1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Другий день Міжнародної акції «16 днів проти насильства»1 грудня, коли у світі відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Цей день уперше відзначили в 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної асамблеї ООН.

Уперше захворювання на СНІД (синдром набутого імунного дефіциту) було виявлено в 1980 році в Нью-Йорку та Каліфорнії. За кілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично всіх країн. У 1996 році в світі нараховувалося вже більше ніж 21 млн інфікованих.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 млн людей, серед яких 19,5 млн отримують антиретровірусне лікування. З початку епідемії заразилися ВІЛ 75,7 млн осіб. Від захворювань, зумовлених ВІЛ-інфекцією та СНІДом, померли 35 млн осіб у світі.

Україна займає друге місто у Східній Європі за кількістю людей, які живуть з ВІЛ. За інформацією Об’єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД в Україні проживає понад 250 тисяч осіб, які інфіковані ВІЛ.

До речі, ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, тобто вірус, який уражає імунну систему. Те, що людина стала ВІЛ-інфікованою, ще не означає, що вона має СНІД (синдром набутого імунодефіциту). До того, як виникне СНІД, зазвичай минає багато часу (у середньому 10-12 років). СНІД – це остання стадія розвитку ВІЛ-інфекції.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди  з цим вірусом можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, спілкуватися тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, одразу розпочинається АРТ (антиретровірусна терапія) – людині гарантується якісне та повноцінне життя.

12 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ»

Символом боротьби зі СНІДом стала червона стрічка, запропонована у 1991 році американським художником Франком Муром, який належить до асоціації «Візуальний СНІД». Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».

 

УЖВ знає про проблему ВІЛ/СНІДу і ми не байдужі до неї!

 

P.S. В Україні можна зробити тест на ВІЛ анонімно та безкоштовно.


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard