В Івано-Франківську понад 70 жінок пройшли військовий вишкіл. Телеканал ZIK

Сьогодні, 29 листопада, понад сімдесят жінок з Івано-Франківська та області пройшли військовий вишкіл. Професійні військові навчали основ з домедичної допомоги, першої допомоги під час воєнних дій, поводження зі зброєю.
На жіночому вишколі побувала репортер ZIK-Стрім Вікторія Гордієнко.
У  громадську організацію «Українська жіноча варта», яка організовує  жіночі вишколи, записались понад 15 тисяч жінок зі всієї України. Як розповіла голова організації Олена Білецька, жіночі військові вишколи стартували в Києві, там навчання пройшли більше двох тисяч жінок. Згодом такі вишколи відбулись в Дніпропетровську, Харкові, Полтаві, Вінниці, а після Івано-Франківська інструктори вирушать до Львова.
«Вишкіл побудований таким чином, щоб за 8 годин дати найнеобхіднішу інформацію для жінок: домедична підготовка, перша допомога під час воєнних дій, які необхідні речі повинні бути вже зібрані на кожного члена родини, як поводитись зі зброєю та під час наступу ворога, як вести перемовини, є психологічний блок, як маскуватися, як облаштувати місце переховування, що робити коли триває обстріл, куди бігти, як відвести дітей у безпечне місце. Насправді дуже об’ємно», – розповіла Олена Білецька.
Участь у жіночих вишколах платна – 200 грн, а зібрані кошти організатори передають на потреби Збройних сил України.
Лікар з Івано-Франківська Христина розповіла, що першочергово прийшла на вишкіл, аби навчитись працювати у воєнних умовах.
«Для мене ці навчання були цікавими з медичного боку і з позиції громадянина, бо зараз такий час, що невідомо, що тебе чекає наступного дня. Я дуже зацікавились цим вишколом і рада, що його пройшла, бо дивитись це одне, але на практиці все набагато складніше», – розповіла вона.
Після першого етапу навчання жінки можуть записатись на більш спеціалізовані вишколи  з розширеною домедичною та психологічною підготовкою. Проводить організація і стрілецькі вишколи. Деякі жінки, пройшовши навчання, записуються до добровільного жіночого батальйону і їдуть воювати на Схід.