Україні знов накидають штучну провину: спочатку Путін, тепер Маск (не факт, що без участі Путіна), – політичний експерт О.Голобуцький.

«Якби не [що?], Путін би не розпочав агресивну війну 24 лютого», «якби українці так не раділи удару по Кримському мосту, Путін би не віддав наказ про масований обстріл цивільної інфраструктури України 10 жовтня», «якби українці/ посол Андрій Мельник/ ще хтось були менш різкими, Маск би не погрожував вимкнути ЗСУ життєво необхідний інтернет». Все це – маніпуляції рівня відвертої 100% брехні.

1. Путін би напав на Україну в будь-якому випадку, це було давно заплановано, про це казали всі розвідки світу, на це роками Кремлем концентрувались ресурси.

2. Росія би спробувала тотально зруйнувати цивільну інфраструктуру України в будь-якому випадку – щойно стало ясно, що «Київ за 3 дні» нереальний. Путін віддав наказ про масований обстріл задовго до влучання по Кримському мосту 9 жовтня – бо настільки масштабні воєнні дії готуються точно не за кілька діб. Треба підтягнути ресурси, забезпечити організацію, сконцентрувати кадри, налагодити логістику… Тобто, незалежно від наявності чи відсутності будь-яких подій 9 жовтня Путін в понеділок, 10-го, мав намір до початку давно анонсованої наради на 11:00 отримати звіти про перші хвилі обстрілів. Це би сталось в будь-якому випадку.

3. Маск би почав вимагати від уряду США, чи України, чи ЄС десятки мільйонів за обслуговування «Старлінків» (також купованих в нього різними державами союзників, а не дарованими Україні) рано чи пізно, бо він бізнесмен і займає пропутінську позицію.

Буквально кілька днів минуло, але майже всі вже забули, що викликало агресію щодо Маска. Тож я нагадаю: він через Твіттер запропонував лишити окуповані Путіним території України Росії. Запропонував провести ще низку фейкових референдумів «щоб мешканці самі визначились».

Тобто, по факту бізнесмен Маск публічно зазіхнув на територіальний суверенітет України. І публічно ж закликав залишити мільйони громадян України в смертельній небезпеці – в катівнях окупанта, матеріали з яких якраз тоді оприлюднили наші і міжнародні фахівці.

За це Маска всього лише публічно закликали так не робити і більше такого не казати. Під це підпадає і емоційна реакція дипломата Андрія Мельника. Порівняно з наслідками від закликів, на які розраховував Маск, це дрібниця.

І, ще раз повторю, – Маск би все одно рано чи дуже рано взявся витискати бюджетні десятки мільйонів за інтернет для ЗСУ і українського тилу з усіх причетних.

Це не наслідок наших дій, не наша чи ще чиясь провина. Це від початку був бізнесовий розрахунок Маска. Так, цей розрахунок нам не подобається, він завдає нам шкоди – але це бізнес. Якщо, звісно, це ще й не попередня змова Маска з Путіним.


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard