Горить-палає: як і чому на ерефії підпалюють військкомати?

RussiaDisintegration #РозвалРосії

 

Починаючи з кінця липня у рф сталося вже понад 20 підпалів чи спроб підпалу військкоматів. Минулого разу хвиля таких акцій розпочалася восени 2022 року після оголошення мобілізації. На цей раз затримані зізнавалися, що не виступали проти війни чи примусового призову, а ставали жертвами телефонних шахраїв.

Один із перших інцидентів стався 29 липня у Сєвєродвінську. 76-річний пенсіонер кинув коктейль Молотова у стіну місцевого військкомату. В результаті ніхто не постраждав, але чоловіка затримали. Коли у нього вдома провели обшук, виявили листування в месенджері, в якому невідомий співрозмовник переконав пенсіонера “покарати осіб, які беруть участь у “держзраді”. У Забайкальському краї 17-річна дівчина спробувала спалити військкомат після того, як невідомі телефоном переконали її, ніби в ньому працює “зрадник”, який передає українській розвідці дані про мешканців селища, які беруть участь у війні.

Схожа історія сталася в окупованій росією Феодосії, де 51-річна вчителька зізналася, що завдання підпалити військкомат отримала від чоловіка, який представився співробітником фсб. У Казані 31-річна жінка кинула два коктейлі Молотова в машини, що стояли біля військкомату, а на допиті розповіла, що діяла за вказівкою “силовиків”. 

У Санкт-Петербурзі чоловік двічі кинув у двері військкомату коктейль Молотова. Затриманий стверджував, що підпалити його переконав “співробітник фсб Колесников”. Відомо про три спроби підпалу військкоматів у Петербурзі.

Часто людей, які намагалися підпалити військкомат, телефоном переконували, що на їхнє ім’я взято кредит чи хтось намагався це зробити. Підпалити військкомат, за їхніми словами, було необхідно або, щоб “покарати шахраїв”. Не дуже логічний зв’язок: кредит і військкомат, погодьтеся?

З осені минулого року ЗМІ писали про більш ніж 20 випадків, коли люди – найчастіше пенсіонери – під впливом телефонних шахраїв, намагалися підпалити військкомати. На відміну від подібних спроб, пов’язаних із виступами проти війни чи мобілізації, спроби підпалів за вказівкою шахраїв найчастіше відбувалися вдень без намагання приховати обличчя.

До липня 2023 року в рф зафіксовано більше 100 спроб підпалів військкоматів, а з урахуванням нової хвилі ця цифра наближається до 150, з яких 82 підпали розцінювалися як тероризм розслідувалось, а також як знищення майна (28 справ), хуліганство (9), замах на силовика (2), диверсію, держзраду, замах на вбивство тощо. У російському генштабі після початку мобілізації заявляли, що підпали військкоматів слід розцінювати як теракти. 

Знищення рф з середини продовжується… як то кажуть, не військкоматами єдиними. Тож чекаємо продовження.


Матеріали підготувала Поліна Романова «Українська Жіноча Варта» для «Вільного Ідель-Уралу»


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard