Воїну «Айдару» не найшли житла в селі. Він зимував у землянці

Вояк АТО Олег Савранський із Новоселиці Катеринопільського району всю зиму прожив у землянці. Раніше сільрада відмовила чоловіку в отриманні землі. Мало того – сусіди написали звернення в міліцію. Просять відкрити кримінальне провадження проти Савранського. Причина – самозахват землі під землянкою.
33-річний Олег Савранський колись проживав у Ватутіному. Працював техніком-механіком. Знайомі кажуть, що має «золоті руки». З початком подій на майдані поїхав у Київ. Возив шини, бив бруківку.
6 липня 2014 був зарахований у батальйон «Айдар». Взяв у полон російського військового. 2 серпня 2015 року був демобілізований після року служби. Разом із дружиною приїхав жити в Новоселицю. Сільрада дала ключі від колишнього дитсадка. Без ремонту там жити неможливо. Ремонт робити не можна – за документами будинок належить дитині-сироті. Солдату нічого не залишалося, як вирити землянку й поселитися там. Тепер Олег пише пояснення в міліцію, запевняючи, що «самозахоплення землі», в якому його звинувачують, насправді не було
–  Сільський голова давав якісь страшні хати, як ця, Оліного батька ( Ольга – дружина Олега Савранського)  – без вікон, без дверей. Зрештою поселив у колишньому дитсадку. Там жити не можна, опалення немає, стелі високі. А, головне, цей будинок сільрада віддала дитині-інваліду. Тому й ремонт робити не можна, бо чужа власність.
Орендар Олександр Ярмоленко вояку АТО землю теж відмовився надавати.
– Сказав, що вільна земля з’явиться не раніше 2019 року, а до того часу, такі айдарівці, як я,  вже сидітимуть у тюрмах.
Савранський вирив у яру землянку й перезимував там. Електрику провів від сусіда-дачника. Інші сусіди тільки приходили до нього сваритися.
– Кричали, що загорнуть мені землянку бульдозером. Мовляв, я самовільно захопив землю. Написали донос у поліцію. Вже звідти приїжджали. Ті, що приходили, кричали мені, що через таких, як я бандерівців і війна на Донбасі почалася. Я заборонив їм викидати сміття в яр, розорав нашу ділянку, на якій вони звикли коня пасти. Особливо лютувала депутат сільради Катерина Спільниченко. Казала, що на хату треба заробити, а я її хочу задурно Сільський голова жодної хати не давав. За все треба було платити. Той будинок коштує 10 тисяч гривень, а той 15. І такі хати, що доброго слова не варті. Я в землянці все обклав каменем, на підлозі вистелив плиткою. Є санвузол.
Олег cподівається, що ситуація із житлом вирішиться найближчим часом. Його дружина Ольга – на четвертому місяці вагітності.
«Вісті Черкащини»
Відділ моніторингу «Української Жіночої Варти»