Відбувся Форум «Жіночі обличчя лідерства»

29-30 жовтня 2016 року в Одесі відбувся Форум «Жіночі обличчя лідерства», який зібрав громадських активісток, експерток, політиків, депутаток різних рівнів, успішних жінок-підприємниць з усієї України.
Захід було організовано Національним демократичним інститутом.
Учасниці Форуму зібрались для того, щоб обговорити різноманітні проблеми та виклики, що постають перед сучасними українками, поділитись успішним досвідом, розробити стратегію подолання стереотипів, які все ще стають на заваді українським жінкам на шляху здобуття своїх прав.
Певну увагу на Форумі було приділено і доступу жінок до військової служби та військовим спеціальностям. Наприклад, народний депутата Ірина Суслова, яка зараз очолює робочу групу по розробці змін до законодавства в галузі оборонного комплексу і сфери освіти, повідомили, що вони працюють над тим, щоб допускали до освіти дівчаток, які бажають навчатися у військовому ліцеї, адже все починається зі школи. І далі вони зможуть йти до військового училища і, відповідно, оформлятися на ті посади в Збройних силах України, які зараз стали відкритими. Нагадаємо, що нещодавно Міністерство оборони відкрило для жінок в Збройних силах України 63 посади молодшого сержантського складу.
В роботі Форуму також взяла участь очільниця Української Жіночої Варти Олена Білецька, як одна з визнаних жінок-лідерок, експертка з забезпечення прав жінок на професійну реалізацію в силових відомствах, в тому числі і на бойових спеціальностях. За 2014-2016 роки УЖВ доклало багато зусиль в напрямку реалізації вищезгаданого рішення Міністерства оборони України щодо відкриття для жінок бойових спеціальностей. Завдяки цьому українки тепер можуть реалізовувати своє право громадян на захист своєї країни.