29,30 лютого 2016р. Українська Жіноча Варта брала участь у Львові у Першому Всеукраїнському Форумі сталого розвитку

Що потрібно громадам для сталого розвитку, які цінності можуть стати об’єднавчою силою – ключові теми Першого Всеукраїнського Форуму сталого розвитку, проведеного громадською організацією «Реформи разом» та Інститутом Народознавства НАН України у партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження»
Перший Всеукраїнський форум сталого розвитку можна вважати своєрідним кроком до соціального партнерства, адже громадські лідери з усієї України, представники влади та територіальних громад обговорили перспективи та можливості сталого розвитку в Україні. Форум був заснований задля знаходження рішень, визначення напрямків дій та налагодження співпраці між громадами, громадами та владними структурами.
В перший день Форуму відбулась подіумна дискусія «Розширення можливостей сталого розвитку громад: виклики децентралізації», модерувала яку Оксана Дащаківська, керівниця Західноукраїнського представництва МФ «Відродження». Учасники дискусії дійшли висновку, що навіть в обмежених умовах сталий розвиток громад можливий, в Україні вже існують успішні прикладу переходу від виживання до сталого розвитку. Зокрема, про успішні громади Волинської області розповіла Оксана Гузь, місцевий координатор проектів ЄС/ПРООН МРГ у Волинській області. У ході дискусії також підіймалися питання залучення інвестицій у громаді, Роман Матис, керівник інвестиційного управління Львівської обласної державної адміністрації, заначив, що для залучення інвестицій, важливо знайти для громади власну унікальну «нішу».
«У громадах, на жаль, відсутні адекватні дані про наявні ресурси, тобто питання інвентаризації ресурсів – це питання номер один. Вже після цього можна переходити до реалізації різних проектів і намагатися досягти сталого розвитку. Ще один виклик і перешкода – це невисокий рівень компетенції на місцях, і цю проблему також потрібно вирішувати» – резюмувала організаторка Форуму Руслана Римарська.
Учасники Форуму напрацювали практичні рекомендації щодо реалізації Стратегії сталого розвитку України, буде презентовано модель стратегічного планування «знизу-вгору», а також буде підписано Меморандум з представниками громадського сектору інших областей України щодо поширення позитивного досвіду розвитку громад у 2016-2017 роках.
У другий день Форуму відбулась презентація проекту «Розвиток громад Львівщини», пройшла дискусія на тему: «Спільні цінності та цілі для розширення можливостей сталого розвитку громад».
«Сподіватися залишається лише на громади. Нас ніхто не врятує – ні Європа (вона б сама себе контролювала), ні уряд, який не рятував досі. Тільки самодопомога, саморятування, а це – це робота у громадах», – зазначив український менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи Павло Шеремета.
Основоположні спільні цілі подальшого розвитку учасники напрацювали під час фасилітації на тему: «Що ми разом можемо зробити для сталого розвитку громад?». Серед визначених напрямків такі: зробити дорожню карту, діяти на місцях, взаємодіями, створити експертно-просвітницьку мережу, створити інтерактивну платформу, організовувати спільні заходи.
Плідні результати Форуму втілились у підписанні Меморандуму між низкою громадських організацій з різних областей України щодо співпраці та реалізації спільних проектів для сталого розвитку громад.
Договір підписали представники більше двадцяти організацій, зокрема: ГО «Українська жіноча варта» (Київ), БФ «Замкова гора», ЛОО ВМГО «Молодіжний центр працевлаштування», ВОГО «Інтелектуальний розвиток Волині», ГО «Центр суспільних інновацій», ГО «Проекція успіху», екологічний клуб «Край» та ін.
Джерело gazeta.lviv.ua