В нацгвардії готові відкрити повний доступ жінок до всіх бойових посад нарівні з чоловіками


Щороку в Україні збільшується кількість жінок-військовослужбовиць і на початку 2017 року їх уже більше 20 тисяч, таку цифру називає прес-центр штабу АТО.
Однак не всі жінки, які працюють у секторі безпеки, мають однаковий доступ до бойових посад нарівні з чоловіками
Радниця з гендерних питань Командувача Національної гвардії України Вікторія Арнаутова розповіла, що ще у 2016 році були внесені зміни до Переліку військових посад осіб офіцерського складу Міністерства оборони. Відкрито близько 100 посад жінкам, у тому числі й бойових. Наприклад, снайпери та розвідники.
Однак, дві третини посад із цього ж переліку залишилися забороненими.
“Саме тому командування Нацгвардії нещодавно прийняло рішення, що всі посади мають бути відкритими згідно багатьох міжнародних документів, які зараз підписані Україною. Чому? Бо будь-які які посади, заборонені для жінок – це спадок радянської епохи. Це дискримінація, бо жінка фактично прирівнюється до дитини, яка не в змозі самостійно визначитися – де для неї безпечно, а де – ні”, – говорить Вікторія Арнаутова.
Ідеться про внесення змін до Наказу МВС України від 16 березня 2017 року №234. За словами Вікторії Арнаутової, Нацгвардія вже має підтримку Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, але чекають на рішення Міністерства оборони.
“У зв’язку з Майданом та війною, багато жінок активізувалися на громадську й захисну роботу, на службу в Збройні сили та Нацгвардію. Тому це й низова ініціатива, і процес. Це актуально для рядових жінок, які служать на посадах у секторі безпеки. Але також процес інтеграції гендерної політики в сектор безпеки актуальний у зв’язку з рухом України в Європу, тісною співпрацею з Міжнародними організаціями – НАТО, ОБСЄ. Це вимога часу”, – впевнена радниця з гендерних питань Командувача Національної гвардії України.
На сьогодні Україна має Національний план дій на виконання Резолюції Ради безпеки ООН №1325, що називається “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року.
“У нас в МВС уже також є План дій на його основі, що містить реальні дієві кроки щодо зміни положення жінки в секторі безпеки України. Їх треба впроваджувати в комплексі, в системі. Неможливо робити це вибірково, у якомусь одному підрозділі”, – говорить Вікторія Арнаутова.
“Йдеться про зміни в організаційно-штатній структурі, це і зміни кадрової служби, і юридичної, і фінансової. Це також зміни тило-логістики, що зокрема, займається пошиттям форми. Бо зараз жінки в нас ще носять форму, яка пошита за чоловічими лекалами. Це також не норма”, – додає вона.
Ліза КУЗЬМЕНКО
Джерело: povaha.org.ua


Відділ моніторингу Української Жіночої Варти