Ви опинились у епіцентрі бойових дій. Як вижити?

9 листопада в рамках проєкту «Спроможна жінка — опора України», на тренінгу «Виживання в міських умовах у випадку воєнних дій та надзвичайних ситуацій» військовий експерт, інструктор і голова ГО «Українська військова варта» Олександр Білецький розповів як вижити в умовах паніки і браку ресурсів.

Проєкт впроваджується ГО “Українська Жіноча Варта” за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

Коли в місті починаються бойові дії, лише усвідомлене прийняття рішень і розуміння плану дій, врятують від розгубленості.

 

7 порад для виживання:

    1. Оберіть безпечний спосіб евакуації.

Автомобіль — один із найризикованіших способів евакуації в умовах активних бойових дій, адже дорожні артерії можуть бути під контролем противника. Краще розглянути альтернативи:

– велосипед, або човен — зручні для об’їзду основних маршрутів, але все одно залишаються видимими;

– пішки — найменш помітний варіант.

Якщо все ж таки вирушаєте в дорогу автомобілем — закрийте вентиляцію та кондиціонери, особливо якщо доводиться проїжджати через задимлені райони.

    1. Підготуйте аварійний комплект для авто.

У автомобілі завжди повинні бути найнеобхідніші речі: шнур для буксирування, вогнегасник, теплий спальний мішок, лопата, зимове взуття та запас води.

За необхідності, використайте поролон в автомобільних сидіннях для виготовлення «валянок» чи рукавичок.

Для розведення вогню можна застосувати шматок гуми: зріжте його з покришки чи підошви взуття та підпаліть. Гума горить довше, ніж інші матеріали.

    1. Ночуйте в авто обережно!

Якщо доведеться ночувати в автомобілі — обов’язково час від часу провітрюйте його, щоб уникнути отруєння вихлопними газами.

    1. Заздалегідь домовтесь про безпечне укриття.

Завчасно визначте місце зустрічі зі знайомими, сусідами або колегами, де можна зібратись у разі небезпеки. Укриття повинно мати базові запаси — воду, їжу та паливо.

Захистіть вікна плівкою для сільського господарства: кілька шарів можуть зменшити ризик потрапляння уламків скла в приміщення.

    1. Підготуйте запаси для укриття.

Закупіть запас свічок. Використовуючи дзеркала, аби розширити радіус світла від свічки або ліхтаря. Готуйте їжу лише вночі та бажано за огорожею, щоб уникнути виявлення диму і тепла за допомогою тепловізорів.

    1. Подбайте про запаси води.

Якщо почуєте постріли чи вибухи поблизу, наповніть ванну та всі доступні ємності водою — це збільшить ваш запас у випадку пошкодження водопостачання. Пам’ятайте, що воду можуть отруїти, тому тримайте під рукою фільтри або таблетки для очищення. Перекис водню можна використовувати для дезінфекції від органічних отрут.

    1. Контактні дані для дітей.

На дитині напишіть контактну інформацію родичів та групу крові маркером на шкірі або внутрішньому боці одягу — це допоможе з ідентифікацією в разі евакуації або загублення.

 

Підготуйтесь до екстреної ситуації, уявивши свій план дій. Проживіть обставини до того, як вони стануться. Пильність і передбачливість допоможуть зберегти безпеку та життя.

 

Ця публікація підготовлена ГО “Українська Жіноча Варта” за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 41 країні світу, які постраждали від кризи.


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard