Ізраїль. Аутисти стають незамінними для ЦАХАЛу


10 канал телебачення Ізраїлю показав репортаж про аутистів, що несуть службу в ізраїльській військовій розвідці. Там є спеціальний підрозділ, де служать хлопці та дівчата, що мають різні порушення аутичного спектру. Ініціатива створення такого підрозділу належить чинному керівникові МОССАДу Таміро Пардо.
Аутисти переважно займаються аналізом карт та аерофотознімків, що з’являються на моніторах. Завдячуючи особливостям мислення, вони звертають увагу на найдрібніші деталі, врахування яких на місцевості дозволяє не допустити можливих втрат особового складу. Таким чином аутисти-розвідники рятують життя солдатам.
Також дуже важливо, що під час несення служби аутисти отримують навички, які у допомагають їм у цивільному житті.
Аутист має здатність обробити текстову та візуальну інформацію значно швидше за людину, що не страждає захворюваннями аутичного спектру. Ця їх особливість виявилася незамінною в хай-тек.
Наприклад, у датській компанії Specialisterne, що спеціалізується на технологічному консультуванні 75 % працівників – аутисти та люди, що мають синдром Аспергера, що також відноситься до аутичного спектру.
Від звичайних працівників вони відрізняються феноменальною здатністю помічати найдрібніші деталі, надлюдською зосередженістю та здатністю надзвичайно швидко обробляти величезну масу інформації. Ці навички особливо важливі для тестування програм. Аутисти можуть перевірити документацію на 4000 сторінок у десять разів швидше за звичайну людину та не пропустити жодної помилки.
Відділ моніторингу
ГО “Українська Жіноча Варта”