В яких країнах світу та як жінки несуть військову службу

У 2015 році під час трьох хвиль мобілізації до лав української армії будуть залучати жінок. Журналісти Еспресо.TV з’ясували, в яких країнах світу представниці слабкої статі зобов’язані нести військову службу та на яких умовах
Зокрема відомо, що до війська будуть долучати жінок в запасі у віці від 25 до 50 років.
Відзначимо, що до 50 років у запасі можуть перебувати жінки з офіцерськими званнями, для інших же військових звань цей вік становить 45 років.
Нагадаємо, що в Україні військовозобов’язаними є жінки, які за фахом мають медичну підготовку або підготовку, близьку до відповідної військово-облікової спеціальності за переліком. Зокрема це: телефоністи, радисти, оператори обчислювальної техніки, засобів вимірювань і метрології, картографи, геодезисти і т.п.
Виявляється у світі серед європейських краї лише у Норвегії жінки зобов’язані обов’язково служити в армії. А загалом список цих країн не надто довгий. До нього належать Ізраїль, Північна Корея та Малайзія.
У більшості ж країн світу та Європи служба жінок в армії базується на цілком добровільних засадах:
– У Норвегії з 1 січня 2015 року дівчата зобов’язані служити в армії.
Фактично дівчата почнуть поповнювати ряди армії влітку 2016 року. Термін служби в лавах збройних сил Норвегії за законом становить для призовників 19 місяців, проте в реальності рідко перевищує 12 місяців.
Таким чином, Норвегія стала першою країною в Європі, яка зобов’язує нести службу в армії жінок.
До речі, і до того, як військова служба стала обов’язковою для норвезьких жінок, вони охоче йшли в армію на добровільній основі. Так, з 8 тис. людей, що відправилися нести службу в минулому році, 12,5% становили саме дівчата.
В Ізраїлі жінки служать нарівні з чоловіками. Втім, стосується це далеко не всіх. Якщо дівчина вийшла заміж до того, як настав час йти служити, то в армію її не заберуть. Крім того, жінка може відмовитися від служби в армії з релігійних чи етичних міркувань. Близько третини представниць прекрасної статі звільняються від служби за станом здоров’я, вагітності або релігійних мотивів.
Ті жінки, кому все-таки пощастило потрапити в ізраїльську армію, мають ряд послаблень в порівнянні з чоловіками. По-перше, термін несення військової служби у чоловіків становить 3 роки, а у жінок – 21 місяць.
Прекрасній статі дозволяється залишати на ніч місце служби і повертатися додому, їм надають пільги під час вступу до вишу і платять солідну зарплату за несення служби. За неповних два роки жінка обов’язково отримує якусь професію в залежності від того, в якій частині вона служила.
Кількість жінок в армії Ізраїлю перевищує 35% від загальної чисельності збройних сил.
 
У Північній Кореї жінки теж служать нарівні з чоловіками. У 2003 році був прийнятий закон, що встановлює термін служби за призовом: до 10 років для чоловіків і до 7 років для жінок.
По суті, жінки почали служити в армії з 1995 року, а пік прийшовся на 1997 рік. Тоді в Північній Кореї вибухнув страшний голод, і багато дівчат пішли в армію добровільно, знаючи, що там їх хоча б будуть годувати.
До речі, військова служба, вважається дуже престижною. Так, не будь-яка корейська жінка взагалі призивається до лав збройних сил. Туди потрапляють тільки дівчата, які мають хороше походження і довели свою вірність партії.
Особливо велика кількість жінок характерна для зенітних військ і берегової артилерії. Всього ж серед всіх військовослужбовців корейської армії більше 10% – жінки.
Якість життя військовослужбовців Північної Кореї дуже погана, якщо порівнювати з арміями інших країн. Однак у порівнянні з життям звичайних громадян країни, військові в Кореї живуть добре.
Отримують невелику зарплату, продуктовий пайок в 600-700 грамів на день. Незважаючи на подібні “непогані умови”, майже третина військовослужбовців страждає від недоїдання.
– У Малайзії також жінок зрівняли із чоловіками в праві служити в армії.
Термін служби як для чоловіків, так і для жінок становить три місяці. Крім цього жінка може нарівні з чоловіком записатися до лав контрактників, що в Малайзії вважається дуже престижним.
– На Кубі жінки не служать в армії де-юре. Однак держава, що знаходиться в ізоляції від США та інших найближчих сусідів по Карибському басейну, активно користується всіма ресурсами, щоб поповнити армію, яка носить назву “Революційних збройних сил”. Більшість жіночого населення країни полягає в організації “Федерація кубинських жінок”.
Служити можуть жінки у віці від 17 до 40 років. Крім армії, багато дівчат записані у війська народного ополчення. Деякі підрозділи ополченців складаються виключно з жінок.
Оригінал статті .