовуються різні, переважно, через офшорні фірми, зареєстровані в сусідній державі.

Куди ж переводять свої гроші росіяни? Переважно у країни колишнього радянського союзу, оскільки у банках Західної Європи вимагають звіт, звідки кошти і яким способом вони були зароблені. Лідерами по виводу рублів з рф стали Казахстан, Грузія, Вірменія, Узбекістан та Киргизія. Згідно статистиці грошові перекази з рф у Казахстан за 2022 рік склали 775,5 млн доларів. У Грузію за той самий термін було переведено близько 2 млрд приватного капіталу. Рівень переказів грошей у Вірменію склад трохи більше 3 млрд доларів. Абсолютний рекорд встановив Узбекістан, прийнявши у свою банківську систему понад 14,5 млрд. Такий відтік капіталу з економіки рф у сумі з західними санкціями, нездатністю імпортозаміщення та частковою втратою головного джерела доходів – продажу нафти та нафтопродуктів, ставить просте питання: Скільки ще проіснує економіка росії і сама росія, як держава?

Для стабілізації ситуації країна-терорист щомісяця бере зі свого резервного фонду  від 4 до 5 млрд доларів. Але і цей резерв вже скоро закінчиться. Зашморг навколо російської економіки затягується з кожним днем все сильніше і сильніше. І з кожним новим обмеженням, з кожною новою заброною наповнювати бюджет країни, що розв’язала найбільшу війну ХХІ століття, стає все складніше. А новий пакет санкцій вже на підході. Тому чекаємо – розпад ерефії вже не за горами!

Матеріали підготувала Поліна Романова Українська Жіноча Варта для “Вільного Ідель-Уралу”


Інформація підготовлена в рамках проєкту “Інформаційна діяльність з протидії дезінформації на територіях, підконтрольних Україні” За підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard