Як поводиться в космосі – організм людини? Цікаво знати!


Полковники ВВС США відповіли на найдурніші питання про те, що зазвичай не прийнято обговорювати в пристойному суспільстві або під час їжі.
на фото космічний унітаз.
Полковник у відставці Майк Маллейн, що зробив три польоти в космос на шаттлах «Діскавері» і «Атлантіс», і Лерой Чиао, тричі літав на шаттлах і командував десятої експедицією на Міжнародній космічній станції в 2004-2005 роках дали інтерв’ю на цю тему для вузького кола.
Ми вже багато писали про життя в невагомості і відчували її на собі, але не встигли розібратися: в невагомості частіше де постає член?
Маллейн:
В невагомості відбуваються фізіологічні зміни, і, зокрема, інакше розподіляються рідини в організмі – рівномірно по всьому тілу.
Кісточки, стегна і талія стають тоншими, а грудна клітка і грудей у ​​жінок – більше. На жаль, обличчя теж розпухає. Якщо уважно подивитися на астронавтів, помітите, що вони начебто з похмілля.
Ще голова трохи болить. Але є, так би мовити, і переваги …
Величезний стояк ?!
Маллейн: Пару раз я прокидався, і мій член стояв так, що я міг би свердлити їм криптоніт.
Ви намагалися це приховати? Або ніхто не звертає уваги, тому що це трапляється у всіх?
Маллейн:
Ну, в моєму випадку голова була сильно зайнята іншими думками: «Мені належить управляти рукою-маніпулятором, а там супутник ціною в мільярд доларів, і краще б мені не облажався!» Мій Вам рада: якщо потрібно, щоб у Вас швидко все впало, почніть думати про супутнику за мільярд доларів.
Хто-не будь коли-не будь займався сексом в космосі?

Маллейн:
Я можу точно сказати, що на шаттлах, де літали разом чоловіки і жінки, цього не було, тому що усамітнитися ніде. Теоретично можна було б розташуватися в шлюзовий камері, але всі б зрозуміли, що саме там відбувається. Ви ж не збираєтеся виходити у відкритий космос, так що у Вас немає причин там перебувати.
Чіао:
Я абсолютно впевнений, що цього не траплялося з однієї причини: чоловіки завжди залишаються чоловіками. І якби у когось був секс, цей хлопець напевно б не зміг втриматися і комусь би розповів, в кінці кінців про це знали б усі.
Це все одно б не вдалося утримати в секреті, адже Х’юстон спостерігає за вами в режимі 24/7, вірно?
Чіао:
Насправді ні. Ми керуємо камерами на шаттлах і на космічній станції і можемо їх відключати.
Як ходять в туалет в космосі?
Майк Маллейн:
В невагомості неможливо змивати відходи водою. Тому пісуар на шатлі схожий на шланг від пилососа. Насадки на ньому різні для чоловіків і жінок. Сеча засмоктується і збирається в бак.
І що відбувається далі?
Маллейн:
Сеча накопичується протягом кількох днів, а потім викидається в космос. Виглядає це красиво – вона замерзає, і крижані кристали яскраво виблискують на сонці.
А як ходять по-великому?
Маллейн:
Отвір для твердих відходів дуже маленьке. Це далеко не сидіння унітазу, тому точність дуже важлива. Чесно кажучи, зрозуміти, куди саме націлений твій задній прохід в цьому невеликому радіусі, ох як непросто.
Як це відпрацьовується на Землі? Напевно, все-таки не з пилососом?
Маллейн:
Тренувальний процес в НАСА підпорядковується принципу «щоб ніяких несподіванок». Вони сконструювали модель туалету шаттла і на дні отвори для збору твердих відходів встановили камеру з ліхтариком, який фактично висвітлює твій задній прохід.
Ти сідаєш на цю штуковину, перед тобою встановлений телеекран, і ти рухаєш, поки не вдасться поєднати отвори, а потім запам’ятовуєш, як розташована твоя дупа по відношенню до деталей на сидінні. Справляти нужду в цю штуку не треба. Просто тренуємося точно прицілюватися.
Відходи викидаються за борт так само, як і сеча?
Маллейн:
Тверді відходи повертаються на Землю разом з шатлом. Якщо ми викинемо їх за борт, це явно додасть нового змісту традиції загадувати бажання, коли бачиш падаючу зірку.
Розкажіть про найстрашнішу неполадку з туалетом під час ваших польотів.
Лерой Чиао:
Одним п’ятничним вечором на космічній станції ми відчули жахливий запах з-під панелей біля туалету. Ми підняли їх – і звідти виплили великі кульки зеленої слизу. Після кожного використання туалету система автоматично пускає по трубах в бак концентровану кислоту, щоб підтримувати чистоту. Цей насос повинен працювати всього кілька секунд, але він зламався і перекачав весь бак кислоти в бак з відходами, який в підсумку переповнився.
І в повітрі всюди плавали згустки сечі і калу?
Чіао:
Взагалі так.
Красиво хоч було?
Чіао:
Та ні. Виглядало це досить гидко.
І Ви не можете просто схопити кульку, тому що Ви її не втримає. Вона просто розпадеться на безліч дрібних кульок?
Чіао:
Тому їх і не треба хапати руками. Треба постаратися звернути їх в якусь брудну майку або щось подібне, щоб вона ввібрала рідину.
При запуску ракети Вам доводиться надягати підгузники для дорослих. Як відчуття?
Маллейн:
Це дико дискомфортно. Ти сидиш з піднятими ногами і починаєш хотіти по  маленькому. Уникнути цього ніяк не вдасться, оскільки лежати доводиться кілька годин. Ти починаєш розуміти, чому ревуть немовлята, адже мочитися в підгузник надзвичайно гидко. А ми ж ще летимо туди, де немає ні ванни, ні душу.

Можете уявити, як це після прибуття: ти знімаєш підгузник, промежина мокра, і єдине, що ти можеш зробити, – намочити ганчірочку протертися. Все це доводиться робити також при посадці і при виходах у відкритий космос. Це явно не та подорож, після якого відчуваєш весняну свіжість у всьому тілі.
Астронавти завжди носили підгузники?
Маллейн:
Не знаю. Коли я літав – і, думаю, зараз нічого не змінилося – у чоловіків був вибір. Можна було надіти на пеніс такий собі «презерватив» для збору сечі. Вона стікала в мішок зі зворотним клапаном, закріплений на липучках на поясі. Все виходить набагато чистіше, ніж у підгузку.
Під час мого першого польоту я користувався цією системою. Проблема в тому, що через кілька годин перестаєш відчувати цей мішок і не знаєш, надітий він або вже сповз. А якщо він сповзе, вийде, що ти мочішься прямо в скафандр, що вкрай небажано. Мій ніколи не сповзав, але я так переймався, що вирішив: хрін з ним, краще буду носити підгузники.
При запуску можна не тільки обмочитися …
Маллейн: Ніколи не чув, щоб з кимось траплялося лихо серйозніше. Думаю, більшість здатні втриматися.
Якщо пукнути, то полетиш вперед?
Чіао:
Ну, в принципі, кожна дія викликає рівну за силою протидію. Напевно полетиш, але всього на кілька міліметрів.
Ви що, не пробували провести експеримент ?! Додав в раціон гороху – і вперед, творити історію!
Лерой Чиао:
Чи не. Так насправді не вийде.
Які ще неофіційні експерименти Ви там проводили? Коли Ви просто подумали: «А давай подивимося, що буде, якщо я це зроблю».
Чіао:
Ну, ми всі грали з їжею, що просто бісило співробітників відділу по зв’язках з громадськістю, вони боялися: «О боже, весь світ буде думати, що ви там нічого не робите, тільки граєтесь з їжею». Насправді цікаво видавлювати маленькі кульки води або соку, вони парять і при цьому не містять кислоти та іншої гидоти. На них можна подути, і вони почнуть коливатися і рухатися по цікавим траєкторіях.
Взагалі дуже цікаво, як ведуть себе рідини при відсутності гравітації. Там можна вивчати безліч явищ, які складно побачити на Землі. Але кульки треба контролювати і встигнути випити рідину, поки вона не потрапила на панелі корабля.
Джерело 
Переклад УЖВ
Відділ моніторингу УЖВ