В Кремлі повірили в реальність демонтажу РФ, це може позитивно вплинути на перспективи завершення війни, – політичний експерт О.Голобуцький

Секретар Ради безпеки РФ Ніколай Патрушев в четвер, 3 листопада: «Англосакси позначили намір не просто підготувати з України плацдарм для тиску на Росію, а й створити прецедент для подальшого дроблення російського етносу з метою його повного викорінення».

Усвідомлення реальності таких перспектив для Росії може стати якщо не вирішальним, то однозначно позитивним чинником в війні Росії проти України і НАТО. Парад суверенітетів, нехай поки і номінально, вже розпочала Калмикія, до неї однозначно долучаться інші національні утворення на теренах теперішньої РФ.

Реальна загроза територіального демонтажу – достатньо вагомий аргумент, щоб змусити Путіна перегрупувати сили. Актуальним стає знов жорстке взяття під силовий контроль національних регіонів, особливо віддалених і потенційно економічно самодостатніх (як мінімум копалини в їхніх надрах – цілком ліквідний ресурс).

Отже, є шанс, що Путін в паніці перед втратою регіонів забере частину армії з території України та з плацдармів в Білорусі – щоб передислокувати її в Якутію, Бурятію, Тиву, Калмикію тощо. Це зменшить ймовірність повторної атаки на Київ з території Білорусі, полегшить задачі ЗСУ, зменшить втрати України. І пришвидшить процес повернення контролю Києва над своїми суверенними територіями.

Ослаблення воєнних позицій Кремля, своєю чергою, зробить його поступливішим для задач ЄС і США – як в геополітичній і безпековій площині, так і в економічній.

Отже, заява Патрушева – дійсно добрий знак для союзників. Зрозуміло, якщо не буде припинено зусиль з підтримки національних державотворчих ініціатив на території Росії.