Україна може втратити військову підтримку США

Про можливість втрати навіть тієї досі невеличкої підтримки ЗСУ з боку США повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook народний депутат Дмитро Тимчук. Такі висновки Тимчук зробив пілся зустрічі народних депутатіів з американською делегацією на чолі з заступником міністра оборони США Майклом Крапентером
 
«Хочу передати великий привіт Генеральному штабу ЗС України.  – написав Дмитро Тимчук у Facebook  – Поки натовп захисників ГШ жваво розповідає про те, як здорово працює наше військове командування, Україна опинилася перед загрозою втрати військової підтримки США. І саме через «ефективність» роботи нашого військового керівництва.
Сьогодні відбулася зустріч невеликої групи народних депутатів України з американською делегацією на чолі з заступником міністра оборони США Майклом Карпентером. Розмова була про реформування ЗС України. Точніше – про імітацію цього процесу. Для порівняння гостями з США наводилася Нацгвардія України, в якій чомусь ці процеси йдуть цілком успішно.
І проводилися нехороші паралелі з бюрократичним болотом в ЗСУ, де вже скоро як два роки посилено розробляють концептуальні документи, які поки ніхто в очі не бачив. Але справа навіть не в документах, а в реальних процесах реформування. Цитую дослівно думку американської сторони: «багато красивих слів, але дуже мало справ».
Загалом, американцями сказано прямо і недвозначно: США не допомагатимуть українській армії за рахунок американських платників податків, якщо українська армія вперто не хоче допомагати собі сама. Кидати лопатою ресурси в Україніу не розуміючи, куди вони діваються і на що йдуть, Вашингтон не буде. Допомога – тільки на конкретні, реально працюючи реформаторські проекти.
Якщо ситуація не зміниться, США розглядатимуть питання про припинення допомоги ВСУ. Дедлайн – до Варшавського саміту НАТО, тобто до липня цього року.»
«Тепер, звичайно, цікаво б почути чергову вельми правдоподібну версію від Генштабу, чому все це неправда, і насправді все прекрасно. Хоча куди потрібніше було б побачити реальну роботу. Часу насправді залишилося кіт наплакав.» – завершив свій не дуже веселий для України допис Дмитро Тимчук
Facebook
Відділ моніторингу «Української Жіночої Варти»