Українські амазонки: Як жінки підтримують військових

Журналісти ЕспресоTV дізналися, як українські жінки і словом, і ділом підтримують чоловіків, що перебувають у зоні АТО
Жінки- воїни
У батальйоні “Донбас” створено жіночий підрозділ, існування якого розпочалося з листування в соціальній мережі з Семеном Семенченко, командиром батальйону “Донбас”. Зараз у загоні нараховується шість жінок, яких об’єднує єдина мета – захистити Україну.
Всі шестеро – заміжні. Чоловіки поставилися з розумінням до прагнення дружин допомогти країні.
Поняття “стать” в батальйоні взагалі не існує. Жінки і чоловіки тренуються на рівних – в одній групі. На побут жінки не скаржаться. Але й про “особливі” умови для них ніхто не дбає. Хіба, що жіночий намет трохи комфортнійший, ніж у чоловіків, – з матрацами, ковдрами, чайником і дзеркалами.
На фото тренування жінок з батальйону “Донбас”
im578x383-40_main
Жіноча “Молода гвардія” 
За словами донеччанки Олени, яка не захотіла називатис воє ім’я, у місті працює така собі сучасна “Молода гвардія” – підпільна жіноча організація.
Олена каже, що багато активістів Донеччини з початком військових дій хоч і пішли в глибоке підпілля, але не покинули місто.
“Коли вперше дівчата побували на блок-посту під Волновахою, де стояли хлопці з Волині (які пізніше потрапили у засідку і були розстріляні) хотілося плакати і кричати. Не вистачало всього: форми, берців, бронежилетів, приладів нічного бачення, тепловізорів, рацій, не було в достатку їжі і навіть питної води. Тоді дівчата-волонтери за свої гроші купили продукти, приготували смачну домашню їжу, і гарячою повезли на блок-пост”, – зізнається Олена.
За її словами, першопрохідцем була одна дівчина з загону, яка під загрозою арешту проїхала через пости ДНР в маршрутці на Маріуполь. Ось що вона написала колегам, коли їхала: “Я татові не сказала, а то б він мене не відпустив”. Пізніше написала: «Все, я дома! Все пройшло відмінно, хлопці дуже зраділи».
“Уявити собі не могла, що буду розбиратися в таких речах, які рятують від “калаша”, а які тільки для захисту від пістолета”, – каже волонтер Олена
Не дивлячись на те, що дівчата піддають себе смертельній небезпеці, вони борються за загальну перемогу.
Медсестра-волонтер
На фронті є жінки-медсестри. Одна з них – 24-річна Анастасія Поліщук, яка не скаржиться на польові умови. Мовляв, вже звикла жити у землянках, хоча страждає через нестачу душа.
За словами дівчини, найбільша проблема медичної служби в зоні АТО – брак транспорту, а медикаментами забезпечують лише волонтери.
Саму ж дівчину взяли в армію тільки після того, як вона записалась у Нацгварцію та пройшла навчання разом з усіма добровольцями.
На фото Анастасія Поліщук
im578x383-20140707084823
“Я і стріляла, і розбирала на швидкість автомат разом з хлопцями. Вже другий місяць як я тут. В мене нема медичної освіти, але я закінчила низьку медичних курсів”, – каже Анастісія.
Дівчина хвалиться, що вже навчилася відрізняти звуки мінометного обстрілу від звуку сигнальної ракети.
Жінки-слюсарі 
На Рівненщині у спеціалізованій військовій частині майже три сотні жінок відновлюють важку бронетехніку, автомобілі та гармати. Відремонтовану техніку відправляють на Схід країни – бійцям АТО. У цеху жінки реставрують законсервовані ще з радянських часів гармати.
“Нам треба зробити добре, щоб техніка не підвела. Щоб наша робота не підвела їх там, щоб вони живі були, здорові повернулися. Ми за них переживаємо, в мене самої двоє синів є”, – каже слюсар-ремонтник цеху Світлана Шевцова.
На фото робітниці цеху спеціалізованій військовій частині
im578x383-28ac71e2ebb2d707c637b2d7b472b5fe1404233640 (1)
Жінки вже відреставрували гаубицю та протитанкову пушку. У черзі на ремонт – УРАЛ з системою залпового вогню “Град”. Це авто на Рівненщину прибуло із зони бойових дій і вже невдовзі туди повернеться: ремонт передбачається не складний – в УРАЛа лише пошкоджена кабіна.
Після ремонту чи розконсервації бронетехніку перевіряють, обкатують, а потім вантажать і відправляють на Схід.
Так, дві потужні артилерійські установки “Акація” усього за тиждень відновили на Рівненщині та уже відправили назад у зону АТО.
Дівчина-волонтер
Мешканка Дніпропетровська Тетяна Ричкова, ризикуючи життям, перевозить на власному авто допомогу солдатам.
У гарячих точках Тетяна буває регулярно, тому що найчастіше довозить цінний вантаж до кінцевого адресата власноруч.
На фото Тетяна Ричкова 
im578x383-10298707_1420418954909779_9082170992258906874_n
За перший місяць проведення АТО вона зібрала близько мільйона гривень. Асортимент покупок для української армії досить великий: засоби, які зупиняють кровотечу, фільтри для води, тепловізори і тактичні окуляри. Також жінка возить у зону АТО посилки бійцям від їх батьків.
До подій на південному сході України Ричкова володіла невеликою пекарнею.
Але після анексії Криму її чоловік записався добровольцем в армію. Так Тетяна дізналася, як в реальності забезпечені всім необхідним рядові військовослужбовці української армії.
Гроші, відкладені на розвиток бізнесу, вона витратила на намети, спальники і рації для армії. Мріяла пекти хліб, а довелося займатися війною, каже вона. Спочатку витрачала свої гроші, пізніше підключилися друзі та знайомі.
На фото Тетяна Ричкова разом з солдатом на Донеччині 
im578x383-10410303_1439407153010959_2490584903965923973_n
Щоб уникнути блокпостів сепаратистів, Тетяна відвозить свій вантаж польовими дорогами, намотуючи за тиждень до двох тисяч кілометрів.
“Я просто хочу, щоб моя країна була моєю країною”, – каже Тетяна.
Джерело: http://espreso.tv