Іди воюй або за грати: як мобілізація створює демографічну катастрофу у рф?

RussiaDisintegration #РозвалРосії

“Спецоперація” не є війною, тому офіційної мобілізації в рф немає, але по факту вона є. І йде повним ходом. Перша хвиля принесла окупаційним військам щонайменше 300 тисяч нових бійців. Майже не навчені і погано екіпіровані, багато з них згодом загинули або отримали поранення та важкі каліцтва.

Тоді кремль вдався до вербування солдатів-контрактників, які, принаймні в теорії, воюють добровільно за гроші. Відтоді по всій рф з’явилися білборди. Добре зняте відео рекламує переваги зміни роботи таксиста, інструктора з фітнесу або охоронця в супермаркеті на службу в армії. «Ти чоловік. Тож будь ним», – проголошував ролик. Але це не дало очікуваних результатів, кількість бажаючих становила кілька десятків осіб.

Та міноборони придумало нові закони для ефективної мобілізації. Раніше резервісти могли бути притягнуті на службу лише після того, як вони фізично отримували повістки. Але з квітня вони несуть відповідальність з моменту підписання повістки призовною комісією, незалежно від того, отримали вони її чи ні. Повістки тепер можуть бути вручені в електронному вигляді або розміщені на урядовому веб-порталі у новому електронному реєстрі. Наявність кількох дітей або непрацездатних родичів більше не є підставою для звільнення від призову. Відмова жорстко карається позбавленням волі.

З дня вручення повістки призовник не може покинути країну. Ті, хто ховається в рф, швидко опиняються поза законом, не можуть керувати автомобілем або здійснювати фінансові операції. Підвищено граничний вік резервістів, тепер це особи від 18 до 27 років.

Міноборони ерефії заявляє, що під час останнього призову на військову службу було призвано близько 140 тисяч чоловіків, але реальна цифра, швидше за все, нижча. Близько половини з них могли змусити підписати контракт за допомогою погроз, примусу і брехні. Раніше такий контракт можна було підписати лише після трьох місяців військової служби та закони кремлівського диктатора, прийняті у квітні, скасували це обмеження.

Хлопцям кажуть, що їх все одно можуть відправити на фронт, але якщо вони підпишуть контракт, то принаймні отримуватимуть зарплату. Але вони не знають, що контракт, який вони укладають, не може бути розірваний. По суті, це перетворює їх на кріпаків.

Найважливіше те, що після закінчення військової служби юнаки потрапляють до резерву, який може бути використаний під час мобілізації. У липні кремль ухвалив закон, який збільшує розмір цього резерву: максимальний вік обов’язкового призову підвищується з 27 до 30 років, зберігаючи мінімальний на рівні 18 років.

Цими та іншими методами росія щомісяця мобілізує близько 20 тисяч людей. Про це розповів представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов на брифінгу 18 серпня. Зокрема лише у москві за декілька місяців було додатково мобілізовано близько 10 тисяч людей. Мобілізували зеків, інвалідів, зараз вже кажуть про плани путіна на членів Юнармії, а це, як відомо, неповнолітні діти. Станом на 2023 рік Юнармія нараховує близько 1,5 млн учасників.

За даними британської розвідки, на разі окупанти вербують іноземців, щоб відкласти мобілізацію, якої вони уникають напередодні виборів. У рф перебуває ~6 млн мігрантів із Центральної Азії, яких кремль вважає потенційними новобранцями. Влітку у Вірменії та Казахстані були помічені онлайн-оголошення про службу в армії рф за фінансову винагороду у кілька тисяч доларів. В узбецьких мігрантів-будівельників, які приїздили у Маріуполь конфісковували паспорти після прибуття. Тому вони були змушені  приєднатись до військ агресора.

За експертними даними, щонайменше 15-20% мобілізованих росіян загинуть на війні проти України, а ще до 50% будуть тяжко поранені, що суттєво загострить проблеми в середині росії.

В рф живе приблизно 7 мільйонів чоловіків віком 20-30 років. Якщо відкинути тих, хто не підпадає під мобілізацію з певних причин чи непридатний для військової служби, лишається максимум 3 мільйони. Офіційно москва планує відправити на війну ще 300 тисяч людей, але реальний план лишається таємницею, говорять про цифру 1 мільйон солдатів. Якщо процес триватиме більше півроку, шанси кожного окремого росіянина потрапити на війну буде складати приблизно 25%.

Війна, швидше за все, призведе до загибелі до 500 тисяч молодих людей. Це люди, в яких все життя та кар’єра ще попереду. Під мобілізацію потрапляють в основному чоловіки віком від 20 до 35 років. Ця вікова група вдвічі менша, ніж група 35-45-річних. І це «демографічна проблема національного значення», яка у довгостроковій перспективі матиме катастрофічні наслідки.

Тож не потрібно навіть зовнішнього втручання, росія самостійно знищує себе шляхом знищення власного народу, зокрема молодого покоління, чим ставить великий жирний хрест на своєму майбутньому.

Матеріали підготувала Поліна Романова «Українська Жіноча Варта» для «Вільного Ідель-Уралу»


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard