Українська Жіноча Варта на форумі Захист і Повага. Роль жінок Задля Досягнення Миру

31 січня в Києві відбувся Міжнародний форум «Захист і Повага. Роль жінок Задля Досягнення Миру», який організувала Arm Women Now за підтримки Уряду Великої Британії через Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund та низку інших донорів.

 

Українська Жіноча Варта також була запрошена на форум. Олена Білецька, голова УЖВ мала виступ в панельній дискусії “На шляху до сталого розвитку. Економічна спроможність жінок, як рушійна сила післявоєнного відновлення України”.

Під час свого виступу Олена Білецька зазначила: “Українська Жіноча Варта будує національну мережу жіночого руху опору з 2014 року, з початку російсько – української війни. На сьогодні УЖВ об’єднує понад 65 000 жінок. З 2014 року ми навчаємо українське жіноцтво тактиці та виживанню, надаємо знання як захистити себе та свою родину, піклуватись про економічну безпеку українських жінок.

Тож для сталого розвитку та економічної спроможності жінок, важливо організовувати проєкти спільної дії. Для цього я та учасниці Української Жіночої Варти прикладаємо багато зусиль, бо жінок потрібно не лише об’єднати, мотивувати, надати психологічну підтримку, навчити основам фінансової грамотності, а тривалий час продовжувати підтримувати жінку після започаткування власної справи. Тож, це не аби яке складне завдання. На сьогодні Українська Жіноча Варта за підтримки Британського уряду реалізовує проєкт “Центр для жінок Бородянської ТГ” – УЖВ ХАБ. УЖВ ХАБ –  це безпечний та надійний простір для жінок, які постраждали від війни та російської окупації. Це унікальне поєднання простору для спільної роботи, догляду за дітьми, самоосвіти, розширення можливостей, отримання нових навичок. Саме на базі цього центру ми проводимо заходи та навчання для жінок, надаємо їм психологічну підтримку. УЖВ планує створити мережу таких хабів у регіонах, найбільш постраждалих від російської агресії.

Головне не зупинятися, бо війна є постійною мотивацією не здаватися, вижити, перемогти, відбудовуватися, а для цього потрібні людські ресурси.

Українські жінки націлені відновлювати та відбудувати свою країну”.