Виставка старовинних мап українських земель в холі приміщення МЗС проходитиме до кінця січня


В холі приміщення Міністерства закордонних справ України проходить виставка копій старовинних мап України, виданих до XVIII століття.
Органзіторами виставки виступають Музей української марки імені Якова Балабана, Вінницька міськрада та МЗС України.
На вистаці було презентовано унікальні мапи України авторства Птолемея, Абрагама Ортелія, Гійома де Боплана, Фредеріка де Віта, Йогана Ґрюнінґера, Гола Лінгарта, Йогана Блау, Яна Янсона, Йоганна-Баптиста Гоманна, Віллема Гондіуса, Пітера ван ден Кеере
Найстаріша мапа з представлених – це копія мапи Птолемея, надрукована Голом Лінгартом у місті Ульм 16 липня 1482. Це карта стародавніх сарматських земель Птолемея (ІІ ст. н.е.) . Фактично це – мапа заселення континенту нашими пращурами.
«Вважаю, що такі карти мають бути в кожній українській школі. Вони показують речі, які не знайдеш в жодних джерелах – тодішні назви, місцерозташування поселень, замки, які були зруйновані. Це дає можливість переосмислити нашу давню історію», – поділився своїми думками на відкритті виставки власник колекції та один з засновників Музею української марки Олександр Білецький
В свою чергу очільник МЗС Україні Пало Клімкін наголосив, що ці мапи мають неабияку історичну цінність, оскільки це точне віддзеркалення і підтвердження того, що весь світ вбачав Україну як частину неподільної Європи. «Це важливий проект, оскільки Росія завжди намагається перекручувати історію України, як такої» – зауважив міністр.
Виставка мап триватимете у МЗС до кінця січня 2019 року, а далі помандрує містами України. Як повідомив Олександр Білецький, зараз складається графік виставок у різних областях .
Українська Жіноча Варта