Вітаємо українських медиків з професійним святом!


Сьогодні в День медика Українська Жіноча Варта вітає всіх представників цієї професії. Але особливо хочеться згадати тих сміливців, які з 2014 року змінили білий халат на камуфляж і пішли на фронт, рятувати життя українських солдат та добровольців, рятувати життя цивільних українців, які волею долі опинились на території протистоянні із загарбником.
Сотні лікарів та молодшого медперсоналу, відкинувши свої мирні спеціалізації, стали професіоналами в тактичній медицині. Мирні лікарні стали справжніми госпіталями з висококласними фахівцями, які набували досвіду в складні часи 2014-2015 років, десятки годин проводячи в операційних, буквально витягуючи з того світу тисячі поранених.
Згадаємо, що під час війни за незалежність України за ці роки на фронті загинуло близько чотирьох десятків військовослужбовців-медиків. Більше двохсот було поранено на передовій. В історію української військової медицини увійшли такі постаті, як загиблий в Донецькому аеропорту медик-кіборг Ігор Зінич, який відмовився від ротації, щоб лікувати поранених бійців, чи молода медсестра Сабіна Галицька, яку ворожий снаряд наздогнав в точ час, коли вона їхала в медичній машині надавати допомогу цивільному населенню.
Україна шанує та високо цінує невтомну працю колективів Дніпровської обласної лікарні імені Мечникова, яка стала одним з перших форпостів боротьби за житті поранених бійців, Дніпровського госпіталя, Харківського, Одеського, Львівського, Київських госпіталів.
Екіпажі волонтерських «швидких допомог», фантастичні дівчата Яна Зінкевич , що створила і очолюввала медичний батальйон «Госпітальєри», та Юлія Паєвська з її медичним загоном «Янголи Тайри» – особистості, яким врятовані військові та їх родини будуть вдячні до кінця днів.
То ж, Українська Жіноча Варта, вітає всіх всю цю різноманітну «медичну армію» Україним з її професійним днем, та бажає сміливості, невичерпної сили та неймовірної лікарської удачі.
Також УЖВ з радістю і гордістю передає вітання своїм дівчатам-парамедикам, які нині служать в лавах ЗСУ – Тетяні Габелюк та Євгенії Вінниковій Дівчата! Ми високо цінимо вашу працю та ваші сміливі кроки в житті ! Ви гідно несете звання українського медика і , віримо, що на вашому шляху не станеться ніяких втрат!
Українська Жіноча Варта