329 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.
Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:
Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:
Протягом доби противник завдав 22 авіаційних удари та здійснив понад 50 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
Загроза російських авіаційних та ракетних ударів залишається високою на всій території України.
Противник не відмовляється від своїх намірів захопити Донецьку область в межах адміністративних кордонів. Основні зусилля зосереджує на веденні наступу на Бахмутському напрямку. Веде безуспішні наступальні дії на Авдіївському напрямку. Окрім того, намагається покращити тактичне положення на Лиманському напрямку. На Запорізькому напрямку проводив безуспішні наступальні дії в районах населених пунктів Оріхів та Гуляйполе. На Куп’янському, Новопавлівському та Херсонському напрямках ворог обороняється.
На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без суттєвих змін, наступальних угруповань противника не виявлено. На території республіки білорусь тривають спільні навчання повітряно-космічних сил російської федерації та військово-повітряних сил і військ протиповітряної оборони республіки білорусь. Відпрацьовуються практичні завдання із взаємодії повітряної та сухопутної компонент в наступальних операціях.
Мінометних та артилерійських обстрілів зазнали райони населених пунктів Рівне і Новодмитрівка Сумської області та Бударки, Землянки, Гатище, Вовчанськ, Тернова, Чугунівка, Новомлинськ і Дворічна на Харківщині.
На Куп’янському напрямку противник обстріляв райони Петропавлівки, Кислівки, Іванівки, Крохмального, Синьківки, Берестового і Табаївки Харківської області та Стельмахівки на Луганщині.
На Лиманському напрямку під вогневе ураження потрапили Дружелюбівка на Харківщині та Новоєгорівка, Невське, Червонопопівка і Діброва Луганської області.
На Бахмутському напрямку під вогневий вплив потрапили райони 13 населених пунктів. Серед них – Верхньокам’янське, Білогорівка, Веселе, Соледар, Красна Гора, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка та Дружба Донецької області.
На Авдіївському напрямку обстріляно Авдіївку, Водяне, Невельське, Георгіївку, Мар’їнку і Новомихайлівку на Донеччині.
На Новопавлівському напрямку під вогонь ворога потрапили Велика Новосілка, Золота Нива та Вугледар Донецької області.
На Запорізькому напрямку від артилерійського вогню постраждали понад 15 населених пунктів, зокрема, Времівка і Новопіль на Доннечині та Оріхів, Полтавка, Малинівка, Гуляйполе, Мала Токмачка, Степове, Кам’янське і Плавні Запорізької області.
На Херсонському напрямку обстрілів із реактивних систем залпового вогню та ствольної артилерії, зокрема, зазнали райони населених пунктів Антонівка, Берегове, Веселе, Федорівка, Львове та Херсон. Вкотре постраждали мирні жителі.
Російські окупаційні війська не припиняють мародерства на тимчасово зайнятих територіях. Так, у населених пунктах Горностаївка, Каїри, Братолюбівка та Нижні Сірогози Херсонської області, окупанти, пересуваючись групами по 10-15 осіб, обшукують пусті помешкання місцевих жителів та виносять всю побутову техніку і меблі.
Авіація Сил оборони протягом доби завдала 13 ударів по районах зосередження ворога та 3 – по позиціях його зенітно-ракетних комплексів.
Окрім того, наші захисники збили ворожий гелікоптер Ка-52 та експериментальний російський розвідувальний БПЛА “Мерлін-ВР”.
Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України в той же час уразили 1 пункт управління, 1 район зосередження живої сили окупантів та 1 станцію радіоелектронної боротьби.
У Броварах Київської області впав гвинтокрил на територію одного з дитячих садочків. Про це повідомило ДСНС. За уточненою інформацією загинуло 14 осіб. Серед них – міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін, державний секретар МВС Юрій Лубкович, їхні помічники, екіпаж гвинтокрила. Також загинули цивільні, серед них – 1 дитина. Травмовано 25 осіб, серед яких 11 дітей.
Українські військові зупинили маневр окупантів, які намагалися обійти опорний пункт біля Бахмута. Про це повідомила Держприкордонслужба. Бій тривав близько двох годин, за цей проміжок часу в невдалій атаці окупанти втратили 12 людей – 5 вбитими та 7 пораненими.
Останні події війни на сході України
Харківська область
Під вогонь рф потрапили 16 населених пунктів Харківщини протягом дня, – повідомили в Генштабі ЗСУ.
Під вогнем залишаються населені пункти Куп’янського, Чугуївського та Харківського районів, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Ворог систематично знищує виключно цивільну інфраструктуру, приватні житлові будинки, заклади освіти. Триває гуманітарне розмінування в області. На сьогодні знешкоджено близько 50 тис. вибухонебезпечних предметів. Разом з міжнародними партнерами, зокрема гуманітарною місією ООН, продовжується забезпечення населення Харківщини гумдопомогою. До Вовчанська приїхало 7 фур із будматеріалами, ліхтарями, постільною білизною, одягом, ковдрами, посудом, продуктовими та гігієнічними наборами.
Минулої доби ворог масовано обстрілював населені пункти області вздовж усієї лінії зіткнення. Під вогнем були Куп’янськ, Вовчанськ, Дворічна, Стариця, Новомлинськ та інші населені пункти Куп’янського, Чугуївського та Харківського районів.
Внаслідок ракетного удару по Куп’янську зруйновано будівлю Автотранспортного фахового коледжу. Також у місті пошкоджено гаражі та інші нежитлові приміщення. У смт Дворічна є «прильоти» у приватний сектор.
У смт Вільча Чугуївського району пошкоджено щонайменше 4 приватні будинки.
У с. Ківшарівка Куп’янського району обстрілами пошкоджено місцеву лікарню. Поранення отримав 51-річний фельдшер. Госпіталізований у стані середньої тяжкості.
Триває розмінування. За добу піротехніки ДСНС знешкодили 71 вибухонебезпечний предмет.
Донецька область
Ситуація навколо Бахмута залишається без змін. Українські військові тримають оборону. Про це розказав речник 24-ї окремої механізованої бригади Ярослав Ніколін.
Цієї ночі росіяни продовжували стріляти на різних ділянках по всьому фронту.
На Донецькому напрямку 1 людина поранена в Орлівці Очеретинської громади — у селі пошкоджено 6 приватних будинків. Ще 3 будинки пошкоджено у Кураховому. Зафіксовано періодичні обстріли околиць Мар’їнської громади.
На Горлівському напрямку залишається напруженою ситуація в Соледарській громаді. Під обстрілами Парасковіївка, Роздолівка, Федорівка та околиці Соледара — інформація про постраждалих не надходила.
На Лисичанському напрямку гучно було у Сіверську та на околицях Званівської громади. У Лиманській громаді пошкоджено будинок у Тернах, зафіксовано майже 20 прильотів по Торському і Зарічному. За попередньою інформацією, без жертв.

За минулу добу росіяни поранили 2 мирних жителів Донеччини: у Бахмуті та Орлівці, – повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.
Луганська область
Упродовж минулої доби підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів поблизу Білогорівки. На Куп’янському напрямку вогневого впливу з боку росіян зазнали райони Новоселівського, Стельмахівки та Андріївки. На Лиманському напрямку ворог обстріляв із усіх наявних наземних вогневих засобів райони населених пунктів Макіївка, Площанка, Невське, Червонопопівка, Кремінна, Діброва.
Групу російських військових на Луганщині знищили військовослужбовці 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго у взаємодії з дружнім підрозділом. Оператори БПЛА за допомогою коптера виявили ворожу групу, яка заблукала в луганських степах. Скорегувавши вогонь артилерії та мінометного розрахунку, спецпризначенці допомогли ліквідувати окупантів.
Також військовослужбовці Держприкордонслужби України відстежили російський квадрокоптер. Про це повідомила Державна прикордонна служба України. Про появу безпілотного літального апарату рф інформацію отримав оператор комплексу протидії БПЛА, який зафіксував повітряну ціль та перехопив її управління, розповіли прикордонники.
За добу росіяни втратили на Луганщині близько 100 осіб особового складу серед десантників та декілька одиниць важкої техніки, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Втім, окупанти постійно підвозять нові резерви на Сватівський та Кремінський напрямки. Біля Кремінної росіяни намагаються контратакувати. Весь берег річки Красна замінований, росіяни перекидають техніку на інший берег, щоб вести оборону звідти.
Автопідприємства на окупованій Луганщині не витримують тиску і закриваються, соціальні виплати від рф на початку року обмежили та затримують, великих платників податків лишають можливості наповнення міських бюджетів, – повідомили у Луганській ОВА.
Що відбувається зараз на півночі України
Київська область
У Броварах на місці падіння гвинтокрила завершились пошуково-рятувальні роботи. За уточненою інформацією ДСНС: загинуло 14 людей, з них – 1 дитина; постраждало 25 людей, з них – 11 дітей. Внаслідок падіння вертольоту ДСНС ЕС-225 пошкоджено дитячий садок, 14-поверховий житловий будинок та три легкових автомобілі.
У Міністерстві внутрішніх справ України опублікували список загиблих в авіакатастрофі, які перебували на борту: шість людей оперативної групи МВС, включно із керівництвом Міністерства внутрішніх справ, а також три члени екіпажу ДСНС. Уряд доручив утворити спеціальну робочу групу, яка візьме на контроль розслідування падіння гелікоптера в Броварах.
У Броварській громаді оголосили триденну жалобу у зв’язку з трагедією. Про це повідомив мер Броварів Ігор Сапожко.

Мер Києва Віталій Кличко обговорив з президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо співпрацю банку з Києвом. Зокрема, йдеться про фінансування закупівлі Києвом вагонів метро, допомогу в модернізації теплоенергетичного комплексу, закупівлю трамваїв, а також ремонт моста метро через Дніпро. Також обговорюється фінансування будівництва лікарні швидкої допомоги на правому березі столиці.
Борис Джонсон отримав нагороду від української столиці – звання Почесного громадянина міста Києва. Рішення про його присвоєння Київрада схвалила наприкінці листопада минулого року. Нагороду Борису Джонсону вручив мер Києва Віталій Кличко в Українському домі в Давосі.
В Ірпені розпочався збір свідчень про злочини військових рф. Матеріали та предмети, які свідчать про злочини окупантів, збирають у відділі культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради. Зазначається, що це можуть бути фото або відеоматеріали, усні чи письмові свідчення потерпілих.
У Броварській територіальній громаді відкрили три нові «Класи безпеки». Тут діти вивчатимуть правила пожежної та мінної безпеки, цивільного захисту, малечі розповідатимуть про порядок дій під час повітряної тривоги та в разі обстрілів. Класи оснащені необхідними матеріалами та технікою, зокрема комп’ютерами, проєкторами та інтерактивними дошками.
У столиці збільшили кількість джерел альтернативного живлення, які у разі тривалої відсутності електроенергії під’єднають до бюветних комплексів. Як повідомили в КМДА, на сьогодні вже 137 бюветів можуть бути під’єднані до генераторів.
Близько сотні окопних свічок для захисників виготовили Київські поліцейські разом з дітьми. Такі свічки здатні освітити бліндаж, просушити одяг і підігріти їжу, за їх допомогою можна розпалити багаття з мокрої деревини. Правоохоронці Шевченківського управління поліції разом із дільничними офіцерами підготували усі необхідні матеріали та запросили дітей – свічки передадуть через волонтерів бійцям Збройних Сил України на передову.
Житомирська область
Вшанування пам’яті українських військових, які віддали свої життя, захищаючи Донецький аеропорт, відбудеться 20 січня, – повідомили в Житомирській ОВА. Церемонія вшанування пам’яті «кіборгів» пройде у Житомирі біля пам’ятника “Захисникам України у війні з російським агресором”. Також відбудуться тематичні заходи у бібліотеках, музеях та закладах культури.
В Коростишеві 48 переселенців отримали допомогу від Гуманітарного штабу Житомирської ОВА. До гуманітарної допомоги увійшли сезонні речі, харчові та гігієнічні набори. Переселенці з Донецької та Луганської областей ще в 2014 році знайшли прихисток на території колишнього санаторію «Тетерів» і дотепер проживають там.
В Житомирі волонтерки з «Бабусиного батальйону» пошили 55 подушок, балаклав та рукавиць для військових в Бахмуті. З початку російської агресії проти України вони шиють одяг, ковдри та подушки для захисників України. Наймолодшій з майстринь скоро виповниться 60 років, а вік найстаршої – далеко за 80.

Сумська область
Минулої доби окупанти завдали 37 ударів по територіям Сумщини. Про це повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Білопільська громада двічі зазнала мінометного обстрілу – зафіксовано 26 ударів. На території Новослобідської громади впало 7 мін, Краснопільської – 4.
На Сумщині продовжує діяти графік відключень за схемою +4/-2 з 24.00 з опівночі до 8.00 і -4/+2 вдень. Про це повідомили у «Сумиобленерго».
Шосткинська центральна лікарня отримала надпотужний генератор. Пристрій на 160 кВт надійшов до області від Міжнародної організації з міграції.
Зруйновані через російську агресію будівлі в Охтирці відобразяться у порталі на інтерактивній онлайн-платформі. Про це повідомили у Охтирській міськраді. Місто долучилось до Проєкту ПРООН «Створення інтерактивної онлайн-платформи для картографування збитків, пов’язаних з війною, з класифікацією зруйнованих об’єктів за типом та ступенем пошкодження з використанням геоінформаційних систем».
Мешканці Конотопського району нащедрували 75 250 грн для ЗСУ. Про це повідомили у Попівській сільській раді. В селищі провели благодійну акцію «Щедруємо для ЗСУ», участь в якій взяли місцеві працівники культури.
Сумська гімназія отримала допомогу з Азербайджану. Консульство Азербайджанської республіки в Харкові взяло на себе фінансування ремонту кабінету в Сумській гімназії.
Чернігівська область
Минулої доби російські військові обстріляли територію Семенівської громади. Про це повідомили у Держприкордонслужбі. Нараховано 7 мінометних уражень.
Окупанти вчергове атакували Новгород-Сіверську громаду на Чернігівщині. Про це повідомили в ОК «Північ». Близько обіду ворог обстріляв територію селища Бучки – зафіксовано 11 ударів з міномету.
В Чернігові відбулась музейна зустріч до Дня Соборності України і 105-ї річниці незалежності Української Народної Республіки. Науково-просвітницький захід провели в історичному музеї імені В.В.Тарновського. На початку зустрічі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів, жертв російського теракту у Дніпрі і трагедії в Броварах.
Лікарня у місті Козелець отримала в подарунок цінне обладнання. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації. Допомогу надали фонд «Із янголом на плечі» та іспанські благодійники Божена-Софія Шпак з Ederic Lujan. До закладу передали електрокардіограф, ультразвуковий апарат та інше цінне обладнання разом із засобами гігієни.

На Чернігівщині військовослужбовцю рф заочно повідомлено про підозру за знущання над цивільними. Про це повідомили в Офісі генпрокурора. Підозрюваний нестиме відповідальність за постріли з вогнепальної зброї по двох мешканцях окупованого селища Пакуль у Чернігівському районі, а також за розграбування однієї з баз відпочинку.
В Чернігові захистили зруйновану окупантами бібліотеку для юнацтва від подальшого руйнування через вологу та вітер. В рамках міжнародної співпраці були проведені роботи з накриття знакової архітектурної пам’ятки, яку в подальшому планують відреставрувати.
Минулої доби трьом бійцям Національної гвардії України були вручені державні нагороди за оборону Чернігова у лютому та березні 2022 року. Про це повідомили у МВС України. Нагороди отримали полковник Ігор Оринко, старший солдат Владислав Дерев’янко та майстер-сержант Сергій Романенко.
Останні події в центральних областях України
Дніпропетровська область
Важка артилерія російських окупантів цієї ночі знову била по Нікопольському району. У Марганецьку та Червоногригорівську громади, які потрапили під обстріли, прилетіло близько 20 ворожих снарядів. В Червоногригорівській ТГ понівечено декілька будівель. У Марганецькій – електромережі. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.
Кількість поранених через ракетний удару по багатоповерхівці у Дніпрі зросла до 80 людей. До лікарів звернулася літня жінка – у неї контузія та забиття голови. Вона перебуває в лікарні. Також у лікарнях залишається 25 поранених, з них троє дітей.
Вінницька область
У Вінниці розробили «Вітальний довідник для внутрішньо переміщених осіб». Видання покликане ознайомити людей, які переїхали до Вінниці, з містом та допомогти швидше адаптуватися до життя у ньому.
У Вінниці Міжнародна організація з міграції провела семінар для представників місцевої влади щодо роботи з ВПО. На тренінгу учасники зустрічі ідентифікували основні проблеми в управлінні центрами тимчасового розміщення ВПО та визначили ключові напрямки співпраці з МОМ. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Понад сотню перископів за місяць зробив для захисників 15-річний Дмитро Слободяник із Крижополя. Прилади юнак майструє за власною розробкою. Застосовують їх військові для безпечного огляду місцевості на Донецькому, Херсонському та Харківському напрямках.
Кіровоградська область
У місті Бобринець Кропивницького району Кіровоградської області облаштовують гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб. Створюють його на базі гуртожитку ліцею. Після ремонту там зможуть жити півсотні людей.
Полтавська область
У громадах Полтавщини покращують умови лікування в медзакладах. Сучасне реабілітаційне відділення відкрили у Глобинській міській лікарні.
Команда фахівців із реабілітаційної медицини допомагає людям одужати після отриманих травм, зокрема і внаслідок бойових дій, а також неврологічних захворювань. Відділення укомплектоване понад 70 одиницями спеціалізованої техніки для відновлення. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Черкаська область
35 розвідувальних дронів Mavic-3 закупили черкаські волонтери для військових. Зібрали гроші на цінне підсилення завдяки проєкту “Підпиши ракету”.
Свіжі новини з фронту південних областей України
Запорізька область
Минулої доби російські війська обстріляли Запорізьку область 171 раз, що є рекордом від початку повномасштабного вторгнення. До поліції надійшло 22 повідомлення про руйнування будинків та квартир мирних людей в результаті потраплянь снарядів та ракет.
Протягом минулої доби обстрілів зазнали 26 населених пунктів. Найбільше страждають, як і раніше, громади на лінії вогню – Степногірськ, Оріхів та Гуляйполе. З самого ранку обстрілів зазнає Таврійська громада. Одна людина отримала поранення у Гуляйполі. Крім того, порушуючи всі правила ведення війни, ворог застосовує запалювальні боєприпаси.
Ворог систематично проводить фільтраційні заходи: перевіряє телефони, призупиняє роботу українських мобільних операторів та мовлення тощо. Знову запровадили так звану “комендантську годину” на три дні. Окупанти постійно проводять перепис населення, щоб заволодіти рухомим і нерухомим майном людей, яким вдалося виїхати, а після цього – розміщують там власні війська.
У тимчасово окупованій російськими військами Михайлівці Мелітопольського району пролунали гучні вибухи. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.
Вибухи сталися у захопленій росіянами місцевій школі, яку вони перетворили на склад боєкомплектів.
У тимчасово окупованому Енергодарі окупанти захопили заклади освіти та комунальні підприємства. За словами міського голови Енергодара Дмитра Орлова, окупанти вилучили у технічних працівників ключі. Також військові рф почали розміщуватись у підвалах багатоповерхівок, які перетворили на склади з боєприпасами.
Щоб відновити роботу Запорізької АЕС після деокупації та знешкодити всю вибухівку на станції, Україні знадобиться мінімум два місяці. Також цей час також потрібний для проведення спеціалістами “Енергоатому” перевірки стану обладнання і споруд атомної станції та прилеглої території. Через простій Запорізької АЕС та зупинку всіх її енергоблоків відбувається постійна поступова деградація систем і обладнання.
З Оріхова до Запоріжжя і в зворотному напрямку курсує безоплатний маршрутний автобус для жителів Оріхівської громади. Рейси відбуваються щодня з 10 січня. Про це повідомила заступниця міського голови Оріхова Світлана Мандрич.
Миколаївська область
Вчора ворог завдавав артилерійські удари по Куцурубській громаді. Влучання зафіксовано за межами населеного пункту. Руйнувань та постраждалих немає. Також ворог завдавав ударів з РСЗВ по акваторії та населеному пункту Очаківської громади. Внаслідок чого пошкоджено кілька приватних житлових будинків, в багатоквартирному будинку вибито вікна. Постраждалих немає.
Під час проведення стабілізаційних заходів у одному із звільнених населених пунктів Первомайської громади у правоохоронці виявили місця ворожих позицій під час окупації. Біля домоволодінь поліцейські виявили боєприпаси, військову техніку та інші докази присутності та скоєння злочинів окупантів. А на полі поблизу селища – численну кількість мін. Найближчим часом фахівці вибухотехнічної служби проводитимуть розмінування вказаної території.
На Миколаївщині арештували всі підприємства, власниками яких є громадяни російської Федерації. Станом на 18 січня цим питанням займаються правоохоронці. Також триває процес переходу Миколаївського глиноземного заводу у власність держави. Про це розповів керівник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
Одеська область
Станом на 18 січня в Чорному морі перебуває 16 російських кораблів, серед них 6 носіїв крилатих ракет “Калібр”, в тому числі один підводний. Про це повідомила керівниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк. Загальний залп може складати до 44 ракет.
У 2022 році обсяг експорту агропродукції через порти Дунаю збільшився в 40 разів: вивезли близько 7 мільйонів тонн вантажів. Після повномасштабного вторгнення рф портова галузь майже зупинила свою роботу, виключенням став Дунайський регіон. На нього перейшла основна маса всіх вантажів, які експортувались або імпортувались з України. Повернення контролю над островом Зміїний сприяло відкриттю руху каналом гирла Бистре, що дозволило розвантажити рейд каналу Суліна та вдвічі прискорити експорт зернових. У 2023 році в планах Адміністрації морських портів України провести днопоглиблювальні роботи у глибоководному суднохідному ходу Дунай – Чорне море та в акваторії портів “Ізмаїл”, “Рені” та “Усть-Дунайськ”. Це дозволить українським портам приймати великотоннажні судна вантажністю у вісім тисяч тонн замість нинішніх 1-1,5.
В Одесі працюють 303 “Пункти незламності”. З 25 листопада їх відвідали відвідали 171 693 людини. Найбільша кількість відвідувачів була 11 грудня. Тоді в “Пункти незламності” прийшли 23 тисячі чоловік.
Херсонська область
За минулу добу російські загарбники 83 рази атакували Херсонщину. Херсон росіяни обстріляли 26 разів – вкотре атакували житлові квартали міста. Також пошкоджено дах Херсонського академічного театру ляльок і будівлю міської друкарні. 4 людини дістали поранення різного ступеня тяжкості.

За повідомленням Генштабу ЗСУ, російські окупаційні війська не припиняють мародерства на тимчасово зайнятих територіях. Так, в населених пунктах Горностаївка, Каїри, Братолюбівка та Нижні Сірогози Херсонської області, окупанти, пересуваючись групами по 10-15 осіб, обшукують пусті помешкання місцевих жителів та виносять всю побутову техніку і меблі.
У Кочубеївській тергромаді відкрили тимчасову переправу через річку Інгулець. Міст, який сполучав населені пункти Кочубеївської громади з Високопіллям та Великою Олександрівкою, зруйнували російські окупанти, коли тікали з правобережної Херсонщини. Над відновленням транспортного сполучення працювали 30 військових та 12 одиниць техніки.
Благодійники з Німеччини та Швеції передали сучасний апарат УЗД до Херсону. Також до міста доставлений новий гінекологічний кабінет та сучасні німецькі УЗД-апарати Siemens для обласного онкодиспансеру та обласної дитячої лікарні. Це обладнання від Львівської регіональної ради та Золочевської тергромади.
У Херсоні 18 січня встановили ще три мобільні укриття. Їх розташували у найбільш відвідуваних людьми місцях – в районі Дніпровського ринку та на привокзальній площі. Розмір укриття 4,5 на 3,250 метрів, висота — 2,7 м. Верхня плита 35 см. Стіни 25 см. Нижня плита 15 см. Всередині можуть комфортно знаходитися одразу 20 людей.

Співробітники Херсонського обласного художнього музею ім. О.Шовкуненка ідентифікували по фото 25 картин з викраденої російськими окупантами колекції. Загалом під виглядом так званої “евакуації” наприкінці жовтня-початку листопада минулого року було вивезено понад 10 тисяч творів мистецтва. На сьогодні робота з розпізнавання картин триває.
У Херсоні на залізничному вокзалі відкрилася виставка “Разом – незламні”. Одинадцять фотохудожників представили свої роботи, в яких показали як живуть українці під час війни, як відроджується життя на звільнених територіях, як працюють волонтери, медики, військові та як підтримує світ. Виставка організована фотоархівом UKRAINIAN WARCHIVE. Мета проєкту – розробка онлайн платформи, де згодом будуть зібрані тисячі світлин про війну.

Останні новини на сьогодні в західних областях України
Волинська область
Виставку картин під назвою «Зимовий салон-2023» відкрили в Галереї мистецтв Волинської організації Національної спілки художників України. У роботах 49 митців-волинян переважає теми війни, що триває в Україні понад вісім років.

Закарпатська область
Поїзд №753 Л, сполученням Рахів–Валя-Вішеулуй (Румунія) здійснив свій перший офіційний рейс. Про це повідомили в ОВА.
Івано-Франківська область
Диспетчером НЕК «Укренерго» доведений нічний ліміт для області 204,1 МВт. Денний ліміт становить 269 МВт.
На Прикарпатті продовжуються військові навчання. Про це повідомили в ОВА.
В Івано-Франківську розпочали монтувати оновлені та доповнені куби на Алеї Слави. Від 14 жовтня кількість загиблих зросла до 196. Але на Алеї Слави буде 178 портретів, бо не всі рідні дали згоду на розміщення фото та інформації. Про це повідомили у міській раді.

Львівська область
Завдяки доступу до їнтернету, понад 700 закладів освіти, під час загроз ракетної небезпеки, проводять повноцінне навчання в укриттях, а діти завжди залишаються з батьками на зв’язку. У лютому кількість укриттів з Wi-Fi в укриттях закладів освіти Львівщини сягне 100%, а це майже 1 600 закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти.
Рівненська область
На Рівненській АЕС розмістили постійну комісію МАГАТЕ, щоб “зменшити ядерну небезпеку”. Невдовзі постійні місії МАГАТЕ з’являться на всіх українських АЕС. Про це повідомив очільник Агенції Рафаель Гроссі.
На Рівненщині створюють загальнодержавний Центр реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами. Заклад облаштовують на базі вже існуючого Центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми Клеванського госпіталю ветеранів війни. В Центрі вже встановили нове медичне обладнання для роботизованої реабілітації.
Вже з наступного тижня на Рівненщині можна буде обміняти старі лампи на енергоощадні. В область надійшла перша партія – понад 60 тисяч LED-ламп.
Тернопільська область
Діти Чорткова продовжує підтримувати військовослужбовців Збройних Сил України. Днями для воїнів дошкільний навчальний заклад №9 «Золотий ключик» передав 10 комплектів термобілизни та 10 карематів, тактичні рукавиці, наколінники та налобний тактичний ліхтар. Про це повідомили у міській раді.
Хмельницька область
З початку війни 60 підприємств перемістили свої виробничі потужності на Хмельниччину. Найбільше підприємств переїхало до міст Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Шепетівка. Релокувалися вони з Харкова, Києва, Запоріжжя, Дніпра, Краматорська та інших міст Донецької та Луганської областей. На сьогодні 76% вже розпочали діяльність на новому місці.
Чернівецька область
Вижницький центр первинної медичної допомоги отримав благодійний вантаж. Йдеться про легеневий вентилятор. Допомога надійшла від Чернівецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України.
Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)
Від початку війни міжнародні партнери виділили Україні понад 113 млрд євро. Вказана сума включає в себе військову, фінансову та гуманітарну допомогу від урядів іноземних держав. Про це йдеться в дослідженні Кільського інституту світової економіки.
Єврокомісія виділила 100 млн євро на відновлення українських шкіл. Про це повідомила перша леді Олена Зеленська після зустрічі з резиденткою Єврокомісії на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.
Нідерланди надішлють Україні систему ППО «Patriot». Про це повідомив Прем’єр-міністр Нідерландів Рютте.
Американці обіцяли підготувати українських офіцерів для використання ЗРК «Patriot» за 10 тижнів. Про це повідомив Міністр оборони Резніков.
В Румунію прибув літак дальнього радіолокаційного стеження НАТО. Основна задача літака AWACS – підтримка посиленої присутності НАТО в регіоні та відстеження російської військової активності, зокрема в Чорному морі.
ЄС планує запровадити 10-й пакет санкцій проти росії. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Новий пакет санкцій буде в основному зосереджений на закритті вразливих місць у вже вжитих заходах.
Володимир Зеленський провів зустрічі у форматі відеоконференції з Федеральним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром. Обговорили ситуацію на фронті, необхідність нарощування оборонної підтримки України, дипломатичний процес реалізації української формули миру.
Польща, Литва, Латвія та Естонія підписали спільну Декларацію з 10 чіткими пунктами про незмінність підтримки України та необхідність спільного реагування на безпекові і геополітичні виклики у Європі. Про це повідомила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.
Уряд Кіпру заарештував €105 млн росіян, які потрапили під санкції через вторгнення рф в Україну. Близько десяти російських олігархів хочуть позбавити золотих паспортів, виданих за багатомільйонні інвестиції в країну. Про це повідомив Міністра фінансів Костянтиноса Петрідіса.
Японія зараз активно займається проблемами України та готується у “відповідний час” представити плани підтримки країни у війні з росією. Про це повідомив координатор Білого дому в Індо-Тихоокеанському регіоні Курт Кемпбелл.
Захід має надати Україні всю зброю, з якою її військо може впоратись. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
«Якщо ми все ще надсилаємо багато військової техніки для захисників України, найсучаснішої військової техніки, у них все ще є потенціал, щоб зупинити росіян», – заявив президент Польщі Анджей Дуда.
«Триває дискусія щодо танків Leopard 2. Я сподіваюся, що це рішення дійсно буде ухвалене, і Фінляндія точно готова зіграти свою роль у цій підтримці», – зазначив міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто.
МЗС Литви визнали звернення до окупантів від захисників острова Зміїний фразою 2022 року, що було відзначено спеціальною нагородою, яку передали Держприкордонслужбі України. Про це повідомив Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна
Ukrainian Women’s Guard
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard
UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska