Заява Ердогана скерована на консервацію Росії в статусі вигнанця, бо так Туреччина має ексклюзивні бізнесові можливості, – політичний експерт О.Голобуцький

Ердоган в середу про Путіна: “З ким би я не говорив [на саміті] у Празі, всі виступають проти нього. Я сказав, що це не так. Якщо ви покажете неправильні підходи до Росії… він буде стверджувати себе як лідер. …Путін не є тим політиком, який робитиме крок назад при тиску на нього”.

Навряд чи це банальне провокування Путіна “не робити кроки назад і утверджуватись як лідеру”. В сенсі, продовжувати військову ескалацію і політику ультиматумів щодо союзників. Такий рівень провокацій може дозволити собі Білий дім як глобальний геополітичний гравець – власне, для вирішення стратегічних геополітичних питань, переформатування на середньострокову перспективу світової гральної дошки.

А в Туреччини інтерес очевидний: суто регіональний і цілковито економічний. Тож це «провокування» більше схоже просто на бізнес: адже Ердогану вигідна Росія-вигнанець, підсанкційна Росія, підсанкційні її політики, виробництва, олігархи, чиновники… Бо так Ердоган має ексклюзивні можливості заробляти на підсанкційній Росії.

Тож в інтересах Туреччини, щоб Росія лишалась в статусі підсанкційного вигнанця якомога довше. Принаймні, поки в неї є великі гроші. Так Туреччина отримує величезний прибуток і від експорту до Росії, і від посередницьких функцій щодо експорту з Росії, і від посередництва щодо українських товарів для третіх країн і організацій, і від «Турецького потоку», і від лояльної політики функціонування Босфору щодо російських кораблів і вантажів…


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard