УЖВ. Вирішальний бій. Китайська розвідка подає своє бачення російсько-українській війні. “Тан Боху: Чи буде припинення вогню? Дислокація російської армії все пояснює”

Основний підсумок:

1. Російсько-українська війна ось-ось ввійде у свій четвертий тиждень, а в нинішній воєнній обстановці вже більше 10 днів немає значного прогресу. Російська армія атакувала з чотирьох сторін одночасно, але Зеленський не злякався, залишився у Києві, українська державна машина та армія продовжували нормально функціонувати, просування російської армії не є простою, навпаки все дуже погано ще й з великими втратами для рф, мотивація особового складу низька.

2. До сьогоднішнього дня російська армія ще не взяла Чернігів, який знаходиться всього за 50 кілометрів від кордону, вона може лише обійти місто ґрунтовими дорогами та наступати на південь. Крім того, ударні сили, що спочатку атакували міста Харків та Суми у східному регіоні, російська «Армія стражів», 1-а гвардійська танкова армія, оминули міста та підійшли до Києва після невдачі в облозі. Окрім посилення наступу в напрямку Києва, іншою метою російської армії має бути спроба обійти Харків, обійти тилову дорогу української армії у напрямку Донбасу на південь та планувати завершити оточення.

3. Хоча російські війська-аси мають величезні переваги в силі та вогневій потужності, їм не вистачає тренувальних баз, таких як китайський «Чжу Ріхе» та американський «Форт Ірвін», які близькі до реального бою з високою інтенсивністю, і їх реальні бойові можливості є сумнівними. Крім того, російська армія має високу більшість призовників, а бойової добровольців професійних та здібних вкрай недостатньо. Деякі з них ховалися в лісі і пасивно уникали бою. Деякі війська навіть не встановили постів охорони, що дозволило журналістам Сіньхуа випадково проїхати через його фронт і в’їхати на територію України.

4. Наразі всі 200 тис. військовослужбовців, мобілізованих російською армією до війни, виведені на поле бою. Проте більше 100 батальйонів були розкидані на три фронти, і вони не демонстрували сильного штурму, що абсолютно не відповідало стилю широкомасштабного глибокого бою російської армії. За винятком Маріуполя, який веде запеклі бої, зараз ведеться більшість маломасштабних контактних боїв, і основні сили української армії суттєвих пошкоджень не зазнали. Тепер, судячи з кроку Росії щодо введення військ, очевидно, що вона готується до вирішального бою.

У четвер, 17 березня, російсько-українська війна завершить свій третій тиждень і вступить у четвертий.

Двадцять один день тому, у четвер, 24 лютого, о 5:00 за московським часом Путін виголосив чергову годинну промову з десяти тисяч слів і нарешті оголосив про «спецвійськову операцію» проти України.

Була 5 ранку за київським часом, 6 ранку за московським і 11 годин за пекінським.

Російський народ прокинувся тільки й дізнався, що війна почалася. Український народ рано вранці розбудив звук вибухів крилатих ракет.

Бойова обстановка в перші два дні швидко змінювалася, але незабаром зміни в бойовій обстановці сповільнилися до днів і тижнів.

Нинішня бойова ситуація майже не змінилася більше 10 днів. Або більше 10 днів тому.

Інтерпретація останніх 20 днів має бути зайнята спочатку на стратегічному та макрорівні. Тепер я нарешті встиг розібратися з військовою ситуацією в усіх напрямках на географічній карті України.

Як проаналізував Центр міжнародних стратегічних досліджень (CSIS), американський аналітичний центр до війни, Росія одночасно перебувала на північному (Київ), східному (Харків і Донбас) і південному (Крим) фронті одночасно, всього чотири напрямки. Наступ, готовий до доцентрового наступу на Україну.

Проте бойова ситуація була не так успішна і вдала, як загалом очікував зовнішній світ – «оточення можна завершити за 3 дні, а не більше 7 днів».

Коли Зеленський сидів у Києві, український державний апарат і військові продовжували нормально функціонувати, і вони змогли протистояти російській агресії. Український народ також один за одним вступав у війну і чинив шалений опір, не даючи російській армії переміщуватися з військами для просування .

Північний захід і північний схід від Києва

Оскільки Київ, столиця України, знаходиться лише на відстані понад 100 кілометрів від білоруського кордону, російська армія базується в Білорусії та розділена на північний захід (Київська область) та північний схід (Чернігівська область), щоб почати атаку.

О 15.00 першого дня війни майже 20 озброєних вертольотів Ка-52 російської армії супроводжували та прикривали понад 30 транспортних вертольотів Мі-8, на борту яких було близько 400 десантників 31-ї десантно-штурмової бригади, що літали понад 100 км. , здійснив прямий наліт на аеропорт Гостомель, 25 км на північний захід від Києва.

▎Аеропорт «Гостомель » — це штаб-квартира авіаконструкторського бюро імені Антонова, яке займалося проектуванням транспортних літаків у радянські часи, а також вантажний аеропорт

Це метод бліцкригу, який часто використовувала радянська армія — повітряно-десантні війська здійснюють нальоти та окупують аеропорти, направляють транспортні літаки для перевезення більшої кількості повітряно-десантних військ і навіть важких механізованих військ на посадку, встановлюють повітряні коридори та безпосередньо захоплюють великі міста.

Це було успішно використано в Празі, Чеська Республіка в 1968 році та Кабулі, Афганістан, у 1979 році. Проте цього разу росіяни прорахувалися. Якими б потужними не були 400 десантників, перевезених гелікоптером, це лише легка піхота, з недостатньою вогневою потужністю та захистом.

4-а мобільна бригада Національної гвардії України, яка відповідала за оборону міста Києва, швидко прибула та провела нічний бій з батальйоном із 400 російських ВДВ. І заблокували та пошкодили злітно-посадкову смугу артилерійським вогнем.

Увечері того ж дня щонайменше 13 транспортних літаків Іл-76 російської армії, які планувалося нести 76-у повітряно-десантну дивізію, мали повернутися, оскільки не змогли приземлитися в цьому аеропорту.

Зрештою, жодна зі сторін не змогла повністю контролювати аеропорт, що призвело до спалення унікального та найбільшого у світі транспортного літака Ан-225 під час бою.

Бій за аеропорт навіть тривав кілька днів, і наступні війська ВДВ Росії, які прибули наземним шляхом з північного заходу, взяли під контроль аеропорт, але було вже пізно.

Провал рейду в аеропорті Гостомель, план російської армії швидко атакувати Київ і захопити Зеленського живим, також перетворили війну з бліцпролому, задуманого російською армією, у затяжну війну .

 Репортер CNN вирушив прямо в аеропорт, щоб у прямому ефірі транслювати збори російської армії

Це також найбільш серйозний і фундаментальний прорахунок російської армії за всю війну Ще більш зосереджено висвітлювали проблеми, що російська армія недооцінювала противника, не мала правильного розуміння ситуації противника, не змогла розрахувати.

Більше 400 десантників було перевезено понад 30 гелікоптерами, що поки що недостатньо для підготовленого противника. Під час навчань дві найкращі армії світу відправили сотні транспортних і бойових вертольотів, і небо було чорним, що було звичайним явищем.

Більше того, 400 десантників не мали потужної вогневої потужності і були ізольовані. Ескорт із майже 20 озброєних вертольотів Ка-52 не продовжував надавати життєво важливу вогневу підтримку над аеропортом, а повернулися безпосередньо, на зворотному шляху щонайменше 2 були збиті українськими індивідуальними зенітними ракетами.

Російська армія також не мала легких десантних машин, необхідних для повітряних перевезень або повітряно-десантних військ, і не відразу організувала для співпраці великомасштабну повітряно-десантну (з якої можуть скинути тисячі десантників). Натомість передбачалося, що 400 десантників будуть контролювати злітно-посадкову смугу, і літаки приземлилися.

Карта Києва 1950-х років, коли Київське водосховище і Канівське водосховище вгорі і вниз за течією не були побудовані

Проблемними були і терміни російського повітряного нападу. О 3 (15:00) годині дня війна тривала більшу частину дня, і активність зовсім пропала.  Невдовзі стемніло, і підкріплення та просування стали важкими для російської армії, якій не вистачало можливості воювати вночі.

Словом, російська армія не досягла масштабного повітряно-десантного походу в перший день війни, а потім рішуче атакувати Київ прямо з аеродрому було не можливо.  Стало зрозуміло, що буде важко перемогти.

На північному заході Києва протікають дві річки південний схід-північ-захід — Тетерєв та Ірпінь, які впадають у Дніпро, утворюючи природну оборонну лінію на північному заході Києва.

Українські війська швидко підірвали мости через ці річки, перешкодивши просуванню росіян. Російська армія почала намагатися звести надбрамний міст. Україна також направила спецназ для знищення російських військових інженерів і мостової техніки.

З березня російські та українські війська ведуть бої в невеликих містах Буча та Ірпінь на північно-західній околиці Києва.

Колона БМД ВДВ РФ щонайменше тричі потрапляла в засідки на вулицях, до 15 березня ще одна група БМД ВДВ потрапила в засідку.

Ця броньована надлегка машина з алюмінієвого сплаву забезпечує мобільну вогневу підтримку повітряно-десантних військ і практично не має захисту.

Але це все, що в руках ВДВ.

При цьому розвідка показала, що позаду повітряно-десантних військ стояли й перекинуті з Далекого Сходу російською армією армійські мотоциклетні бригади, що належать до 29-ї, 35-ї та 36-ї армій.

З одного боку, їх переслідували 61-а єгерська бригада (Житомир, посилаючись на вихідну станцію, та ж нижче) та 10-та гірсько-штурмова бригада (Львів), які були посилені українською армією. – дивіться ставлення.

Деякі російські війська навіть сховалися в лісі, щоб пасивно уникнути війни, але були атаковані українською цивільною артилерією, що керується безпілотниками.

Війська трьох армій російської армії на Далекому Сході залишалися нерухомими, спостерігаючи, як Друга дивізія та Одна бригада ВДВ впадають у запеклий бій, ймовірно, через розрив між службами, бо російський повітряно-десантний корпус є самостійна служба за межами армії .

Коротше кажучи, з моменту невдалого рейду на Гостомельський аеропорт Антонова 24 лютого просування російської армії на захід від Дніпра в Києві було надзвичайно повільним, а логістичний конвой довжиною в десятки кілометрів не може рухатися з Білорусі.

26 лютого російські ВДВ також спробували спуститися з парашутом і зайняти аеродром Васильків на південно-західній околиці Києва, де також розташовується 40-а авіаційна бригада ВПС України.

Проте атаку російських ВДВ швидко розгромила 72-а механізована бригада ЗСУ (Біла Церква).

Несподіваний напад російської армії на Київ не спрацював, рахунки та втрати стабілізували моральний дух українського народу та зміцнили його рішучість протистояти та чинити опір.

Єдиним поступовим «наступом» російської армії став мирне захоплення Чорнобильської АЕС. Фактично Чорнобиль розташований на кордоні між Україною та Білоруссю, лише за 4 кілометри від кордону.

На схід і північний схід від Дніпра в Києві 41-а армія (Новосибірськ) Центрального військового округу російської армії розпочала наступ на Чернігів (280 тис. осіб) з Гомеля, Білорусь.

На цьому напрямку українська армія має лише 1-у танкову бригаду та 169-й навчальний центр. Однак сила підрозділу, бойова воля та боєздатність, вкладені російською армією, не є сильними. Працювати вдень і спати вночі.

Навіть репортер агентства Сіньхуа, який приїхав на автомобілі з Мінська (Білорусь), пізно ввечері 24-го випадково переїхав лінію бойових дій у цьому напрямку і вступив на бік української армії.

Бо російська армія взагалі не встановлювала охороні блок пости. Пройшовши через пост української поліції, репортер Сіньхуа відправився до Києва та Одеси.

До сьогоднішнього дня російська армія ще не підкорила Чернігів, який знаходиться всього за 50 кілометрів від кордону. Можна тільки обійти дорогу і атакувати на південь. Але це також обмежило матеріально-технічне забезпечення російської армії.

Крім того, на південь від Чернігова багато болотистих територій, що межують з Дніпром, які позбавлені доріг і роблять його непрохідним.

За даними захопленого особового складу та знищеної техніки, підтверджено, що російські війська, які беруть участь у війні, є 35-ю та 74-ою гвардійськими бригадами.

Серед них 26 лютого до українських військових потрапив командир батальйону танкового батальйону 35-ї бригади майор Леонід Петрович Шеткін, багато Т-72Б3 з «тентами» в батальйоні було знищено.

9 березня 6-й гвардійський танковий полк 90-ї гвардійської танкової дивізії Центрального військового округу висунувся до Броварів на східній околиці Києва і був атакований високоточними артилерійськими снарядами з БПЛА.

Багато танкових колон було знищено, а українська армія стверджувала, що вбила Андрія Захарова, начальника 6-го полку під Танзанією.

Харків і Суми

На схід і прямо на схід від Дніпра в Київ останніми днями дійсно прибула «Армія-охоронець» російської армії – 1-а гвардійська танкова армія, яка стоїть у гарнізоні Москви.

Згідно з інформацією, до Києва наближаються війська рф 2-ї дивізії , 4-ї дивізії , 27-ї бригади  та 6-ї танкова бригада, тобто всі вони рухалися в бік наступу.

Ці війська спочатку були авангардом наступу на Харків і Суми на сході України.

Після невдачі в облозі вони обійшли місто спочатку на південь, а потім на захід і нарешті повернули на Київ, щоб компенсувати слабку атаку 41-ї армії.

Головною дійовою особою щорічного військового параду на Червоній площі завжди був самий ас і елітний підрозділ російської армії, 8 бригад величезні, добре оснащені і навіть суперорганізовані.

«Нова техніка», яку російська армія ремонтувала за останні роки – Т-72Б3, Т-80БВМ, Т-90М та кілька Т-14, завжди віддає перевагу їх оснащенню.

Проте раніше в полі в напрямку Харкова та Суми війська в першому етапі «Дзіньтань» були розбиті й роззброєні, викинувши багато новітнього обладнання на шляху й знеславивши обличчя рф армії.

Історія завжди доводила, що хоча королівська лісова армія добре оснащена та добре оплачувана, має величний вигляд і гідне обличчя, фактична боєздатність  не така добра, як у феодального міста. Бойова сила та воля васальних міст не такі хороші, як загартовані в боях прикордонні війська.

Майже 1 епізод Tantan зайнятий підготовкою до військового параду з лютого по травень кожного року і зайнятий змаганнями в яскравих військових змаганнях з травня по серпень. Після року не так багато серйозного часу на тренування, і він перетворився на команду, яка ґрунтовно «відпрацьовується для перегляду».

Тільки на передовій лінії бою, принаймні червоно-блакитному протистоянні з реальними солдатами, можна перевірити і підвищити реальну боєздатність. Замість тих претензійних «ігор», які є розважальними та декоративними, а не реальними боями.

У Китаї є Чжу Ріхе, а у Сполучених Штатів є форт Ірвін, але в Росії просто немає такої тренувальної бази тестового типу, яка наближається до реального бою з високою інтенсивністю, професійною блакитною армією та відділом наведення для імітації найекстремальнішого бою  середовище.

Немає такої суворої і важкої підготовки, яка штовхає війська-учасники до надзвичайних труднощів, терпить труднощі і наполегливо працює над перемогою.

Зазвичай навчання відокремлено від реального бою, немає протистояння, лише гонки, щоб вбити ціль. Незалежно від того, наскільки добре оснащені війська, коли вони прибувають на поле бою, всі проблеми виявляються.

Звісно, ​​незважаючи ні на що, на схід від Києва справді прибули 8 бойових бригад ближньотанкового 1 епізоду російської армії, які все ще мають переважну вогневу перевагу.

Хоча ще не зайняті, в українців болить голова, як з ними боротися.

Озирнімося на Суми (250 тис.) і Харків (1,4 млн.), які російській армії так і не вдалося захопити.

Захисниками Сум мають стати 30-та механізована бригада Української армії ( Житомирської області), а також 27-а артилерійська бригада, яка спочатку була в Сумах, та Артилерійська академія зі 124-річною історією.

Захисниками в напрямку Харкова мають стати 46-а десантно-штурмова бригада (Полтава), 92-а механізована бригада (Харків), 81-а десантно-штурмова бригада (Полтава), дислокована 3-я мотобригада Нацгвардії.

Після перекидання з першого епізоду «Цзіньтань» російські війська, з якими вони зіткнулися, послідовно включали 6-ту армію Західного військового округу, переведену з Ленінградської області (тут перебували 25-а і 138-а бригади Цзіньмо), і північні війська, переведені з Мурманська 200-а Бригада флоту та 144-а дивізія 20-ї гвардійської армії Західного військового округу.

Тут я хочу розповісти про 200-ту бригаду Північного флоту, яка також є елітним підрозділом російської армії, яка вже в 2013 році почала змінювати на Т-72Б3, а з 2014 по 2015 рік увійшла до складу Україна як «добровольча армія». Війна на Шрі-Ланці, підтримка двох російських «незалежних республік».

У 2018 році бригада лідирує по отриманню 31 модернізованого Т-80БВМ, а до другої партії також потрапив 4-й дивізіон ближніх танків. Оскільки газову турбіну Т-80 зручніше запускати при екстремально низьких температурах, ніж дизельний двигун Т-72 і Т-90, вона більше підходить для бою в Арктичному регіоні.

Проте 200-й бригаді «Мобу» також не вдалося прорвати напрямок української армії. Російська армія замінила 144-у дивізію на 20 комплектів охорони.

Проте 3-я гвардійська дивізія, яка перебувала на цьому напрямку 20 епізодів, досі не має точного звіту про участь у війні, і це також єдиний невідомий рух серед основних російських військ.

Останнім часом загальний наступ російської армії на Харків і Суми також послаб, і фокус перемістився на Ізюм і Куп’янськ, на південь від Харкова.

Метою російської армії має бути спроба обійти Харків і планувати обійти важке угруповання української армії з флангу в напрямку Донбасу для завершення оточення.

Донбас

У напрямку Донбасу українська армія перед війною мобілізувала 9 мотопіхотних бригад, що перевищило звичайну чисельність 6 бригад колісної боротьби. З півночі на південь бойові лінії:

57-а мотобригада, 24-та механізована бригада, 30-та механізована бригада, 93-та механізована бригада (напрямок ЛНР “Луганська Народна Республіка”)

95-а десантно-штурмова бригада, 25-та повітряно-десантна бригада, 56-та мотобригада, 54-та механізована бригада, 53-та механізована бригада (напрямок ДНР “Донецька Народна Республіка”)

Крім того, в тилу знаходяться 17-та танкова бригада і 55-та артилерійська бригада.

Є також дві конфліктуючі між собою російські «незалежні республіки» з іменним об’єднаним збройним «Новими збройними силами Росії» ВСН, але фактично вони все ще воюють між собою.

2-а армія в Луганську має 3 бригади, 1 полк і 6 самостійних батальйонів, 1-а армія в Донецьку — 4 бригади, 2 полки і 10 самостійних батальйонів. У двох арміях по 1 артилерійській бригаді Загальна чисельність від 30 до 35 тис. чоловік.

З моменту офіційного початку війни російські збройні сили ЛНР і ДНР атакували українську армію за підтримки російської вогневої потужності і досягли певного прогресу. За повідомленнями, загинули командири 24-ї та 93-ї бригад ЗСУ. Але Український фронт залишився неушкодженим.

Через велику територію фактична зона контролю двох сторін суттєво не змінилася. Ця територія густонаселена, а Південний військовий округ російської армії не вводив бойові частини безпосередньо на Донбас.

Натомість на півдні ДНР на Маріупольському напрямку була залучена 150-та дивізія гвардійської мотопіхотної 8-ї армії (2 мотополки, 2 танкові полки та 2 полки артилерії/ППО).

І злилися з російською армією, що йшла з кримського напрямку, маючи намір знести цю «колю в оці».

Південь

Перед війною російська армія накопичувала важкі війська в Криму, готуючись швидко прорвати порожнє черево оборони України.

Крім 126-ї бригади берегової оборони Чорноморського флоту в Криму перекинули також 42-у гвардійську мобільну-дивізію (Чечня) 58-ї армії, 136-у гвардійську бригаду мобільну (Дагестан) та майже 8 комплектів охорони. Дивізії (Волгоград), 49-ї армії Мобільну 34 бригади (Карачай) та інших військ.

7-а гвардійська (гірська) десантно-штурмова дивізія, в тому числі 56-й, 108-й і 247-й полки гвардійської десантно-штурмової, завжди виступала в авангарді.

На півдні — два напрямки наступу, східний і західний, західна лінія — напрямок Херсон — Миколаїв — Одеса, а східна — напрямок Мелітополь — Бердянськ — Маріуполь.

24-25 лютого російська та українська армії неодноразово змагалися за важливий Антонівський міст через Дніпро під Херсоном, і російська армія нарешті взяла під контроль. 2 березня російська армія зайняла Херсон.

28 лютого основні сили російської армії просунулися від Херсона до Миколаєва, а битва навколо Миколаєва триває досі.

Українські захисники – 79-а десантно-штурмова бригада. Основними силами наступу російської армії на західному фронті були 7-а гвардійська дивізія ВПС і 42-а гвардійська дивізія Моб у. Серед них під час атаки значні втрати зазнали основні сили 247-го полку 7-ї гвардійської дивізії ВПС.

На Східному фронті 26 лютого і 1 березня російська армія зайняла Мелітополь і Бердянськ відповідно, запеклого перестрілу не було. Українські 37-а та 40-а бригади морської піхоти (сформовані у 2019 році), які раніше дислокувалися в цих двох містах, можливо, відступили в іншому місці.

Починаючи з 25 лютого російська 150-а дивізія та збройні формування «ДНР», які атакували зі східного напрямку Ростова, почали облогу Маріуполя. Згодом до облоги приєдналися кримські війська із західного напрямку Бердянська.

Маріупольський наступальний і оборонний бій триває запекло, основна сила українських захисників – 36-та бригада морської піхоти плюс близько 10 тисяч націоналістичних збройних сил, загальною чисельністю 15 тисяч осіб.

Останні українські захисники стверджують, що вбили генерал-майора Олега Мітяєва, командира 150-ї дивізії російського командира, і взяли під контроль залишки. Також були оприлюднені фотографії залишків, які охоплюють більшу частину обличчя (форма рота і підборіддя схожі) з ідентифікацією та військовим званням.

Резюме: Обидві сторони готуються до вирішального бою

Усі 200 тис. військовослужбовців, мобілізованих російською армією до війни, були введені на українське поле бою, але понад 100 батальйонів російських військ розкидані на три фронти, і вони не продемонстрували сильного штурму.

Не кажучи вже про міський бій та війну у місті, навіть російська армія в полі була залякана. Лише елітні десантники з числом солдатів-контрактників до 80% грали авангард і вступали у важкий бій.

Проте армійські війська з менш ніж 40% військовослужбовців за контрактом, як правило, сидять склавши руки і спостерігають , адже однорічним призовникам, які були примусово залучені на передову, дуже бракує бойової волі, досвіду та боєздатності.

З повномасштабної наступальної позиції російської армії, щоб відкинути рішучість битви, це дасть людям відчуття, що це повномасштабний наступ, спрямований на захоплення щонайменше двох третин території України.

Проте, коли авангард відкрив прорив, елітна головна сила російської армії не сформувала стрімкого прориву — це зовсім не стиль глибокого бою російської армії.

Спочатку російська армія, яка ще мала повне і масштабне формування військових дивізій і бригад, врешті-решт вела бій у «стобатальонний бій».

За винятком Маріуполя, який веде запеклі бої, зараз ведеться більшість маломасштабних контактних боїв, і основні сили української армії суттєвих пошкоджень не зазнали.

Але зараз Росія мобілізує війська з Далекого Сходу, Кавказу та інших місць, які ще можна мобілізувати, а також набирає 15 000 ветеранів сирійського уряду з досвідом міської війни в Сирії, очевидно, готуючись до вирішального бою.

Українська сторона також нарощує резерв та готується до вирішального бою. У наступній статті будуть детально описані вирішальні цілі та стратегії двох сторін, а також більш детальні подробиці.

ДЖЕРЕЛО:  https://news.ifeng.com/

Переклад: Українська Жіноча Варта

Підписуйтеся на наші канали та сторінки

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard