Українська Жіноча Варта побудує на Прикарпатті центр для реабілітації бійців АТО, вдів та сиріт загиблих


Неподалік Івано-Франківська, у селі Посіч планується створення реабілітаційного центру Української Жіночої Варти.
За словами керівниці Української Жіночої Варти Олени Білецької, у ньому планується розмістити контактний міні-зооцентр для психологічної реабілітації бійців, зокрема після важких поранень та контузій, а також вдів та сиріт загиблих.
Мова йде про ділянку у 2 гектари, яку власниця землі Олена Білецька спочатку планувала використовувати для власних потреб, поки не виникла ідея створити реабілітаційний центр.
Голова села Посіч Галина Витвицька розповідає, що село раніше було зруйноване, почало діяти лише з 1996 року.
У 1950-их роках з села, під примусом, виселили місцевих мешканців, в основному на Одещину.
“Людей виселили, будинки їхні розбиралися, людям обіцяли, що їхнє майно довезуть, однак цього не сталося. Зараз село починає відроджуватися”, – розповідає Галина Витвицька.
Наразі, більшість території села заросла чагарниками, оскільки довгий час тут ніхто не проживав. Тепер земельні ділянки мають своє призначення.
Як розповідає Олена Білецька, лікувальна програма у майбутньому реабілітаційному центрі триватиме не менше 10 днів, залежно від ситуації в родині.
“Те, з чим я стикнулась – у нас дуже активна нація. Це ми побачили ще на початку війни. Цей центр буде створений для жінок, які втратили чоловіків на війні, а також волонтерів, які можливо трохи втомилися за цей час” – каже Білецька.
Ініціативу створення центру для реабілітації підтримав посол Литовської республіки в Україні Марюс Януконіс.
Початок будівництва перших будиночків тут планують вже з весни наступного року. Цьогоріч восени проведуть підготовчі роботи. Влітку наступного року, сподіваються активісти, на цьому місці уже з’являться перші два будиночки.
Більше фото і відео тут

Відділ моніторингу Української Жіночої Варта