Війна в Україні сьогодні: останні новини на 10 грудня 2022 (фото)

290 добу український народ протистоїть російському воєнному вторгненню.

Головне фото: Дитяча лікарня “Охматдит”. Вікна забарикадовані мішками з піском. Українці рф ніколи цього не пробачимо

Що за сьогодні відбулося в Україні, коротко:

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 18.00:

Протягом доби противник завдав 15 авіаційних ударів, а також здійснив понад 15 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. 

Вночі ворог завдав ударів імовірно іранськими ударними БпЛА “Шахед-136” по об’єктах енергетичної інфраструктури в Одеській та Миколаївській областях. 10 з 15 БпЛА вдалося перехопити.

Загроза завдання ворогом ракетних ударів по об’єктах енергетичної системи та критичної інфраструктури на всій території України зберігається і надалі.

Республіка білорусь продовжує підтримувати збройну агресію російської федерації проти України, надає інфраструктуру для підготовки підрозділів противника. 

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєво не змінилась, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. 

На Слобожанському напрямку ворог здійснив обстріли з мінометів та ствольної артилерії по районах населених пунктів Зелене, Стариця, Огірцеве, Варварівка, Чугунівка, Дворічна та Рідкодуб Харківської області. 

На Куп’янському та Лиманському напрямках вогневого ураження зазнали райони населених пунктів Кислівка, Табаївка, Піщане, Крохмальне, Берестове, Харківської області; Терни на Донеччині та Площанка, Діброва, Макіївка, Невське і Стельмахівка Луганської області. 

На Бахмутському та Авдіївському напрямках противник продовжує здійснювати спроби прориву оборони наших військ. Здійснив обстріли позицій Сил оборони з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах понад двадцяти населених пунктів. Серед них – Верхньокам’янське, Спірне, Веселе, Білогорівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Біла Гора, Курдюмівка, Залізне та Авдіївка Донецької області.

На Новопавлівському напрямку ворог веде оборону та здійснює обстріли наших позицій з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії поблизу населених пунктів Велика Новосілка, Нескучне, Пречистівка та Вугледар на Донеччині. 

На Запорізькому напрямку противник обстріляв понад 15 населених пунктів. Зокрема, Зелене Поле і Времівку Донецької області та Гуляйполе, Дорожнянку, Залізничне і Малу Токмачку на Запоріжжі. 

На Херсонському напрямку ворог здійснив артилерійські обстріли низки населених пунктів Херсонської області, що поблизу лінії зіткнення. Вчергове вогневого ураження зазнало місто Херсон та його околиці. 

З метою протидії численним випадкам дезертирства в підрозділах російських окупаційних військ на територіях Луганської області проводиться розсилка смс повідомлень абонентам мобільної мережі “Лугаком” з попередженням щодо кримінальної відповідальності за залишення місць несення служби та пунктів постійної дислокації військових частин.

Підтверджено ураження району зосередження окупантів на тимчасово зайнятій території Запорізькій області. Так, до 150 загарбників отримали поранення, 50 із них доставлено до лікарні у місті Мелітополь. Інформація щодо ліквідованих уточнюється.

На блокпостах навколо міста Бердянськ посилено контрдиверсійні заходи, зросла кількість військовослужбовців російських окупаційних військ, перевірки цивільних осіб стали проводити більш ретельно. Людей без місцевої реєстрації не пропускають до міста.

На тимчасово окупованій території Донецької області, у місті Горлівка, з 8 грудня поточного року окупаційна адміністрація пропонує представникам малого та середнього бізнесу переходити на віддалений режим роботи, у зв’язку з підвищенням ризику обстрілів нібито з боку Сил оборони. Для залякування місцевих жителів російські окупанти здійснили чотири обстріли центру міста із артилерії калібру 152 мм.

Підрозділами ракетних військ і артилерією Сил оборони України за поточну добу уражено 7 пунктів управління, 6 районів зосередження особового складу, район зосередження артилерії та склад боєприпасів противника.

У полоні в Оленівці перебуває 150 громадян України. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Там перебувають не тільки військові, а й цивільні.«…Судячи з усього, ми отримаємо доступ до Оленівки тільки після того, як наші ЗСУ звільнять Оленівку»,– зауважив Лубінець.

Поліція зафіксувала близько 47 тисяч воєнних злочинів, які вчинили окупанти. Про це повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко. Серед зафіксованих злочинів були такі: катування, зґвалтування, вбивства мирного населення. Наразі усі правоохоронні органи працюють над тим, щоб зібрати докази воєнних злочинів, для притягнення російських військовослужбовців до відповідальності.

Останні події війни на сході України

Харківська область 

Окупанти обстріляли не менше 17 населених пунктів Харківської області, – повідомили в Генштабі ЗСУ.

 

Щонайменше три десятки машин пошкодили невідомі за одну ніч на Північній Салтівці у Харкові – на автівках порізали шини. Правоохоронці розслідують цей випадок як хуліганство, заяви написали власники пошкоджених авто у Салтівському та Київському районах, розповіла речниця обласного управління поліції Олена Баранник.

Від ранку 10 грудня у харківських церквах Української православної церкви (Московського патріархату) працюють співробітники СБУ. Про появу на території храмів людей з розпізнавальними знаками Служби безпеки України повідомили очевидці. Силовиків помітили, зокрема, на території Свято-Покровського чоловічого монастиря у центрі Харкова. Проведення безпекових заходів у церквах кореспондентам Суспільного підтвердив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула. Загалом силовики працюють за 14 адресами.

Окупанти обстріляли базу фермерського господарства в селі Підлиман Борівської громади: поранення отримав працівник господарства, – повідомили у Борівській селищній раді. Пошкоджень внаслідок обстрілу зазнали сільськогосподарська техніка та дах ферми.

Територія Чугуївської спостережної станції університету Каразіна розташована поблизу села Іванівка, за 70 кілометрів від Харкова. З перших днів повномасштабного вторгнення база астрономів опинилася в окупації. В будівлі, де жили науковці, оселилися російські військові: вони пограбували науковців і розтрощили обладнання. За словами керівника спостережної станції Олександра Голубаєва, збитки у вчених колосальні. На відновлення треба щонайменше 5 років – це за умови відсутності бойових дій та наявного фінансування, а так відновлення станції може розтягнутися на десятки років.

Під інтенсивними обстрілами залишається Куп’янський район, волонтери та місцева влада продовжують добровільну евакуацію. За грудень евакуювали вже 290 людей, – повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Ворог продовжує обстріли населених пунктів Харківщини, що розташовані недалеко від лінії зіткнення та кордону з рф. 

Протягом доби з артилерії та мінометів були обстріляні райони населених пунктів Куп’янськ, Золочів, Дворічна, Стрілеча, Берестове та інших.

У Куп’янську внаслідок обстрілів сталася пожежа на складських приміщеннях. В Золочеві пошкоджена адмінбудівля, а в Золочевській громаді – об‘єкт інфраструктури. Без жертв та постраждалих.

Продовжуються роботи з розмінування. За добу знешкоджено 122 вибухонебезпечних предмети.

Донецька область

На ключових фронтових напрямках Донеччини та Луганщини – Бахмут, Соледар, Марʼїнка, Кремінна, ситуація дуже важка, – повідомив президент України Володимир Зеленський.

Російські військові щодня намагаються прорвати оборону ЗСУ на сході, використовуючи авіацію та РСЗВ.  Армія рф змінює тактику бою, замість класичних батальйонів створює штурмові загони, – повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

У Маріуполі загарбники щодня зносять щонайменше один багатоповерховий будинок, – повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко. Загалом вже демонтовано понад 30 будинків.При цьому він повідомив, що за даними джерел на отримання житла надійшло 28 тисяч заяв від людей в окупації. Натомість у чергу поставили 7,6 тисяч людей. Іншим відмовлено за бюрократичних причин, зазначив радник мера Маріуполя.

У Маріуполі зносять будинки. Фото: Андрющенко Time

Протягом минулої доби українські військові відбили атаки російської армії поблизу 13 населених пунктів на Луганщині та Донеччині. Російські військові стріляли з танків, мінометів та різнокаліберної артилерії.. Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.

Ніч на Донеччині минула відносно спокійно, однак обстріли було зафіксовано на різних ділянках фронту.

На Волноваському напрямку пошкоджено 3 будинки у Вугледарі. Також напередодні відбувся обстріл Новоукраїнки без жертв.

На Донецькому напрямку гучно було у Курахівській громаді росіяни стріляли по Кураховому, Гірнику та Ізмайлівці, пошкодили 17 будинків. Обійшлося без постраждалих.

На Горлівському напрямку 2 людини поранено у Бахмуті. У місті пошкоджено будинок і крамницю. Поодинокі обстріли зафіксовано на околицях Торецької і Соледарської громад.

На Лисичанському напрямку тривають масовані обстріли Торського і Зарічного в Лиманській громаді. За попередньою інформацією, жертв немає.

 За минулу добу стало відомо про 4 мирних жителів Донеччини, поранених росіянами: 2 у Бахмуті, 1 в Авдіївці та 1 у Костянтинівці, повідомив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Бронежилети для медиків Донеччини передали волонтери Міжнародного штабу допомоги українцям.

У  Краматорську 100 багатоповерхових будинків залишаються без тепла через перепади тиску в мережі, повідомив керівник пресслужби Краматорського виконкому Ігор Єськов.

Луганська область

До лікарні у Кадіївці на Луганщині доставили до півсотні поранених російських окупантів, – повідомили у Генштабі ЗСУ. 

Атаки окупантів протягом 9 грудня відбиті від Площанки, Невського та Білогорівки. На Куп’янському напрямку ворог обстріляв з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії райони Новоселівського і Стельмахівки. На Лиманському та Авдіївському напрямках росіяни намагаються покращити тактичне положення. Зокрема, на Лиманському напрямку відкривали вогонь по Греківці, Макіївці, Площанці, Невському і Червонопопівці.

Від Невського, Площанки та Білогорівки відбиті атаки росіян, у середині грудня в Лисичанську окупанти почали шукати стихійні поховання, замість канікул у школах так званої «лнр» намагаються запровадити військову підготовку, – повідомили у Луганській ОВА. А ще росіяни продовжують примусову інтеграцію усіх сфер. Зокрема, підприємці так званої «лнр», які упродовж грудня не зареєструються в єдиному державному реєстрі рф, не зможуть користуватися заходами підтримки для суб’єктів малого та середнього підприємництва. Заохочення виключно за реєстрацію. Відповідно, треба й мати оновлений пакет документів російського зразка.

Росіяни впираються, що є сили, на Кремінському та Сватівському напрямках. Намагаються створити ударне угрупування для контратак, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його словами, ЗСУ і Нацгвардія не дають прорватися ворогу до Білогорівки.

Що відбувається зараз на півночі України

Київська область

В Києві відбулася Міжнародна правозахисна конференція “UA: Права людини за темних часів”. Її присвятили 74-річчю від дня підписання Декларації прав людини – тоді цивілізований світ об’єднався, щоб запобігати злочинам проти людства.

Зустріч із делегацією словацького недержавного аналітичного центру GLOBSEC провів в Києві керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Йшлося про можливості практичного залучення експертів GLOBSEC до підготовки аналітичних документів щодо міжнародної підтримки, насамперед стосовно пришвидшення набуття Україною повноправного членства в ЄС і НАТО. Окремо було приділено увагу необхідності посилення санкційного тиску на країну-терориста росію.

Три словацькі міністри відвідали Ірпінь – Міністр оборони Словацької Республіки Ярослав Надь, Міністр закордонних та європейських справ Словацької Республіки Растислав Качер та Міністр економіки Словацької Республіки Карел Гірман. Вони приїхали, щоб на власні очі побачити наслідки російської агресії та обговорити першочергові потреби міста-героя.

Міністри Словацької Республіки Ярослав Надь, Растислав Качер та Карел Гірман – в Ірпені. Фото: Ірпінська міська рада / Олег Гриб

В Києві ввели в дію новий графік стабілізаційних відключень електроенергії, – повідомили в ДТЕК. Він передбачає, що світло киянам гарантовано вмикатимуть тричі на добу по дві години. Графік розробили з урахуванням складної ситуації, яка сталася через ракетні атаки росії на критичну інфраструктуру України.

Албанська столиця планує відбудувати один з інфраструктурних об’єктів в Ірпені. В Irpin Reconstruction Summit повідомили про зустріч з мером Тирана, на якій він взяв на себе такі зобов’язання. Також делегація з Ірпеня відвідала Урбаністичний Департамент міста Тирани, де сторони поділилися досвідом реконструкції міста.

Інсталяцію “Відчинимо правду про насильство” презентували в Солом’янській районній держадміністрації міста Києва. Як повідомили в КМДА, її створили, аби привернути більшу увагу до проблем домашнього насильства, яка в умовах війни ще більше загострилася.

З початку року до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло понад 10 тисяч звернень – 2 513 з них стосувалися домашнього насильства, решта – стани через війну, які потенційно також можуть стати причиною насильства.

В центрах фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” планують облаштувати укриття, де можна буде перебувати під час повітряної тривоги. Таке рішення прийняли депутати Київської міської ради. 

Попри війну, в Броварській центральній районній лікарні до кінця року планують завершити оснащення відділення хірургії, – повідомили в Київській ОВА. Воно матиме інноваційне обладнання та одночасно прийматиме 46 пацієнтів.

Комунікаційниця Bihus.Info Анастасія Борема планує пробігти 30 км в бронежилеті Києвом, щоб зібрати кошти на дрон для військових під Бахмутом. Вартість дрону для аеророзвідки Matrice 300 RTK понад мільйон гривень. Наразі Анастасії вже вдалося зібрати 680 тисяч.

Житомирська область

В Житомирі та області можуть суттєво обмежити електропостачання через заплановані стабілізаційні заходи в об’єднаній енергетичній системі України, – повідомили в Житомиробленерго. Містян просять в цей час не користуватися ліфтами та не планувати роботи, які вимагають використання значних обсягів електроенергії.

В Житомирі відбувся показ документального фільму “Фортеця Маріуполь. Орест” режисерки Юлії Гонтарук. Подія відбулася в межах Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Фільм побудований на інтерв’ю з військовослужбовцями, які перебували в оточенні у Маріуполі.

До Житомирської області прибула партія з 50 велосипедів, які зібрали волонтери за підтримки представників Єврокомісії у межах міжнародної кампанії #BikesForUkraine. Перші велосипеди вже отримали вихованці обласного центру «Сонячний дім» та дитячих будинків сімейного типу, які функціонують на території області.

Велосипеди, отримані Житомирщиною від волонтерів завдяки #BikesForUkraine. Фото: Житомирська ОВА

Сумська область

Протягом минулого дня ворог завдав 48 ударів по прикордонню, – повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. Під мінометний вогонь противника потрапили Шалигінська та Юнаківська громади.

По Великописарівській громаді росія завдала ракетного удару. Ракета С-300 розірвалася в центрі населеного пункту та пошкодила 20 приватних будинків, багатоквартирний дім, приміщення пожежної частини, виконавчої служби, відділення банку, 5 магазинів та автомобілі.

З настанням зими ворог частіше використовує реактивні системи залпового вогню, “Гради” та міномети великого калібру. За словами Дмитра Живицького, обстріли прикордонних громад відбуваються щодня, останнім часом загарбники частіше цілять в центри сіл та містечок. Внаслідок цього пошкоджено інфраструктурні об’єкти, лінії електропередачі, водогони, під обстріли потрапляють сільгосподарські підприємства.

Партнерство з італійським муніципалітетом міста Монреалє започатковує Роменська громада Сумської області. За підтримки Програми «U-LEAD з Європою» нещодавно відбулася перша онлайн-зустріч голів і команд громади з Монреалє. Майбутні партнери обговорили кроки для подальшого налагодження тісного співробітництва, участь у спільних проєктах та грантових програмах Євросоюзу для міст-партнерів.

На вулицях міста Суми відремонтували та почистили 23 колодязі, – повідомили в міській раді. За повної зупинці водозаборів, містяни матимуть можливість набирати там питну воду. Мешканці приватного сектору згуртувалися та займаються ремонтами криниць, розташованими поруч з їх оселями. 

Чернігівська область

Відбулось перше засідання робочої групи щодо формування Ради волонтерів області, – повідомили в Чернігівській ОВА. Йшлося про збереження та розширення спільноти активних громадян, діяльність якої спрямована на спільне вирішення проблем Чернігівщини у співпраці державного та громадського секторів.

Чимало прикордонних громад Чернігівщини, які були важливими туристичними осередками, наразі перетворилися на закриті для відвідування зони, – повідомили в Департаменті культури і туризму області. Спільно із платформою «Discove.ua» відомство працює над створенням онлайн-Музею пам’яті війни на Чернігівщині – «Війна впритул».

На Чернігівщині в одному з Пунктів Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку «Я у безпеці з МВС». Під час заходу діти мали можливість познайомитися з кінологинею ДСНС та її чотирилапою помічницею. Наостанок дітей пригостили гарячим чаєм із солодощами та надали цікаві тематичні сувеніри, розроблені спільно фахівцями UNICEF та ДСНС України.

Діти в Пункті Незламності долучились до заходу «Я у безпеці з МВС». Фото: ДСНС

Останні події в центральних областях України

Дніпропетровська область

Четверо постраждалих людей і потрощені будівлі – так минула ніч у Нікопольському районі, який російські окупанти атакували п’ять разів. З важкої артилерії ворог бив по Нікопольській і Марганецькій громадах.  У Нікополі двоє чоловіків та дві жінки дістали ураження різного ступеню тяжкості. Двоє поранених – госпіталізовані з мінно-вибуховими травмами.

Ворожим вогнем в місті понівечено 11 житлових будинків, дитсадок, офісну та адміністративну будівлі, автомийку, автівки, електромережі та газогін. Про це повідомив голова ДОР Микола Лукашук.

Від 500 тисяч гривень до мільйона. 30 підприємців-ветеранів з усієї України отримали додаткове фінансування свого бізнесу. Гроші отримали і двоє військових з Дніпра. Вони виготовляють для військових спеціальні матраци та гермобаули.

Вінницька область

Черговий гуманітарний вантаж з Кельце.  місто-побратим передало 9 тонн продуктів до Вінниці. Допомогу розподілять, щоб підтримати внутрішньо переміщені сім’ї, а також мешканців прифронтових громад. Окремі продовольчі набори кельчани підготували для багатодітних родин – до зимових свят. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Допомога для Вінниці. Фото: Вінницька міська рада

Кіровоградська область

У відділеннях “Укрпошти” Кіровоградщини почали продавати марку “Херсон – це Україна”. Нагадаємо, що це десята марка, випущена під час воєнного стану в Україні. Тираж – 150 тисяч маркових аркушів, це – 900 тисяч поштових марок. 

Марка “Херсон – це Україна”. Фото: з соцмереж

Полтавська область

У Кременчуці 160 внутрішньо переміщених сімей отримали тимчасове житло. Для них облаштували кімнати у гуртожитках та квартири, які перебувають на балансі громади. Жити в приміщеннях ВПО можуть безплатно до кінця війни та ще три місяці після її завершення.

До Полтави прямують генератори, які надала Естонія. Нагадаємо, що загалом Естонія надіслала допомогу для чотирьох міст України. Про це повідомив голова МЗС Естонії Урмас Рейнсалу.

Черкаська область

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї, в’яжуть теплі шкарпетки для ЗСУ.

Незабаром їх, разом із сітками, кікіморами та солодощами, відправлять захисникам на передову.

 Свіжі новини з фронту південних областей України

Запорізька область

У Генштабі підтвердили завдання удару по скупченню російських військ на тимчасово окупованій території Запорізької області. Про це йдеться у вечірньому зверненні. До 150 загарбників отримали поранення, 50 з них доставили до лікарні у Мелітополі.

Зазначається, що на блокпостах навколо міста Бердянськ Запорізької області посилено контрдиверсійні заходи, зросла кількість військовослужбовців російських окупаційних військ, перевірки цивільних осіб стали проводити більш ретельно. Людей без місцевої реєстрації не пропускають до міста.

Ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів, повідомили в ЗОВА. 

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Степове, Оріхів, Залізничне, Щербаки, Червоне, Гуляйполе, Преображенка, Дорожнянка, Ольгівське, Новоандріївка, Полтавка, Мала Токмачка, Тимирівка, Малі Щербаки, Плавні, Чарівне.

Надійшло 32 повідомлення про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 51 особу, з них 6 діти.

Радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення, повідомили в  ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

ЗСУ влучили і розгромили російську установку Бук-М3 у Пологівському районі на Запоріжжі. Про це повідомляє СтратКом ЗСУ. Зазначається, що ворожу установку знищили за допомогою одного із високоточних зразків озброєння, наданих союзниками.

Установку Бук-М3 розгромили поблизу населеного пункту Веселе. Дальність до цілі становила близько  60 км.

За тиждень, що минає, ЗСУ на тимчасово окупованій частині Запорізької області знищили близько десяти баз і штабів окупантів. Про це заявив мер Мелітополя Іван Федоров. За його словами, що стосується втрат особового складу, то йдеться про сотні, а скоріше, тисячі солдатів російської армії. Але точні підсумки тижня, що минає, будуть підбиті в понеділок-вівторок.

Також міський голова повідомив, що на сході Мелітополя лунають вибухи. За попередньою інформацією горить будівля Мелітопольської Християнської Церкви. Іван Федоров додав, що будівлю церкви окупанти захопили ще кілька місяців тому і перетворили на своє “лігво для зборищ”. Кількість ліквідованих та поранених окупантів наразі невідомо.

Миколаївська область

Володимир Зеленський звернувся до президента Туреччини Ердогана із закликом гарантувати безпеку Миколаївській області та миколаївським портам, зокрема. З його слів, якщо Миколаївщина долучиться до зернової ініціативи, це допоможе вирішити глобальну продовольчу кризу у світі. Про це президент України заявив під час виступу на форумі TRT World Forum 2022, який станом на 10 грудня триває у Стамбулі.

За інформацією повітряного командування «Південь» Повітряних Сил ЗС України, вночі 10 грудня їхніми підрозділами було збито десять ворожих дронів-камікадзе «Shahed-136/131»: з них 4 – над Миколаївщиною.

В ніч проти 10 грудня військові армії рф завдали ударів по Миколаївщині. Для атаки російські війська використовували безпілотні літальні апарати та реактивні системи залпового вогню (РСЗВ). Про це повідомила пресслужба Миколаївської обласної військової адміністрації.

Ворог завдавав ударів з РСЗВ по акваторії Очаківської громади. Постраждалих немає. У м. Миколаїв, Первомайському, Вознесенському та Баштанському районах день та ніч пройшли відносно спокійно.

Станом на 10 грудня з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 14045 цивільних об’єктів. Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської ОВА. На цей час припинено електропостачання, водопостачання, водовідведення у 81 населеному пункті (з них у чотирьох – частково) Баштанського та Миколаївського районів. За чергову добу для ліквідації наслідків російсько-фашистської агресії підрозділи ГУ ДСНС залучались 20 разів для ідентифікації та вилучення вибухонебезпечних предметів, вилучено 28 ВНП. 

Проводиться добровільна евакуація. Станом на 10 грудня у закладах тимчасового розміщення Миколаєва перебуває 544 внутрішньо переміщених особи.

Зруйнована в березні обстрілом російської армії будівля Миколаївської ОВА не підлягає відновленню. За попередньою інформацією її знесуть. Про це повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім у коментарі “Радіо Свобода”.

У миколаївських лікарнях досі перебувають 143 громадяни, які постраждали від атак окупантів. Про це у телеграм-каналі повідомила голова обласної ради Ганна Замазєєва.

10 одиниць спецтранспорту та електрогенератори для Миколаєва прямують до Миколаєва з німецького Ганновера. Серед транспортних засобів – навантажувачі, швидкі, вантажівки.

Волонтерка з Миколаєва, координатор проєкту “World Central Kitchen” та очільниця ГО “Люди усюди” Юлія Коновалова отримала спеціальну відзнаку Президента України “Золоте серце”.

Італійське видання DomusAir оприлюднило розширену інформацію про поточні результати діяльності міжнародної команди фахівців щодо створення плану відновлення Миколаєва після війни.

Стаття-план відновлення Миколаєва. Фото: Миколаївська міська рада

Через бойові дії був зруйнований міст, який сполучав Миколаїв та Херсон. Наразі тривають ремонтні роботи. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко у своєму Телеграм-каналі. Він запевнив, що шляхопровід вже обстежили фахівці та починаються роботи з відновлення.

Одеська область

Вночі ворог атакував область дронами-камікадзе. Пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури та житлового фонду. Два дрона були збиті над морем нашими підрозділами протиповітряної оборони. Внаслідок удару практично в усіх районах та громадах області відсутнє світло. Також через атаку дронами пошкоджений також житловий фонд. Про це повідомив голова Одеської ОДА Максим Марченко. 

В результаті було пошкоджено частину магістральних високовольтних мереж та обладнання, що призвело до знеструмлення споживачів Одеси та області. Про це повідомляє прес-служба «Укренерго». Також через масштаби руйнувань електроенергію вимкнули у всіх споживачів. Заживлені лише об’єкти критичної інфраструктури в місті – повідомили у ДТЕК.

Світла в Одесі може не бути 2-3 місяці, – повідомили у Департаменті систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОДА.

Офіс ЮНІСЕФ, що працює у південних регіонах України запускає в Одесі та проєкт South4U, спрямований на підтримку дітей, постраждалих від війни. В рамках проєкту планують надавати дітям внутрішньо переміщених осіб та дітям, що перебувають у сім’ях альтернативної опіки. Також планують створення 10 мобільних бригад, куди входитимуть: психолог, що допомагатиме не лише дітям, а й батькам; соціальний працівник, який буде фіксувати факти порушення прав дітей у південних областях;  лікар, який надаватиме медичну допомогу сім’ям ВПО, які переїхали до Одеси, консультації щодо укладання декларацій з лікарями, що працюють в Одесі та медичної реабілітації тощо. Проєкт розрахований на шість місяців, але згодом ЮНІСЕФ планує його продовжити. Як зазначив керівник Одеського офісу ЮНІСЕФ Махаді Рахімов, це один з перших проєктів ЮНІСЕФ на півдні України. За його словами, з кінця березня фонд інвестував в Одесу понад 40 мільйонів доларів США. 

Херсонська область

Вночі та вранці російські окупанти обстрілювали Херсон. Через пошкодження ліній електроживлення знову без світла залишилися 2549 абонентів. Про це повідомив голова Херсонської ОДА Ярослав Янушевич.

Російські окупанти обстріляли  пологове відділення лікарні у Херсоні, пошкоджена будівля. Про це повідомив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.

Пошкоджене пологове відділення. Фото: Кирило Тимошенко.Офіс Президента

Піротехніки ДСНС розмінували понад 800 гектарів територій Херсонської області, з них 200 км доріг, 20 км ліній електропередач. Про це повідомив в ефірі загальнонаціонального марафону керівник напрямку розмінування “Херсон” Роман Рогатинський.

На Херсонщині відновлено роботу Пенсійного Фонду України. Громадянам вже надають послуги у Херсоні, Білозерці, Великій Олександрівці, Високопіллі та Нововоронцовці.  Про це повідомив голова Херсонської ОДА Ярослав Янушевич.

На Херсонщині прокуратура розслідує. У березні в Чорнобаївці через знеструмлення від обстрілів РФ на птахофабриці загинула більшість із чотирьох мільйонів курей. За даними правоохоронців, могло відбутися бактеріальне зараження значної території.

Бібліотека “Львівська політехніка” передала більше ніж 300 книжок бібліотекам Херсона. Передача відбулася в рамках акції підтримки “Українська книга українській Херсонщині”.

Останні новини на сьогодні в західних областях України

Волинська область

Котельні у Володимирі отримали три генератори. Їх придбали за кошти місцевого бюджету. Про це повідомив міський голова Ігор Пальонка.

У  Володимирі відбулася конференція, присвячена підсумкам проєкту «Разом задля здоров’я та благополуччя мешканців Володимира та Цвікау». Проєкт  реалізується у межах програми NAKOPA спільно з містом-партнером Цвікау.

Закарпатська область

ОВА разом із командою «Лікарів без кордонів» передали партію гігієнічних та спальних наборів в один із центрів розміщення вимушених переселенців на Виноградівщині.

Стартувала ініціатива «Різдво разом з Україною», котру втілює область за підтримки БО «Yarema foundation» та ГО «Яскрава країна». 50 дітей із регіонів, у яких тривають активні бойові дії, та діти із Закарпаття разом вирушили у подорож до Відня, Братислави, Дебрецену, Будапешту, Праги та Варшави.

Івано-Франківська область

Президент України нагородив відзнакою “Золоте серце” прикарпатську волонтерку, голову громадської організації “Ліга українських жінок” Тетяну Скіцко. Про це повідомили в ОВА.

У міській раді Івано-Франківська відбулась профільна нарада з представниками місцевого бізнесу. Мова йшла про підтримку населення в умовах відключення світла.

Львівська область

Українська діаспора у Сан-Франциско подарувала лікарні святого Луки Першого медоб’єднання Львова реабілітаційне обладнання для безперервного пасивного руху. Про це повідомили у міській раді.

Навчальні заклади Львівщини отримали 4 нові шкільні автобуси від українського виробника. Крім того, Навчально-реабілітаційний центр “Левеня”, єдиний в Україні заклад для дітей зі сліпоглухотою, отримав спеціалізований «школярик». Зазначимо, це автобуси замість тих, які громади віддали на потреби армії.

Рівненська область

Працівники бюджетних установ та підприємці Локницької територіальної громади Вараського району придбали та передали автомобіль для однієї з військових частин Збройних Сил України. Спільними зусиллями вдалось зібрати кошти в сумі 108 366 грн та $2 100. Працівники бюджетних установ віддали для підтримки ЗСУ свій одноденний заробіток.

Колектив, діти та батьки Нетребської гімназії об’єдналися та організували благодійний ярмарок на підтримку воїнів. Зібрані кошти передадуть на потреби ЗСУ.

Тернопільська область

У зв’язку з необхідністю економити електроенергію у вихідні на третину зменшили кількість тролейбусів на маршрутах у Тернополі. Електротранспорт працюватиме за графіком вихідного дня. Про це повідомив мер Тернополя Сергій Надал.

Президент України Володимир Зеленський нагородив волонтерів з Тернопільщини президентською відзнакою «Золоте серце». Нагороду отримали Христина Феціца (директор благодійної організації “Благодійний фонд “Логістичний центр допомоги бійцям АТО/ООС”) та отець Володимир Фірман (ректор Марійського духовного центру “Зарваниця”).

Хмельницька область

Лісівники Хмельниччини передали автомобіль для потреб воїнів 24-ї механізованої бригади імені Данила Галицького. Про це повідомили у Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Компанія “Київстар” спільно з благодійним фондом “Карітас Україна” реалізує проєкт “Смартфон добра”. Завдяки якому ВПО можуть отримати у подарунок телефони, щоб мати змогу телефонувати своїм рідним. Такі гаджети днями вже отримали четверо пенсіонерів – вимушених переселенців з Донецької та Київської областей. Привезли подарунки та ознайомили з роботою нових телефонів волонтерки з “Карітас Хмельницький УГКЦ”.

Чернівецька область

Міський голова Чернівців Роман Клічук підписав меморандум про співпрацю з українським ветеранським фондом. Завдяки цьому ветерани зможуть отримати грант на підтримку бізнесу.

На Буковині 49 родин ВПО отримали побутову техніку. Також родинам ВПО, які наразі проживають в області, почали доставляти обігрівачі та спальні набори (матрас, подушка, ковдра, постільна білизна, рушники). Допомогу вони отримали у межах проєкту дитячого фонду ООН (Юнісеф) «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» за підтримки UNICEF Ukraine.

 

Міжнародна підтримка України в російсько-українській війні (вторгнення росії в Україну)

Найближчими тижнями Україна отримає зенітні гармати та ракети ППО. Про це заявив прем’єр Великої Британії Ріші Сунак.

Азербайджан передав Україні енергообладнання як гуманітарну допомогу. Як повідомили в МЗС Азербайджану, в Україну відправили 45 трансформаторів та 50 генераторів. Найближчими днями планують надіслати другу партію гуманітарної допомоги.

Марокко стане першою африканською країною, яка надасть Україні військову допомогу. Україна отримає запчастини для танків Т-72.

Німецька компанія Rheinmetall уклала контракт на виготовлення двох систем протиповітряної оборони Skynex вартістю у €182 мільйони для України. Витрати на себе візьме Німеччина.

Уряд Норвегії підписав угоду зі Світовим банком про надання 1 млрд норвезьких крон на відновлення пошкодженої внаслідок російських ракетних ударів інфраструктури в Україні.

Литва надасть Україні експрес-тести на коронавірус на суму близько €730 тисяч.

США ввели санкції проти повітряно-космічних сил рф, а також інших російських установ через отримання та використання іранських дронів.

Австралія ввела санкції проти Росії та Ірану за порушення прав людини та постачання дронів-камікадзе. Зазначимо, уряд Австралії ввів санкції проти 13 фізичних та 2 юридичних осіб.

У Литві відбулась прес-конференція голови військового комітету ЄС Роберта Брігера та командувача литовською армією Вальдемараса Рупшиса. На конференції були обговорені питання безпеки та оборони в діяльності ЄС та НАТО, хід війни в Україні та її вплив на довгострокові плани безпеки ЄС.

Українці нині борються не тільки за себе, а й за майбутнє Європи. Таку заяву зробив державний секретар Міністерства юстиції та безпеки Нідерландів з питань притулку і міграції Ерік ван дер Бург.

Бенксі створив 50 картин-трафаретів, гроші з продажу яких передасть на допомогу Україні. Гроші спрямують на нові машини швидкої допомоги на Донбасі. Планують також закупити генератори, газові обігрівачі. Усі картини коштують по £5 000.

Картина-трафарет. Фото: з соцмереж

9 та 10 грудня у м. Сату Маре (Румунія) проходить ХІ Міжнародний симпозіум «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність».

Матеріали підготували: Teтяна Ключник-Горобець, Тетяна Підгорна, Олена Река, Яна Гущина, Тамара Мошковська, Софія Ратинська, Людмила Стадникова, Віта Петренко, Ангеліна Лопатіна


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

 

UWG NEWS – Olena Biletska, Yuliya Nakorchevska