3 лютого Українська Жіноча Варта провела каністерапію “Лапка в долоньку” для дітей в УЖВ ХАБ Бородянка

Вдруге сеанси каністерапії “Лапка в долоньку” для маленьких мешканців Бородянки відбулися 3 лютого 2024 року. ГО “Українська Жіноча Варта” провела їх в УЖВ Хаб Бородянка, цього разу вже для двух груп дітей.

Собачу терапію почали активно застосовувати після Другої світової війни в госпіталі військово-повітряних сил у Нью-Йорку. Медики звернули увагу на те, що що у лікарнях, де пораненим солдатам дозволялося знаходитися з собаками, процес одужання йшов набагато швидше.

А саме поняття «терапія за участю тварин» («пет-терапія») з’явилося лише у 1960 році. Його ввів американський дитячий психіатр Борис Левінсон. Він зрозумів, що коли в кабінеті сидить його ретрівер, то його маленькі пацієнти легше йдуть на контакт. У присутності пса у дітей покращувався настрій та вони охоче починали відповідати на його запитання.

Каністерапія – це метод, який поєднує в собі лікування, реабілітацію та психотерапію з залученням спеціально керованих та навчених собак. Для дітей, які пережили окупацію, можливість поспілкуватися з чотирилапими друзями особливо цінна.

Каністерапію для діток Бородянки проводила кваліфікована команда кінологів і психологів: Тетяна Слюсаренко, Марина Прокопенко та Дарія Резніченко. І звісно ж, частину команди складали чотирилапі сертифіковані терапевти: Челсі, Ніка, Джем та Шуша.

Захід мав на меті емоційну підтримку малечі в умовах воєнного часу. 

Діти дізналися багато цікавої інформації про поведінку собак та поводження з ними. Особливе захоплення у дітей викликала демонстрація трюків та навичок Челсі, Ніки, Джема та Шуші! Крім емоційної підтримки, діти отримали смаколики, подяки за участь у заході та купу яскравих фотографій на згадку. 

Результатом зустрічі стали щирі та щасливі посмішки на обличчях дітей! Далі буде…

Цей проєкт створено ГО “Українська Жіноча Варта” завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Посольства Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert та у співпраці з Crown Agents in Ukraine. Зміст оголошення не обов’язково відображає погляди Посольства Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.

Українська Жіноча Варта регулярно проводить тренінги та вишколи в онлайн- і офлайн-форматах, тож слідкуйте за анонсами в соцмережах УЖВ й долучайтесь до нашого наступного заходу!

Фото


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard