Українські щотижневі перемоги. Новини Української Жіночої Варти

Наші перемоги за тиждень станом на 31.12.2023р.

На останньому тижні 2023 року на фронтах російсько-української війни відбулось декілька значущих подій, які Україна може сміливо занотувати до свого щоденника перемог.

Тактична авіація наших повітряних сил успішно атакувала в порту Феодосії (то Крим) великий десантний корабель Чорноморського флоту рф «Новочеркаськ». Також разом з «Новочеркаськом» було затоплено навчальне судно УТС-150. Росіянам довелось вивести інші кораблі з порту Феодосії та перебазувати їх в порти рф.  Аналітики ISW вкотре відзначили, що Україні вдалось «покінчити з пануванням флоту рф в Чорному морі», розігнавши ворожі кораблі до портів їх російської приписки.

Також на тижні  силами та засобами протиповітряної оборони України знищено два винищувача-бомбардувальника Су-34 та Су-30. Сумарні втрати ворога за два останні тижні склали п’ятеро літаків. До того ж один літак перелякані росіяни збили самі.

Уночі 30 грудня у російському місті Брянськ два українських безпілотника атакували радіозавод “Кремній Ел” – одне з найбільших підприємств мікроелектроніки росії, на якому виготовляють компоненти для систем ППО “Панцир” і ракетних комплексів “Іскандер“.

Перед цим, 28 грудня, силами ЗСУ було завдано   удару по радіозаводу “Стріла”, який розташований у селищі Суземка Брянської області РФ, неподалік кордону, та працює на замовлення російського ВПК.

В цілому силами авіації та ракетними військами України за  тиждень було уражено 15 районів зосередження особового складу  противника, озброєння та військової техніки. Знищено 13 складів боєприпасів, 8 артилерійських засобів, 8 зенітно-ракетних комплексів, 3 пункти управління та інші важливі цілі противника.

ППО противника, відбиваючи атаку українських безпілотників у Бєлгороді 30 грудня, своїми бездарними діями самостійно справилась із задачею утворити якнайбільше пошкоджень і жертв в центрі міста. ЗСУ, як відомо, не обтрілює цивільні об’єкти. Але створені паніку і хаос на території агресора можемо тільки вітати. 

На одному з найгарячіших напрямків – Авдіївському – за тиждень ЗСУ відбили 117 атак противника, чим ще раз довели марність спроб агресора переламати опір українців.

 

Протягом останнього тижня, за повідомленням уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця Україні вдалось повернути з рф додому чотирьох громадян та передати полоненим гуманітарні пакунки та листи.

Також з тимчасово окупованих росією українських територій громадській організації Save Ukraine вдалося повернути трьох дітей: 8-річного хлопчика та двох 18-річних братів

Матеріали підготувала Радміла Корж


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard