5 цікавих фактів із психології, які варто використати на користь собі

5 цікавих фактів із психології, які варто використати на користь собі:

    1. Кожного разу, коли ви думаєте про якусь подію, що вже відбулася – ви здатні відозмінювати ці спогади. Це відбувається через здатність нейронних зв’язків до модифікування. На це впливає багато чинників, наприклад, ваш настрій у той момент, коли ви знову думаєте про це, інші події чи навіть бажання заповнити прогалини в цьому спогаді. Наприклад, якщо вас хтось образив, то думаючи про цю подію, ви можете додавати в свої спогади слова чи погляди, яких насправді не було. Тому не варто «накручувати» себе перед снов, згадуючи минуле!

    1. Коли ми спимо робота нашого мозку триває. Саме в цей момент відбувається «фільтрація» інформації. Тобто мозок відокремлює та зберігає «на поверхні» потрібну та важливу інформацію, і «відкладає в бік» другорядну. Тому, коли ви зранку прокинетесь, ви будете пам’ятати важливі речі та зовсім не згадаєте того, чого не варто вашої уваги.
    1. Якщо бажаєте швидко заснути – спробуйте такий лайфхак: лягте на спину, витягніть руки вздовж тіла, розслабтесь, закрийте очі та під закритими повіками закотіть зіниці вгору. Саме це положення є нормальним станом очей під час сну. Прийнявши це положення ви заснете швидко та легко. Спробуйте!
    1. Усі чули про феномен дежавю? А чи знаєте ви, що є й інші цікаві психічні феномени. Наприклад, жамевю, зворотний до дежавю. Він полягає в раптовому відчутті, начебто ви стикаєтесь із чимось чи кимось вперше, хоча насправді це вам добре знайомо. Якщо дежавю відчував хоча б раз майже кожен із нас, то жамевю зустрічається набагато рідше і має насторожити, бо цей феномен може слугувати ознакою психічного розладу. Також цікавим є феномен прескевю – це стан, коли ви не можете згадати знайоме слово, яке «крутиться на язиці». Поки ви його пригадуєте, можна підтримати бесіду, саме запитавши співрозмовника, чи знайома йому назва стану.
    1. Ще одним цікавим фактом із психології, за результатами досліджень, є те, що люди менше сперечаються зі спокійною, врівноваженою, та впевненою в собі людиною. І навпаки, з тим, хто агресивно відстоює свою думку, люди вступають у суперечку, щоб довести йому, що він неправий. Тому, якщо бажаєте, щоб з вашою думкою погоджувалися та не чинили опір – ставайте спокійнішою та врівноваженішою!

 

Бережіть себе та свій психоемційний стан! 

 

Автор Yana_Hushchyna

Підготовлено спеціально для Української Жіночої Варти


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard