Українська Жіноча Варта взяла участь в засіданні Антикризової ради громадських організацій та Правління УСПП


30 березня 2018 року відбулось спільне розширене засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП. Участь в ньому взяли промисловці і підприємці, народні депутати, керівники органів державної влади, очільники найбільших промислових асоціацій, члени дієвих громадських ораганізації України. Українську Жіночу Варту на засіданні репрезентувала голова УЖВ Олена Білецька.
На засіданні обговорювалась низка проблем, яка постала перед Україною. Процеси деіндустріалізації і пов’язане з цим перетворення країни на агросировинну державу, не можуть забезпечити робочі місця і стале зростання ВВП.
Мільйони українців виїжджають за кордон: вітчизняній економіці не вистачає «робочих рук», фінансів на модернізацію, інвестицій.
Представники бізнесу, наукових інституцій, експерти звернулися до уряду і парламенту з вимогою пришвидшити прийняття важливих рішень: доопрацювати Стратегію розвитку індустрії, відкрити механізми доступу бізнесу до фінансових ресурсів, раз і назавжди покінчити з тиском правоохоронних органів на підприємництво ініціюють проведення засідання Національного комітету з промислового розвитку за участю Прем’єр-міністра з метою повторного доручення щодо виконання вже прийнятих рішень та планування діяльності органу на 2018 рік. Наголошено на потребі створення Міністерства промислового розвитку, що координувало б заходи в цій сфері.
Завдяки певному тиску роботодавців і ділової спільноти домовлено про проведення спеціального засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради 5 квітня, де будуть розглянуті питання збереження трудового потенціалу країни, в тому числі – розвиток мережі профтехосвіти.
Учасники засідання засудили спроби тиску на бізнес з боку правоохоронних органів, що продовжується – попри прийнятий закон «маски-шоу стоп», створення різноманітних комісій тощо. Резонансними стали випадки втручання Генпрокуратури у господарську діяльність офісів «Нової пошти», ТОВ «Всеукраїнська Енерго компанія» (інвестувала в «Одеський припортовий завод»). Громадські об’єднання бізнесу критично ставляться до появи нових ініціатив і структур, якщо вони дублюватимуть функції інших правоохоронних структур по відношенню до підприємництва, зокрема, діятимуть силовими методами.
Зазначені пропозиції бізнес-громади України за підсумками обговорень буде надіслано на адресу уряду та парламенту.

Українська Жіноча Варта