Україна Оперативна інформація з регіонів

Україна Оперативна інформація з регіонів 16.05.2022 (фото, відео)

Армія РФ обстрілює Сєвєродонецьк на Луганщині. Щонайменше 10 людей загинули за добу.

Оперативна інформація з регіонів мережі Активної Громади 16.05.2022

Україна коротко:

Триває вісімдесят друга доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

На півночі України обстановка суттєвих змін не зазнала. Ворог обстрілював кордон Сумської області.

На Харківщині напрямку ворог посилює угруповання військ підрозділами спеціального призначення та протиповітряної оборони. Основні зусилля противника зосереджуються на утриманні займаних позицій та недопущенні просування українських військ. Ворог намагався вести бойові дії в напрямку населеного пункту Тернова, успіху не мав.

В результаті вогневого ураження українською армією ворожих складів, що розміщувались в місті Ізюм, знищено значний запас боєприпасів.

На Донецькому напрямку противник здійснював вогневе ураження підрозділів наших військ із мінометів, ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню та авіації. Ворог вів наступальні дії в районі населеного пункту Шандриголове. У напрямку населеного пункту Лиман, за результатами бойових дій, успіху не має, намагається посилити угрупування своїх військ.

На Сєвєродонецькому напрямку окупанти вели бої в районі населеного пункту Борівське, зазнали втрат. На Авдіївському напрямку ворог діяв в напрямку населеного пункту Суха Балка. Здійснив обстріли окремих позицій Сил оборони касетними боєприпасами. На Бахмутському напрямку протвник веде бойові дії в районах населених пунктів Тошківка і Пилипчатине. В районі Гірського російські окупанти зазнали втрат та відійшли. На Курахівському напрямку ворог наступав в районі Марʼїнки та Новомихайлівки, успіху не мав.

У Маріуполі основні зусилля противник зосереджував на блокуванні та ураженні наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”. Продовжує масовані артилерійські та авіаційні удари.

В Дніпропетровській та Запорізькій області активних бойових дій ворог не вів. Здійснював вогневе ураження цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Времівка, Новосілка, Мала Токмачка та Новоандріївка. Завдав авіаційного удару по населеному пункту Малинівка.

У південних областях України ворог активних бойових дій не проводив, здійснював обстріли цивільної інфраструктури із ствольної артилерії та мінометів у районах населених пунктів Олександрівка, Шевченкове і Нововоронцовка.

Сили оборони України здійснили вогневе ураження польового складу боєприпасів противника в районі населеного пункту Давидів Брід.

Армія РФ обстрілює по туристичним об’єктам у Одеській області

Північні області

Київ

Мінна небезпека зберігається на околицях Києва там, де велися бойові дії. Піротехніки продовжують роботи з розмінування районів Пуща-Водиця та Виноградар, Вишгородського напрямку, особливо в лісових масивах.

Вперше від початку війни у Києві відновили оплату за проїзд в комунальному транспорті.

Київська

На Київщині водопостачання відновили в усіх населених пунктах. Наразі тривають роботи з підключення до води окремих житлових будинків. Без централізованого водопостачання залишаються лише окремі будинки у смт Гостомель через відсутність світла.

Триває розмінування. У ході робіт спеціалісти знешкодили 34 вибухонебезпечні предмети. А всього за весь час – 33016.

Житомирська

Відсьогодні у Житомирі можна отримати грошову допомогу для сімей із дітьми від UNICEF. У Житомирській міській раді пояснили, хто і в який спосіб може отримати фінансову підтримку.

Житомирщина попрощалась із захисником Сергієм Яхимовичем. Він загинув, захищаючи Харківщину.

Чернігівська

Російські війська вкотре обстріляли прикордонні населені пункти на Чернігівщині. Вранці зафіксували близько 40 вибухів в напрямку Миколаївки та Грем’яча.

Цього тижня Чернігівська обласна адміністрація розпочне відновлення об’єктів критичної інфраструктури: електромережі, водоканал, лікарні і дитячі садочки. На ці роботи виділили 150 млн гривень.

У Ніжинському районі на трасі Чернігів — Ніжин — Прилуки — Пирятин завершили спорудження тимчасового об’їзду через один зі зруйнованих мостів. Проїзд вже відкритий.

Під Черніговом планують створити два модульних містечка для тих, хто втратив житло через війну. Їх зводитимуть на території лижної бази та у Новоселівці, що під Черніговом. Планують надати місця 700 людям.

Сумська

Вранці російські військові намагалися прорвати державний кордон України на території Сумщини. Ворог відкрив вогонь по прикордонній території Шосткинського району з мінометів, гранатометів, кулеметів та автоматів. Під прикриттям вогню на територію області намагалися зайти ворожі диверсійно-розвідувальні групи. Прикордонники дали бій росіянам, ті ж відступити за лінію державного кордону.

У Тростянці годують безкоштовними обідами усіх охочих. Щодня волонтери готують їжу з продуктів, які надає міжнародна гуманітарна організація World Central Kitchen, що займається постачанням їжі під час надзвичайних ситуацій.

Східні області

Харківська

Російські окупанти суттєво зменшили інтенсивність обстрілів Харкова. Усе – завдяки Збройним силам України. Проте небезпека для цивільного населення все ще є. За минулу добу агресор влучав у Шевченківський район Харкова та Салтівку. 4 людей зазнали поранень.

Також ворог продовжує обстрілювати населені пункти області. У Чугуївському районі 2 поранених. У Харківському районі через обстріли росіян сталося 3 пожежі, постраждалих немає.

Сьогодні російські війська обстріляли селище Печеніги на Харківщині. Унаслідок обстрілів стались 4 пожежі. Усі пожежі вдалось повністю приборкати. Від осколкових поранень загинув мирний житель. Ще один чоловік отримав поранення.

Сили оборони Харківщини продовжують стійко тримати свої позиції та здійснювати успішні контрнаступальні дії. Підрозділи Територіальної оборони вийшли на державний кордон на півночі Харківської області.

Ворог намагається зосередити більшість своїх зусиль на утриманні займаних позицій та готує спробу наступу в районі м. Ізюм. На всі свої дії окупанти отримають гідну відсіч від наших захисників.

Донецька

На Донецькому та Луганському напрямках за минулу добу відбито сімнадцять атак ворога, знищено три танки, одну артилерійську систему, шість одиниць бойової броньованої техніки та автомобіль противника. Втрати особового складу російських окупантів наразі не відомі.

За 15 травня росіяни вбили 3 мирних мешканців Донеччини: 2 у Дробишевому та 1 у Торецьку. Ще 12 людей зазнали поранень. Сьогодні ж стало відомо про 3 цивільних осіб, які загинули раніше: 2 у Сіверську та 1 у Вільному Полі.

Краматорськ

У місті весь день лунали повітряні тривоги, було чутно далекі вибухи. Офіційних повідомлень про руйнування або постраждалих не було. Вночі було обстріляно Дружківку. Вороги поцілили у школу в центрі міста.

Збройні сили України та бійці тероборони готуються до зустрічі ворога.

Очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко заявив, що вибух, який стався у Харківській області на складі з аміачною селітрою, від якого мешканці півночі Донеччини бачили стовп диму, не несе загрози місцевому населенню. Аміачна селітра не відноситься до небезпечних хімічних речовин, а найбільша концентрація її після вибуху – у хмарі, що досягає 200-500 метрів від епіцентру. Населені пункти Донецької області в зону розповсюдження хмари не потрапляють. Наразі фахівці вже встановлюють, якої шкоди було завдано довкіллю. Ситуація під контролем.

 

Покровськ і Покровський район

Минула доба в громаді пройшла відносно спокійно, надзвичайних подій не було.

В офісі Товариства Червоного Хреста міста Покровська переселенці отримали гуманітарну допомогу – засоби особистої гігієни та дитяче харчування.

З 16 травня Мирноградська міська організація Товариства Червоного Хреста України розпочала надавати благодійну допомогу у вигляді продуктових наборів для людей з цукровим діабетом, які залишилися проживати в місті Мирнограді Покровського району.

Бахмут

Станом на 16 травня приватні об’єкти торгівлі працюють в обмеженому режимі у місті.

На Лиманському, Бахмутському та Курахівському напрямках ворог продовжує ведення наступу, бойові дії тривають.

Найбільші втрати ворога за минулу добу спостерігалися на Бахмутському та Запорізькому напрямках.

У Бахмуті медичну допомогу було надано 3 цивільним, які були поранені на Луганщині.

 

Маріуполь

Дружини та матері захисників «Азовсталі» просять Президента Туреччини посприяти у проведенні процедури «extraction».

Маріупольців утримують в 66 таборах в росії. Загальна планова кількість місць в таборах – 95 тисяч, повідомляє британська розвідка. Усі вони переважно на Далекому сході та в депресивних регіонах.

Російські окупаційні війська у всі доступні способи намагаються замести сліди власних злочинів проти людства. Їхній план розчистки завалів цілком співпадає з місцями найбільшого руйнування та показового цинізму російської армії. Спочатку були Драматичний театр і проспект Миру. Тепер взялись за лікарню №3, на яку скинули авіабомби ще на початку вторгнення.

Від початку повномасштабного вторгнення росіяни вщент зруйнували домівки багатьох мирних жителів та вбили їх рідних. Тепер окупанти намагаються провернути підробку свідчень. Вони пропонують компенсації місцевим жителям, але в обмін на них маріупольців змушують підписати документ, в якому йдеться, що їхнє житло “знищили українські військові”, а близькі – “вбиті українською армією”.

Луганська

Черговий обстріл Сєвєродонецька та Лисичанська росіяни здійснили сьогодні вдень. У Лисичанську внаслідок обстрілів ворога зайнялися житлові будівлі. На місці працюють рятувальники ДСНС. Рятувальники ліквідували пожежу в будівлі складу місцевого науково-виробничого об’єднання.

Росіяни щодня штурмують села та містечка Гірської громади. Окупанти намагаються прорватися в Тошківці, Катеринівці та Золотому. Вся громада потерпає від артилерійських обстрілів. Масові руйнації житлового сектору, комунікації відсутні. За вихідні внаслідок обстрілів загинула одна людина, дев’ятеро поранені. Їм надали медичну допомогу у безпечних місцях.

Місцеві органи влади окупованих росією громад перереєструвалися в інших містах України, аби не співпрацювати з окупантами та продовжувати свою роботу. Вони займаються організацією евакуації та своєчасним фінансуванням виплат працівникам бюджетної сфери. Один із таких прикладів – Кремінна. Міська влада на чолі з Олександром Дунцем відновила діяльність управління освіти, культури, молоді та спорту. Працівники закладів евакуювалися в безпечні регіони України. 313 співробітників організували роботу в дистанційному режимі.

Південні області

Запорізька

На Запорізькому напрямку окупанти продовжують вести вогонь із застосуванням реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії та мінометів. Були спроби вести контрбатарейну боротьбу. Також, рашистські військові обстрілюють цивільну інфраструктуру та мирні населені пункти. Зокрема, в Оріхові артилерійськими ударами вони пошкодили три відділення місцевої лікарні та храм релігійної громади. Обстрілів зазнали місто Гуляйполе та село Верхня Терса (Пологівський район). Крім того, ворог продовжує інженерне обладнання вже зайнятих позицій.

Протягом минулої доби Силами оборони на Запорізькому напрямку знищено: танк, 2 реактивних системи залпового вогню «Град», 15 бойових броньованих машин, 6 одиниць автомобільної техніки, 2 протитанкових ракетних комплекси та російський склад зберігання боєприпасів. Крім того, було захоплено новітню російську БМП-3 з повним боєкомплектом. Документи, які знайдені на місці захопленої позиції, вказують, що раніше там стояли солдати російської армії з військової частини 43057, що базується в Північній Осетії.

Міський голова Мелітополя Іван Федоров заявив, що протягом двох місяців з міста виїхало 45-50% населення. Залишилися переважно люди похилого віку або мешканці, які мають літніх родичів.

У Бердянську спостерігається навала гусені, яка може спричинити екологічну катастрофу та знищити зелені зони громади. Також почали з’являтись комарі. Містяни побоюються, що вони теж стануть суттєвою проблемою. Зазвичай популяцію комах стримують, обробляючи місто спеціальними засобами. Нині це неможливо через ворожу окупацію.

У Запорізькому військовому шпиталі започаткували нову вулицю муралів. Тим часом, не вщухає скандал навколо звільнення попереднього керівника шпиталю Віктора Писанка. Працівники шпиталю, пацієнти та містяни продовжують висловлюватись на його підтримку та стверджувати, що за час його керівництва шпиталь став дійсно змінюватися на краще.

Херсонська

Сьогодні у Херсоні було чути вибухи.

На окупованій рф Херсонщині наростає гуманітарна криза. У жителів області немає можливості виїхати на підконтрольну Україні територію та майже обмежена можливість пересування по області. Окупанти не пропускають волонтерів з гуманітарною допомогою та грабують гуманітарні вантажі. У Херсоні медикаменти закінчаться за два тижні, вже немає розчинів для крапельниць, обмаль ліків від серцево-судинних захворювань, не вистачає кисню. Значна потреба в лікарських засобах існує в усіх районах Херсонщини без винятку.

Окупаційні війська продовжують викрадати мирних жителів. Сьогодні жителька Олешок повідомила, що російські військові викрали її чоловіка Ігоря Пшонного ще 10 квітня з його будинку. Наразі його місцезнаходження невідоме.

В області залишається близько 500 тисяч осіб. До початку війни було близько мільйона жителів. Місцеві жителі не погоджуються з окупацією і у будь-який спосіб показують, що Херсонщина – це Україна.

Миколаївська

Учора російські військові обстріляли з артилерії села Пришиб та Веселе Березнегуватської об’єднаної територіальної громади. Двоє цивільних загинули. В цих селах відсутні будь-які військові об’єкти. За минулу добу на Миколаївщині поранення отримали 15 людей.

Рано вранці окупанти завдали ударів по Миколаєву з реактивних систем залпового вогню. Після обстрілів піротехніки очищували території Центрального та Інгульського районів.

Волонтери з Полтавщини передали 2 тонни питної води та місткості Миколаєву. Воду також передали Ізмаїльська міська рада з Одещини, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви.

Одеська

На Одещині знову вибухи. Російські війська вкотре намагалися поцілити у міст через Дністровський лиман зі стратегічної авіації. Влучили у приватні оселі мирних жителів у туристичній зоні. Загальна площа руйнувань склала 500 кв.м. Внаслідок обстрілу поранень зазнали четверо людей, серед яких – п’ятирічна дівчинка.

Українські військові боронять Одеську область. Сьогодні вони знищили російську ракету типу “Х”, випущену з винищувача, що летіла в напрямку Одеси.

Місцева влада наголошує про контроль над ситуацією та необхідність дотримуватись правил безпеки під час повітряних тривог.

Громадяни активні, згуртовані, долучаються до волонтерства.

Центральні області

Дніпропетровська

На кордоні з Криворізьким районом окупанти обстрілювали українські підрозділи та населені пункти із ствольної артилерії та мінометів. Противник б’є по Широківській, Зеленодольській та Апостолівській громадах. Ворожі війська ведуть обстріли з великої відстані, зайти на територію регіону вони не можуть.

У Дніпропетровській області зараз проживає понад 225 тисяч переселенців. З них – 53 тисячі діти. Вони забезпечені всім необхідним. З дітьми працюють психологи.

У Дніпрі перебуває понад 91 тисяча переселенців, у Кривому Розі — понад 39 тисяч. Це лише ті люди, які стали на облік, реальні цифри більші приблизно в 3 рази.

Рятувальники знешкодили вже понад 2 тисячі вибухонебезпечних предметів. 1300 із них були у Криворізькому районі.

Фонд “Течія” та його голова Олег Крот надав партію касок та бронежилетів для військових.

Мешканці Томаківської територіальної громади долучилися до всеукраїнського проєкту «Сади Перемоги». Селищний голова Іван Калашник розповів, що вже висаджено 30 соток картоплі та 15 – цибулі.

Щодня мешканці допомагають всім, хто потребує підтримки. Люди приносять продукти харчування, одяг, медикаменти, засоби гігієни для переселенців. Ще в громаді організовано швейний цех. Там волонтери відшивають розгрузки, плитоноски та одяг для захисників України.

У Дніпрі співробітники Служби безпеки України заблокували роботу підсанкційного заводу, який збирався відновити поставки комплектуючих для російського воєнно-промислового комплексу.

Кіровоградська

В області лунала повітряна тривога – була загроза ракетного удару.

Військовослужбовці Збройних сил України охороняли рубежі області та військові об’єкти, а представнтки тероборони чергували на блок-постах та разом з поліцейськими патрулювали містом. Загалом ситуація в регіоні контрольована.

Начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович повідомив, що комендантська година у Кіровоградській області діятиме з 22.00 до 5:00.

Голова Кіровоградської облради Сергій Шульга розповів, що влада має намір реалізувати

міжмуніципальний проєкт з будівництва водогону у чотирьох громадах Кіровоградщини.

19 травня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва імені Маланюка запрошує до розмовного клубу англійської мови «Speak Up» разом з американцем Джефом Шліпером.

Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Кропивницького відновить покази вистав з 28 травня. З початком російського вторгнення театр призупинив роботу на сцені. Працівники долучилися до волонтерського руху. В театрі повідомили, що 28 травня на малій сцені о 16:00 буде показано виставу «Моїй мамі 100 років».

Полтавська

Перший лот Благодійного аукціону «Полтава в справі» вже вручений переможцю! Ігрову футболку ФК «Ворскла» з автографами команди викупив полтавець за 6 тисяч 600 гривень додавши цю суму на потреби військовослужбовцям з Полтавщини, яким допомагає «Полтавський батальйон небайдужих».

В мешканеця Полтави, оперного співака, який вивозив людей з Харкова, під час обстрілу влучило п’ять куль. Сергій Іванчук вижив і продовжує лікування у Німеччині. Талановитий та відважний, він уже будує плани на життя після перемоги.

У Полтаві планують відновити роботу 13-ти дитячих садочків.

У Полтаві виступив оркестр Збройних сил України. Концертна бригада побувала в кількох містах області, а сьогодні заряджала бойовим і переможним настроєм полтаців. Композиції «Байрактар», «Чорнобаївка», «Ой у лузі червона калина» й інші українські та міжнародні хіти лунали в самому центрі міста.

Вінницька

Хмільник

В місті часто лунали сирени повітряної тривоги – була загроза ракетного удару.

Військові Збройних сил України переведені на посилений режим несення служби. Представники місцевої тероборони ведуть чергування в громаді.

Загалом минула доба пройшла спокійно, надзвичайних подій не трапилось.

Комунальні служби працюють в штатному режимі та на даний час паливно-мастильними матеріалами забезпечені.

Поряд із активною соціальною турботою про внутрішньо переміщених осіб (ВПО), Хмільницька ТГ не припиняє дбати про своїх мешканців. У громаді працюють соціальні програми місцевого напрямку, що покликані допомогти людям у складних життєвих обставинах, а також підтримувти актуальні громадські ініціативи.Так за комплексною програмою «Добро» з початку року коштом місцевого бюджету надано допомогу та підтримку на загальну суму 873,5 тис. грн.

Вінницька обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно прихильника “руського міра”. Обвинувачений публічно схвалював напад росії на Україну, підтримував та популяризував дії президента країни-агресора. Водночас громадянин вдавався до приниження честі та гідності представників державної влади України та закликав до фізичного знищення військовослужбовців Збройних Сил України. За такі дії, відповідно до санкції статті, передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Західні області

Львівська

Учора під ранок окупанти завдали ракетного удару по Львівщині. Чотири ракети влучили у військовий об’єкт у Яворівському районі, що біля кордону з Польщею. Ще дві – збила ППО. Вибухи було чути з 4:25 до близько 5:00 ранку.

13 травня росіяни завдали потужну кібератаку на Інтернет-мережі та сервіси львівської мерії. Викрали частину робочих файлів міста та опублікували її на ворожих телеграм-каналах. Місто спільно з СБУ та Кіберполіцією працює над подоланням наслідків. Через наслідки кібератаки телефон «Гарячої лінії міста Львова» працює за зміненим номером – 297 59 11.

Рівненська

Загальна ситуація – відносно спокійна, була одна повітряна тривога.

Військові Збройних сил України патрулюють кордон з білоруссю. Представники тероборони патрулюють та чергують на блокпостах. Громадяни згуртовані, допомагають волонтерським штабам матеріально та нематеріально.

Рівненська макова компанія під торговою маркою «Велес» спільно з чеським партнером випекли понад 30 тисяч пиріжків з маком. Вони безкоштовно розповсюджують цю продукцію у місцях проживання внутрішньо переміщених осіб.

На Рівненщині 58% чоловіків-переселенців з’явились у військкомати.

Освітяни однієї з громад Рівненщини, тримають волонтерський фронт на всіх позиціях. В дитячому садку облаштували місця для внутрішньо переміщених осіб, які тікаючи від війни, вимушені були покинути свої домівки. В іншому закладі, спортзал перетворили на майстерню для плетіння маскувальних сіток.

Рівнянина, якого 6 березня затримали співробітники СБУ, засудили до 13 років позбавлення волі за державну зраду. Він передавав ворогу дані про рух військової техніки України та інформацію про стратегічні об’єкти області.

Хмельницька

Кам’янець-Подільський

У суботу Кам’янець-Подільський із проектом «Бій за Україну» відвідав Президентський оркестр та Івано-Франківський драмтеатр, а разом з ними зіркові українські артисти. Це був благодійний захід, завдяки якому вдалося зібрати 37 тис. грн для воїнів-захисників України!

Вчора вперше за час повномасштабного вторгнення агресора, ніхто із вимушених переселенців не шукав прихистку в Кам’янці-Подільському. Проте за офіційними даними управління освіти, в місті (гуртожитках, дитячих садочках) наразі проживає близько 2 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Також, зменшується кількість осіб, які щодня харчуються в місцях розселення.

Залишається напруженою ситуація з пальним. Проте комунальні автобуси здійснюють перевезення за графіком.

Ще один вантаж із гуманітарною допомогою надійшов з Іспанії – продукти харчування, консервацієя, одяг. Працює облікова комісія. Частина продуктів відвантажується управлінню освіти і «Комбінату харчування учнів», який у тому числі займається харчуванням вимушених переселенців.

Триває реалізація проекту «Сади перемоги». Усім, хто має бажання отримати ділянку для вирощування овочів, зелені тощо. Потрібно звертатися у департамент соціального захисту населення. Програма розрахована мінімум на три роки!

Центр “ТУРБОТА” опублікував список соціальних послуг, які надаються літнім людям та особам з інвалідністю.

На офіційному сайті міської ради оновлено інформацію про вакансії робочих місць у громаді.

Чернівецька

Наразі на Буковині спокійно: бізнес та люди працюють.

Начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук зазначив, що десятки тисяч буковинців воюють у бойових з’єднаннях і частинах, а також понад тисяча військовозобов’язаних долучилися до військових дій із числа внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у Чернівецькій області.

Чернівецька область вже прийняла 103 тисячі переселенців, із них – 34 тисячі дітей.

Берегометська громада об’єднала зусилля для своєї допомоги захисникам: з місцевого бюджету для потреб батальйону територіальної оборони Вижницького району виділено кошти в загальній сумі 800 тисяч гривень та передано автомобіль Mercedes-Benz Vito для виконання службових завдань.

У Чернівцях у кризовому центрі матері й дитини «Місто добра» безкоштовно грає український піаніст та композитор Майк Кауфман-Портніков. Також, він разом з дружиною долучається до збору необхідних речей для людей, що їх потребують.

Від початку війни на Буковину з інших регіонів переїхали майже 100 підприємств.

Закарпатська

Сьогодні в Ужгороді попрощалися з полеглими героями Олександром Сєроусовим та Робертом Мадяром.

У Минаї на благодійному футболі зібрали близько 400 тисяч гривень, які передадуть на потреби Збройних Сил України. Грали зірки закарпатського футболу проти зірок Української прем’єр-ліги.

Вчора, 15 травня, в Ужгороді відбулася мирна акція “Залишайся в Україні”. Учасники заходу з плакатами пройшлися Київською набережною до площі Театральної. За словами волонтерки та організаторки акції Андріани Данилюк, її мета привернути увагу до того, щоб чоловіки залишалися в Україні і ставали потрібними тут. Такий захід попросили провести представники Збройних Сил України, щоб підтримати моральний дух та нагадати, що залишатися в Україні на сьогоднішній час важливо для суспільства. Андріана Данилюк розповіла, що через воєнний стан і заборону масових зібрань в акції “Залишайся в Україні” взяли участь 15 людей.

Координатори допомагають плести маскувальні сітки та організовували передачу медичного обладнання (витратні матеріали – катетери, тампонада, латексні рукавички, ходунки) для польової хірургії та шпиталів.

 


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Підписуйтеся на наші канали та сторінки

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard