1 листопада на вебінарі «Персональна безпека: недержавне пенсійне та дитяче накопичувальне страхування» фінансова консультантка Наталія Крицька та пенсійна експертка Тетяна Ходіневич пояснили, чому наші батьки — скоріш за все останнє покоління, яке отримувало пенсійні виплати, а також які існують недержавні програми накопичення фінансів на поважну зрілість.
Проєкт впроваджується ГО “Українська Жіноча Варта” за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Основне в тезах:
-
- У 2024 році, щоб вийти на пенсію в 60, необхідно мати 31 рік страхового стажу, в 2025 — вже 32 роки, в 2027 — 34 і так далі за динамікою зростання. Обов’язковий стаж збільшується через дисбаланс працюючого й народженого населення. Оскільки в 90-х роках впав рівень народжуваності, через 20-30 років передбачалося, що на роботу вийдуть люди, які не народилися. Ситуація породила вакуум у бюджеті, що розширився з повномасштабним вторгненням та еміграцією. Відповідно…
- Держава не «не хоче» виплачувати пенсії — в неї фізично немає цього ресурсу. Відтак, зростає необхідний стаж, який важко набирати.
- З 2004 року стаж — це не просто слово. Стаж — це сплачені внески до пенсійного фонду. Якщо внески надходять, то стаж фіксується, якщо ні — стажу немає.
- Якщо людина не дожила до пенсійного віку, її внески йдуть державі. Якщо людина працює за наймом, внесок сплачує роботодавець. Якщо ФОП, то ЄСВ сплачується самим підприємцем. У військовий час ЄСВ сплачується на добровільній основі, одначе, за відсутності виплат, стаж не накопичується.
- Якщо трудова книжка була втрачена, пошкоджена, знищена російською ракетою, або затопленням, — стаж скасовується. Єдиний вихід — доводити через суд наявність законного права на пенсію.
Виходить, що пенсійне законодавство надто недосконале, щоб тримати його за гарантію забезпеченої старості, більше того, представники Міністерства соціальної політики не раз заявляли про ймовірність відсутності пенсій у майбутньому. Як захистити себе й дітей?
Існує опція накопичувального страхування у відповідних компаніях. Страховий поліс, або згрубше кажучи депозит — можна відкрити для накопичення коштів дитині на навчання, або ж застрахувати інвалідність, травмування, критичне захворювання, смерть тощо. Такі накопичувальні програми лежать у лайтових страхових компаніях під відсотком кращим, аніж надають банки, вони також захищені від інфляції.
У разі потреби оплатити похорон, операцію, університет… компанія сплачує видатки протягом трьох днів. Отже, рішення полягає в пошуку страхової компанії з прийнятними й вигідними умовами, а також прорахунку комфортного щомісячного внеску у ваше майбутнє.
На вебінарі були розглянуті проблеми та запропонований вихід із критичних умов, які є нашою реальністю. “Холодний душ” заземлив розуміння перспектив і підкреслив: гарантія майбутнього — це не держава, а наша обізнаність.
Ця публікація підготовлена ГО “Українська Жіноча Варта” за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 41 країні світу, які постраждали від кризи.
Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard