Гутерреш, можливо, особисто спровокував заявою припинення “зернової угоди” саме зараз – бо терористу не можна вказувати на свої вразливі точки, – політичний експерт О.Голобуцький

“Призупинення” Москвою зернової угоди було більш ніж прогнозоване: її термін і так спливав за 3 тижні, 19 листопада.

Гутерреш вже відучора почав нервуватись і закликати до обов’язкового її продовження.

Москва ж вже близько місяця шукала привід взяти знов світ за горло через спричинення голоду в Єгипті, Алжирі, Ємені, Бангладеш, В’єтнамі… Принаймні, вже з вересня Росія перестала нормально пропускати зерновози: на цей момент в черзі накопичилось 176 суден з продовольством для понад 7 млн громадян бідних держав. І от привід знайдено.

Хоча цілком ймовірно, що Путіна спровокував сам Гутерреш, коли публічно 28 жовтня продемонстрував точку вразливості: “Якщо продовольство та добрива не потраплять на світові ринки зараз, фермери не матимуть добрив у належний час і за ціною, яку вони зможуть собі дозволити, коли розпочнеться сезон посіву”. Терористам не можна вказувати на свої чутливі точки, це загальновідома істина.

З іншого боку, Росію союзники теж мають чим притиснути: зокрема, персональними санкціями щодо чиновників, олігархів і родичів. Оскільки угодоспроможність Росії відома вже всім, цей момент цілком могли продумати ще при укладанні зернової угоди 22 липня. І саме тут полягає причина “стриманого оптимізму” головного представника ООН з питань допомоги Мартіна Гріффітса щодо можливості продовження дії зернової угоди з Росією.

Нагадаю, Україна не є стороною угоди: нас нема до чого змушувати. Угода укладалась межи Росією, Туреччиною і ООН.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard