5 цікавих фактів із психології, які варто використати на користь собі:
-
- Кожного разу, коли ви думаєте про якусь подію, що вже відбулася – ви здатні відозмінювати ці спогади. Це відбувається через здатність нейронних зв’язків до модифікування. На це впливає багато чинників, наприклад, ваш настрій у той момент, коли ви знову думаєте про це, інші події чи навіть бажання заповнити прогалини в цьому спогаді. Наприклад, якщо вас хтось образив, то думаючи про цю подію, ви можете додавати в свої спогади слова чи погляди, яких насправді не було. Тому не варто «накручувати» себе перед снов, згадуючи минуле!
-
- Коли ми спимо робота нашого мозку триває. Саме в цей момент відбувається «фільтрація» інформації. Тобто мозок відокремлює та зберігає «на поверхні» потрібну та важливу інформацію, і «відкладає в бік» другорядну. Тому, коли ви зранку прокинетесь, ви будете пам’ятати важливі речі та зовсім не згадаєте того, чого не варто вашої уваги.
-
- Якщо бажаєте швидко заснути – спробуйте такий лайфхак: лягте на спину, витягніть руки вздовж тіла, розслабтесь, закрийте очі та під закритими повіками закотіть зіниці вгору. Саме це положення є нормальним станом очей під час сну. Прийнявши це положення ви заснете швидко та легко. Спробуйте!
-
- Усі чули про феномен дежавю? А чи знаєте ви, що є й інші цікаві психічні феномени. Наприклад, жамевю, зворотний до дежавю. Він полягає в раптовому відчутті, начебто ви стикаєтесь із чимось чи кимось вперше, хоча насправді це вам добре знайомо. Якщо дежавю відчував хоча б раз майже кожен із нас, то жамевю зустрічається набагато рідше і має насторожити, бо цей феномен може слугувати ознакою психічного розладу. Також цікавим є феномен прескевю – це стан, коли ви не можете згадати знайоме слово, яке «крутиться на язиці». Поки ви його пригадуєте, можна підтримати бесіду, саме запитавши співрозмовника, чи знайома йому назва стану.
-
- Ще одним цікавим фактом із психології, за результатами досліджень, є те, що люди менше сперечаються зі спокійною, врівноваженою, та впевненою в собі людиною. І навпаки, з тим, хто агресивно відстоює свою думку, люди вступають у суперечку, щоб довести йому, що він неправий. Тому, якщо бажаєте, щоб з вашою думкою погоджувалися та не чинили опір – ставайте спокійнішою та врівноваженішою!
Бережіть себе та свій психоемційний стан!
Автор Yana_Hushchyna
Підготовлено спеціально для Української Жіночої Варти
Ukrainian Women’s Guard
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard
Latest posts by Гущина Яна (see all)
- Українська Жіноча Варта долучилась до фестивалю «Майстерня міста 2.0: безпека та сталий розвиток» (фото) - 10.09.2024
- Українська Жіноча Варта провела захід із психологічної підтримки та реабілітації жінок «Ментальне здоров’я та відновлення тіла» (фото) - 08.09.2024
- Українська Жіноча Варта розпочала другий потік занять «Підготовка до школи» в УЖВ ХАБ Бородянка (фото) - 08.09.2024