За два дні 50 мішків сміття — як юна вінничанка самотужки прибрала сміття з півостріва


Чотирнадцятирічна Марія Чикальська самотужки за два дні прибрала територію в районі Бригантини на Вінничині, назбиравши близько 50 мішків сміття.
Ідея про прибирання спала на думку дівчині після того, як з однокласниками вирішили відпочити на Бригантині, але не змогли знайти жодної чистої ділянки.
“Я поглянула на бруд та безлад і вирішила, що з цим потрібно щось робити. Попри те, що дуже люблю поспати, наступного дня о шостій ранку я згрібала у мішки сміття. Про свій задум не казала нікому, і виходила на прибирання раненько, аби люди не дивилися. Прибирала бруд два дні, і лише після першого вирішила показати батькам та сестрі результати своєї роботи”, – розповідає дев’ятикласниця Марія.
Дівчина зізнається, що знаходила від пластику, пляшок від алкоголю до дитячих памперсів та інших речей, і що зовсім неприємно за кимось збирати.
– Це було важко і морально, і фізично. Тому мене дуже пригнічує, коли люди не цінують роботу двірників чи, навіть, висміюють їх. Насправді це дуже важко і ще раз повторюся – вкрай неприємно, – зауважує вінницька школярка.
Марія розповідає, що живе неподалік Бригантини і любить приходити туди.
“Мені приємно і, навіть незвично, що всі так позитивно відреагували, розумію, що все це не даремно. Я написала пост в соцмережах з фото “до та після”. Я хотіла прибрати, але не хотіла мовчати, бо багато людей подумали б, що це прибрали якісь двірники, бо це їхній обов’язок, і продовжували б там смітити й надалі”, – додає Марія.
Про прибирання Бригантини Марія написала пости у соцмережах, на що отримала безліч реакцій. Чимало людей були вдячні дівчині за такий вчинок, хоча зізнавалися, що самі на таку справу не наважилися б.
Джерело
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти