Вперше в історії українка очолила секцію ЄСПЛ

Обрання судді від східноєвропейської країни, яка не входить в Європейський Союз, сталося вдруге в історії Європейського суду з прав людини та вперше в історії української юриспруденції.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат від фракції “Народного фронту”, заступник голови постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Георгій Логвинський. Суддю Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від України Ганну Юдківську обрали президентом секції і членом бюро суду.

 
У коментарі  Георгій Логвинський сказав, що таке рішення є важливою дипломатичною перемогою України у геополітиці.”Анна Юдковська – відома українська правозахисниця, зокрема, член Харківської правозахисної групи та адвокат багатьох в’язнів. Уся правозахисна спільнота її дуже підтримує. Суддя має декілька дипломів вищої юридичної освіти. В ЄСПЛ є декілька секцій, які очолюють президенти. Останніх же обирають самі судді – українку підтримали більшістю голосів. Окрім того, Юдківська є постійним членом бюро – найвищого органу ЄСПЛ.Тепер людина, яка дійсно знає, що відбувається в Україні, матиме свій голос під час розгляду усіх справ, вкрай важливих для нашої держави”, – пояснив Логвинський.


На таку посаду рідко вибирають суддів від так званих “нових демократій”, а обрання від східноєвропейської країни, яка не входить в Європейський Союз, сталося вдруге за всю історію ЄСПЛ.Анна Юдківська головуватиме в усіх справах секції, входитиме до складу Великої палати у всіх справах і розглядатиме клопотання про перегляд Великою палатою рішень палати ЄСПЛ у складі відповідної колегії.
Джерело: http://informator.news/
Відділ моніторингу Української Жіночої Варти