Як поневолені народи рф можуть допомоги Україні у війні з кровожерливим сусідом

RussiaDisintegration #РозвалРосії

У складі російської імперії проживає понад 100 корінних народів. Не всі вони змогли вийти з СРСР у 1991 році, деякі з них сформувалися у республіки у складі рф, а інші взагалі не мають політичного визнання. За географічним критерієм їх можна групувати на Північний Кавказ, Ідель-Урал та республіки Якутія, Бурятія, Тива та Калмикія.

На Північному Кавказі розташовуються республіки Чечня, Інгушетія, Північна Осетія, Кабардино-Балкарія, Карачаєво-Черкесія, Адигея, частково Калмикія. З них невизнаними державами є Імарат Кавказ і Чеченська Республіка Ічкерія. До Північного Кавказу належить також багато історико-культурних регіонів, такі як козацькі Дон, Кубань та інші.

Терміном Ідель-Урал окреслюють Волзько-Уральський регіон або сукупність територій між Волгою й Уральськими горами: республіки Татарстан, Башкортостан, Чувашія, Мордовія, Удмуртія, Марі-Ел. Існує громадський рух, що бореться за незалежність цих республік, він називається “Вільний Ідель-Урал” і був заснований в Україні.

Корінне населення Якутії, Бурятії, Тиви та Калмикії еволюціонувало в окремі нації з модерними інтелектуальними лідерами, які мислять себе окремо від москви. Буряти і калмики мають власну наукову та релігійну інтелігенцію, тісні культурні зв’язки з Монголією.

Відцентрові рухи поневолених народів росії можуть зіграти на користь України у ситуації війни, адже вони дестабілізуватимуть державу-агресорку та ставитимуть під питання її існування в існуючих нині кордонах. 

Цікаво відмітити, що в українській історії вже були спроби організувати антиросійську коаліцію поневолених народів проти імперської москви. Цим займалася, зокрема, Центральна Рада, а згодом і УПА.

Від початку повномасштабного вторгнення офіційна Україна активно комунікує з поневоленими народами, ухвалює постанови, якими визнає їх окупованими росією та ініціює зустрічі на цю тему. Зокрема, президент Володимир Зеленський записав звернення до народів Кавказу, Сибіру та корінних народів рф й закликав їх чинити опір мобілізації, оголошеній путіним.

У жовтні в Києві відбулась зустріч представників народів росії та інших країн, які зазнають утисків через політику Кремля. У заході взяли участь лідери кримськотатарського народу, представники Ічкерії, Дагестану, Абхазії, Адигеї, Башкортостану, Грузії, Інгушетії, Татарстану, Черкесії.

Перемогою України стане не просто вихід на кордони 1991 року, а максимальне знесилення і руйнування росії як держави. Оскільки в іншому випадку імовірне повторення російської війни через одне-два покоління, бо система залишиться тією ж. А щоб послабити ворога нам потрібно діяти не лише ззовні, але й усіляко підтримувати розпад рф зсередини. І саме поневолені народи імперії рф можуть у цьому допомогти.


Матеріали підготувала Поліна Романова «Українська Жіноча Варта» для «Вільного Ідель-Уралу»


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard