Україна Оперативна інформація з регіонів 03.06.2022 (фото, відео)

Оперативна інформація з регіонів  України від  УЖВ 03.06.2022

Матеріали підготували: Tetiana Kliuchnyk-Horobets, Tetyana Pidgorna, Reka Olena, Viktoriia Peremoga

100 днів триває війна. 24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення на всю територію України. Армія рф продовжує нищити мирні міста та села України. За даними ООН, понад 11 мільйонів людей стали вимушеними переселенцями, це найгірша криза біженців у Європі з часів Другої світової війни. Через дії росії світ стикнувся з продовольчою кризою.

За цей час війська рф захопили Херсон та Маріуполь, окупували частину Київщини, Чернігівщини і Сумщини, які Україні вдалось звільнити. Зараз найважчі бої тривають на Донбасі. Водночас Збройні сили України стримують наступ рф. Більшість країн світу підтримують Україну, запроваджують санкції проти рф, відмовляються від російських енергоносіїв та постачають Україні зброю.

Україна коротко:

Згідно зведенням Генштабу ЗСУ станом на 18 годину:

На Слов’янському напрямку ворог готувався до відновлення наступу, зосередив угруповання чисельністю до двадцяти батальйонних тактичних груп. З метою покращення тактичного положення намагався вести наступ у напрямках на населені пункти Барвінкове та Святогірськ, успіху не мав.

На Донецькому напрямку противник зосереджував основні зусилля в районі міста Сєвєродонецьк. Під прикриттям вогню артилерії вів штурмові дії у житлових районах східної частини міста. Має частковий успіх, активні бойові дії тривають.

На Лиманському напрямку окупанти застосували реактивну та ствольну артилерію в районах населених пунктів Щурове та Брусівка.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог активних бойових дій не вів. Зафіксовано обстріли з мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Піски, Миколаївка, Полтавка та Покровське.

На Харківському напрямку російські окупанти продовжують ведення оборони, руйнують цивільні об’єкти у місті Харкові. Завдали авіаційного удару вертольотами Мі-8 по позиціях ЗСУ в районах населених пунктів Слатине та Дементіївка.

На Південнобузькому напрямку противник веде оборону, на окремих напрямках намагається повернути втрачені позиції. Здійснював артилерійське вогневе ураження та активізував ведення повітряної розвідки.

На Слобожанському напрямку противник основні зусилля зосереджує на стримуванні просування українських військ у напрямку державного кордону.

На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань не виявлено. З 1 червня розпочато проведення заходів бойової підготовки підрозділів збройних сил білорусі на полігоні Вижловичі у Брестській області.

На Сіверському напрямку противник активних дій не проводив, ознак створення ударних угруповань не виявлено. Завдав ракетного авіаційного удару в районі населеного пункту Краснопілля Сумської області та здійснив мінометний обстріл в районі населеного пункту Михальчина Слобода Чернігівської області.

На Бессарабському напрямку обстановка суттєвих змін не зазнала. Ознак формування противником наступальних угруповань не виявлено.

Основні зусилля корабельних угруповань противника в Чорноморській та Азовській морських зонах зосереджувались на виконанні завдань з ізоляції районів бойових дій та блокуванні цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря.

З 24 лютого в Україні було зруйновано 24 тисячі кілометрів доріг та три сотні мостів. Так, на деокупованих територіях, станом на 3 червня забезпечили проїзд 39 тимчасовими переправами на дорогах до Києва, Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Чернігова, Харкова, Сум, Миколаєва. Крім цього, відкрили рух по Варшавській трасі з Києва до Ковеля. На цій трасі у двох областях через війну було знищено три мости. Всі три переправи вже функціонують. Також відкрили рух для вантажівок по трасі М-06 Київ-Чоп.

Російські військові за 100 днів повномасштабного вторгнення в Україну зруйнували 370 пам’яток культурної спадщини.

Сучасні спортивні арени, що були побудовані в Україні протягом останніх двох років, стали мішенню для ворожих снарядів. Знищено сучасний велотрек в Лимані, олімпійський басейн в Маріуполі та чимало інших об’єктів світового рівня.

Станом на сотий день повномасштабного вторгнення рф в Україні звільнено 1017 населених пункти. Відновлено інфраструктуру на звільнених територіях: 1194 об’єкти житлової та соціальної інфраструктури повністю відновлено, розміновано 370 населених пункти, автомобільне сполучення відкрито у понад 700 населених пунктах, продовольчі магазини працюють у понад 600 населених пунктах, у понад 300 населених пунктах відновили роботу банки.

Понад місяць тому Ілон Маск передав Україні сонячні панелі та системи збереження енергії Tesla Powerwall. Увесь цей час вони забезпечують електроенергією критичну інфраструктуру на Київщині. На деокупованих територіях, які найбільше постраждали від росіян, бувають проблеми з електроенергією, а станції Tesla Powerwall надають резервне живлення під час її відключень.

Російські військові зруйнували 60% Лисичанська. У місті немає газу електроенергії, із майже ста тисяч жителів у місті лишилось близько 20 тисяч. Траса Бахмут — Лисичанськ постійно обстрілюється російськими військовими. Вона перебуває під українським контролем. Тож є можливість доставляти гуманітарну допомогу до Лисичанська.

За весь час війни росія вивезла до Сирії 100 тисяч тонн зерна, вкраденого з українських сховищ на тимчасово окупованих територіях. Частину вкраденої пшениці росія доставила на борту судна з російським прапором “Матрос Позиніч”. Судячи із супутникових знімків, на судно вантажили зерно в окупованому Севастополі в середині травня, а вже 29 травня воно прибуло в порт Латакія — головне портове місто Сирії.

15 446 злочинів агресії і воєнних злочинів рф зафіксували станом на ранок 3 червня в Офісі Генпрокурора.

Російські солдати на окупованих ними територіях тероризують місцевих мешканців. Вони роблять «переписи» населення, будь-якими способами намагаються заволодіти особистими даними місцевих, інформацією про волонтерів, учасників АТО/ООС, забирають документи, примушуючи людей іти на свої «паради». Росіянам важливо знайти докази співпраці населення з українськими спецслужбами чи ЗСУ, чи навіть натяки на це. Випадкове повідомлення або фото може стати причиною викрадення і тортур.

У Херсонській області російські військові переодягаються у форму Збройних сил України та ходять по домівках місцевих, щоб виявити українських активістів та патріотів. У місцях, де відключено мобільний зв’язок українських операторів, окупанти намагаються хитрощами з оформленням мобільних карт кримського оператора виманити в громадян їх паспортні дані для фальшування майбутнього псевдореферендуму.

На Запорізькій АЕС склалась критична ситуація щодо забезпечення стабільної та безпечної роботи станції. Практично відсутні запчастини та витратні матеріали. Керівництвом росії вивчається можливість під’єднання станції до енергосистеми рф. Втім, через технічні причини це поки що неможливо.

Східні області

Харківська область 

Сьогодні, 3 червня, російські окупанти продовжують ведення оборони, руйнують цивільні об’єкти у місті Харкові. Завдали авіаційного удару вертольотами Мі-8 по позиціях наших військ в районах населених пунктів Слатине та Дементіївка. 

Крім того, ворог готувався до відновлення наступу, зосередив угруповання чисельністю до двадцяти батальйонних тактичних груп. З метою покращення тактичного положення намагався вести наступ у напрямках на населені пункти Барвінкове та Святогірськ, успіху не мав.

У Харкові росіяни зруйнували ракетою єдиний в Україні музей, відкритий на честь поета Сергія Єсеніна.

Також росія зруйнувала радянською ракетою відділення лікарні у Золочеві. За 100 днів війни на території громади загинули 32 людини, 65 людей дістали поранення.

Увечері було чутно вибухи у північних районах Харкова та Дергачах.

Стало відомо, що 745 тисяч пенсіонерів Харківської області близько 40 тисяч залишаються на тимчасово окупованих територіях.

Рятувальники області здійснили 31 оперативний виїзд, з яких на ліквідацію пожеж – 19, у тому числі  пожеж, спричинених обстрілами – 10.

Пожежі, спричинені ворожими обстрілами, трапились у Основ’янському районі Харкова, а також Харківському та Чугуївському районах області. Постраждали приватні будинки, господарчі споруди, гаражі, сільськогосподарські та складські об‘єкти, хвойний ліс.

Донецька область

Ворог готувався до відновлення наступу, зосередив угруповання чисельністю до двадцяти батальйонних тактичних груп. З метою покращення тактичного положення намагався вести наступ у напрямках на населені пункти Барвінкове та Святогірськ, успіху не мав.

Ворог вів наступ у напрямках населених пунктів Бахмут, Соледар. Успіху не має, відійшов на раніше зайняті позиції. Намагався взяти під контроль ділянку лівого берега річки Сіверський Донець та створити умови для її форсування основними силами угруповання.

На тимчасово окупованій території Донецької області триває примусова мобілізація цивільного населення. Погрожуючи кримінальною відповідальністю, командування окупаційних військ намагається поповнити втрати підрозділів, яких вони зазнали у бойових діях проти захисників та захисниць України.

Захиснику Маріуполя і фотографу полку «Азов» Дмитру Козацькому (позивний «Орест») присудили спецнагороду польської фотопремії Grand Press Photo 2022. У своїх соцмережах він поширював світлини з «Азовсталі». Організатори премії запевнили, що передадуть йому диплом уже наступного року. Наразі Дмитро перебуває у російському полоні.

Літній ранок Маріуполь зустрічає чергами за питною водою, – повідомив радник мера Маріуполя Андрющенко. Вода майже не придатна для вживання без кип’ятіння, яке неможливо в умовах готування їжі виключно на багатті.

За 3 червня внаслідок російських обстрілів троє цивільних одержали поранення: 2 у Соледарі та 1 у Василівці.

Луганська область

Відбили 20% у рашистів у Сєвєродонецьку, тепер орки контролюють близько половини міста.

ЗСУ відкинули ворога з двох сіл поблизу Сєвєродонецька. Загарбники ведуть штурмові дії в житлових районах східної частини Сєвєродонецька, мають частковий успіх. Активні бойові дії тривають. Українські воїни не дали захопити села Метьолкіне й Білогорівка – противник зазнав втрат і відійшов, розповів речник Міноборони Олександр Мотузяник.

Ворог наступав на Лисичанськ, успіху не мав, відійшов на раніше зайняті позиції.

Двоє журналістів Reuters отримали поранення під час обстрілу біля Сєвєродонецька, повідомляє CNN. Загинув водій автівки, який їх віз. За даними CNN, журналісти їхали на автомобілі, що надали російські бойовики, а за кермом була особа, котру вони призначили.

На Луганщину для підтримки українських військових, які боронять українську землю від орків, прибув “Іноземний легіон”. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Інтернаціональний легіон – військова частина, у якій служать військові добровольці з 52 країн світу. 

Північні області

Противник продовжує утримувати свої підрозділи на ділянці російсько-українського кордону у Брянській та Курській областях. В такий спосіб російські окупанти намагаються запобігти перекиданню наших військ в інші райони ведення бойових дій.

Окрім того ворог проводить розвідувально-вогневі заходи з виявлення і знищення засобів ППО Сил оборони України. Для вогневого ураження об’єктів у районах Краснопілля (Сумська область) та Михальчина Слобода (Чернігівська область) противник задіяв підрозділи мінометної та ствольної артилерії, а також літаки штурмової та винищувальної авіації.

Близько 5 ранку рашисти з кількох напрямків відкрили вогонь по прикордонній території між Чернігівською та Сумською областями. Ворог обстрілював Україну реактивними системами залпового вогню та мінометами калібру 120 мм. Загалом з території росії прилетіло не менше сорока ворожих ракет та мін. Внаслідок обстрілу суттєвих руйнувань, а також постраждалих немає.

СБУ нейтралізувала міжнародне угруповання, яке щомісяця переправляло в рф понад 3 млн гривень від збуту оптових партій амфетаміну. Свій «товар» реалізовували на території Київської, Чернігівської та Сумської областей. Крім того, розгалужена мережа наркодилерів використовувалась окупантами для збору даних щодо дислокації та переміщення українських військ. Двох організаторів угрупування затримано. Продовжуються слідчо-оперативні дії.

В Україні створено спеціальну поліцейську мобільну групу для виявлення та фіксації сексуальних злочинів, здійснених військовослужбовцями російської федерації. Робоча група працює з 18 квітня на Київщині, з 10 травня на Сумщині та з 31 травня на Чернігівщині. За час роботи на Київщині виявлено 13 потерпілих від сексуальних злочинів, опрацьовано 31 населений пункт.

Київська область

Продовжуються роботи з обстеження та знешкодження вибухонебезпечних предметів у населених пунктах. ДСНС Київщини надало інформацію щодо залучення її підрозділів до проведення робіт з обстеження та вилучення вибухонебезпечних предметів у звільнених населених пунктах та територіях області на 03.06.2022.

У межах Києва на період дії воєнного стану заборонено навігацію для маломірних суден на водних об’єктах.
На територіях пляжів і зон відпочинку міста триває обстеження дна акваторій на наявність вибухонебезпечних предметів.

На Київщині продовжують відновлювати пасажирські маршрути. На сьогодні на території Київської області вже працюють 320 приміських та міських автобусних маршрутів загального користування, на яких задіяно близько 455 одиниць транспортних засобів. Пасажирськими перевезеннями забезпечені всі райони Київської області.

Продовжується відновлення доріг загального використання та будівельних споруд, які були пошкоджені чи знищені внаслідок бойових дій.

Сонячні станції, передані Ілоном Маском, забезпечують роботу об’єктів критичної інфраструктури Київщини.

З 8 червня у столиці відкриється Кризовий центр «Соціотерапія», де допомагатимуть людям із гострими стресовими станами, спричиненими військовою агресією. Звернутися може кожен, хто відчуває таку потребу.

Для учнів Київщини, школи яких зазнали руйнацій через бойові дії, будуть організовані шкільні автобуси, курсуючі до найближчих діючих шкіл. З початку повномасштабної війни росії проти України в Київській області постраждали 107 закладів середньої освіти. Окремі будівлі можна відремонтувати, а деякі не підлягають відновленню.

Колектив “Київзеленбуду” Подільського району м.Києва створив композицію у вигляді легендарного “Привида Києва”. Цю композицію сьогодні внесли до Національного реєстру рекордів України в номінації “Найбільша квітково-патріотична композиція”. Площа квітника – 150 м кв., розмір – 10х15 м. Для його створення висадили 23,5 тисячі квітів.

Цієї весни в різних районах Києва з квітів створили близько трьох десятків патріотичних композицій.

Житомирська область

Вчора ввечері на одному з блокпостів Житомира бійці тероборони зупинили автівку, в якій були уламки літака та боєприпаси. Водій не мав належних водійських документів та був у нетверезому стані. Поліція затримала правопорушника, розпочато слідство.

У Житомирі розпочалися роботи щодо демонтажу гуртожитку на Корбутівці, який було зруйновано внаслідок російських обстрілів у березні.

Чернігівська область

У Чернігівській області 2 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури:
розпочато підготовку майданчика для модульного містечка у с. Новоселівка Киселівської громади;
здійснюється поточний ремонт у Чернігівській обласній дитячій лікарні та Чернігівському обласному центру крові;
продовжуються роботи на одному з об’єктів КП «Чернігівводоканал»;
служба автомобільних доріг здійснює відновлення автошляхів області. 

Сумська область

Ворог не припиняє обстрілювати територію Сумської області. 2 червня після 17 години обстрілів з міномету зазнали території Миропільської громади (близько 20 «прильотів»). Жертв та руйнувань немає.

Завдано ракетного удару по об’єктах цивільної інфраструктури в районі села Гудове Шосткінського району, обстріляно райони населених пунктів Бачівськ, Ходине та Славгород. 8 вибухів зафіксовано в напрямку села Старікове, п’ять вибухів у напрямку Шалігіного. Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати серед населення чи ушкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

На Сумщині затримано двох чоловіків, які передавали дані про дислокацію й озброєння ЗСУ працівникам фсб рф. Чоловіки добровільно співпрацювали з окупантами, знімали на фото й відео місця дислокації ЗСУ, блокпостів, військових, озброєння й передислокацію техніки. Їх звинувачують у держзраді.

Волонтери з «Добробату» та ДСНС працюють в Тростянці – одному з найбільш  зруйнованих орками містечок Сумщини. Прибирали вокзальну площу, розбирали аварійні конструкції, залишки колишніх магазинів на площі.

Дякуючи асоціації «Україна-Франція» ще дві лікарні Сумщини отримали необхідне сучасне обладнання. У Конотоп доправили сучасний реанімобіль, у Шостку – апарат для штучної вентиляції легень та кисневий концентратор. 

Центральні області

Дніпропетровська область

В результаті вечірнього обстрілу 2 червня в Мар’янському повністю зруйновано декілька приватних будинків, пошкоджено газопровід, системи електропостачання, постраждали жінка та двоє дітей, яким надано медичну допомогу. Правоохоронцями Дніпропетровщини відкрито кримінальне провадження.

Ворог не припиняє обстріли Дніпропетровщини. У ніч на 3 червня російські війська поцілили по територіях Апостолівської та Зеленодольської громад Дніпропетровщини. По населених пунктах не влучили. У декількох селах зникло електропостачання, повідомив голова облради Микола Лукашук.

З семи громад Криворізького та Синельниківського районів Дніпропетровщини, які перебувають під постійними обстрілами військ рф, за сто днів війни виїхало 20 тисяч людей. Про це на брифінгу повідомив голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.

З початку повномасштабного вторгнення росії на Дніпропетровщині обстрілами знищено низку промислових підприємств, фермерських господарств, нафтобаз, об’єктів інфраструктури. Ворог випустив по області більше 150 ракет. 

У Дніпропетровській області станом на 3 червня зареєстровано понад 250 тисяч внутрішньо переміщених осіб. 

У Дніпрі на підприємстві з переробки біопалива на вторинну сировину сталася пожежа. В результаті вибуху газових балонів 2 людини загинуло, 1 – у лікарні. Пожежу ліквідували.

Полтавська область

Від початку війни медичні заклади Полтавської області надали допомогу понад 1500 бійцям, які героїчно захищають нашу країну на передовій.

Понад 5 тисяч переселенців отримало медичну допомогу в області. 526 немовлят народилися на Полтавщині в жінок, яким довелося переїхати зі своїх регіонів.

Вінницька область

Вже 85% вінницьких підприємств повернулись до роботи та ще 20 релокованих почали працювати. 

В області зареєстровано 37,7 тисяч внутрішньо переміщених осіб. 

Черкаська область

Контррозвідники СБУ викрили агента фсб, який збирав дані про об’єкти, що могли стати ціллю для обстрілів рф на Черкащині. Зараз агент затриманий, йому повідомлено про підозру у державній зраді. 

Від початку повномасштабної війни на Черкащині знешкоджено 25 тисяч вибухонебезпечних предметів. З 24 лютого в області за бойовими розпорядженнями 700 разів залучалися сапери. Всього за цей час було знешкоджено 25 тисяч вибухонебезпечних об’єктів. Загалом було очищено 18 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Про це під час прес-конференції розповів начальник ГУ ДСНС України у Черкаській області Андрій Даник.

Південні області

Запорізька область

Військовослужбовці Сил оборони на Запорізькому напрямку продовжують ведення оборонної операції, надають відповідь ворогу та знищують його живу силу та техніку. Протягом минулої доби було знищено: 28 особового складу; 41 людину поранено; 3 танки; 7 бойових броньованих машин, 1 одиницю захоплено; 7 одиниць автомобільної техніки та 2 міномети.

Активних наступальних дій російські окупанти не проводили. Противник намагався зупинити просування наших підрозділів в районі н.п. Новодарівка та Нескучне, однак успіху не досягнув та відступив.

Основні сили й засоби загарбники продовжують зосереджувати в районах Оріхова, Гуляйполя та Великої Новосілки Донецької області, посилюють свої підрозділи в районі Василівки. Вчора ворог обстрілював позиції підрозділів наших військ вздовж лінії зіткнення з усіх видів озброєння в районі населених пунктів: Ольгівське, Полтавка, Новоандріївка, Времівка, Малі Щербаки, Преображенка, Новоданилівка, Покровське, Новодарівка, Успенівка, Залізничне, Оріхів, Кам’янське, Гуляйпільське, Новопіль та Новосілка.

З 15 територіальних громад зараз лише дві не окуповані, 3 — частково окуповані.

Внаслідок російських артилерійських ударів було пошкоджено близько двадцяти будинків,  два магазини, зруйновано гараж. 

На сьогодні, 3 червня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 21 497 абонентів у 76 населених пунктах Запорізької області, без газопостачання знаходиться 76 233 абоненти у 97 населених пунктах області.

У Запорізькій області продовжується ремонт критично важливих доріг. Сьогодні на автодорозі Н-15 Запоріжжя – Донецьк дорожники продовжують ліквідацію аварійної ямковості. Завдчки ремонтним роботам буде забезпечено проїзд на всій ділянці від Запоріжжя до під’їзду до Новомиколаївки. Через цю автомобільну дорогу можливо евакуюватися з Гуляйполя, Оріхова та Поліг. 

Сьогодні був обмежений виїзд приватного автотранспорту на тимчасово окуповані території з обласного центру. Виїзд обмежено через небезпеку обстрілів з боку ворога та розмив дороги в с. Кам’янське.

На Запорізькій АЕС склалась критична ситуація щодо забезпечення стабільної та безпечної роботи станції. Практично відсутні запчастини та витратні матеріали. Наразі робота на станції ведеться вахтовим методом. Тривалість вахти складає один тиждень. Російські окупанти вивчають можливість під’єднання станції до енергосистеми рф. Втім, через технічні причини це поки що технічно неможливо.

Миколаївська область

Миколаїв та передмістя за ніч двічі обстріляно ствольною важкою артилерією 152-го калібру. Вночі й зранку ворог гатив по Широківській громаді. Одна людина загинула, ще одну поранено. Пошкоджено присадибну ділянку, зруйновано будівлю ЦНАПу та 2 житлових будинки. Також обстріляно Березнегуватську громаду. Інформація про постраждалих уточнюється.

У Миколаївську область надійшла гуманітарна допомога від Мальтійської служби допомоги Івано-Франківська.

У вантаж увійшли, окрім продуктів харчування, засобів гігієни та медичних матеріалів, технічне обладнання для пожежних частин.

На передову для українських воїнів доставили понад дві тонни благодійної допомоги з Первомайська. Військові отримали найнеобхідніші речі першого вжитку, продукти тривалого зберігання, м’ясні вироби, макарони, різноманітні крупи, питну воду, медикаменти, засоби гігієни та багато чого іншого, що потрібно захисникам у військовому побуті.

Одеська область

В Чорному морі корабельне угруповання змін не зазнало, продовжує тримати блокаду, погрожувати застосуванням крилатих ракет та виношувати плани десантної операції.

На Одещині зведений підрозділ 126 окремої бригади територіальні оборони м. Одеси завершує підготовку до участі у бойових діях на південному напрямку фронту.

Продовжуються контрдиверсійні заходи, за результатами яких затримано торговця зброєю. Він намагався втекти, кинувши в правоохоронців гранату. Троє поліцейських поранено. Злочинця із співучасницею затримано. При собі у чоловіка виявлено бланк посвідчення з гербом рф та ще 1 гранату.

Також викрили п’ятьох людей, які підтримували та виправдовували вторгнення рф на територію України. За даними досудового слідства, затримані поширювали у заборонених в Україні соціальних мережах матеріали, які героїзували росіян та агітували до співпраці з рф. Трьом людям оголосили про підозру.

За 100 днів війни в Одесі здали 225 літрів крові та 224 літри плазми.

Херсонська область

Ворог активних наступальних дій не вів. Але на світанку спробував вийти в бойове зіткнення в районі Лозового на Херсонщині. Не маючи успіху під нашим щільним вогнем повернувся на вихідні позиції.

Тривають активні обстріли в районі смт Нововоронцовка.

За повідомленням американського Інституту вивчення війни, український контрнаступ на Херсонщині, ймовірно, відкинув російські війська на східний берег Інгульця. За оцінкою експертів ISW, російські сили вживають заходів, щоб запобігти подальшому контрнаступу українських військ на західному кордоні Херсонсько-Миколаївської області.

Ситуація на тимчасово окупованій Херсонщині залишається стабільно важкою.

Четверту добу жителі Херсона та деяких громад залишаються без зв’язку та інтернету. За оперативною інформацією голови обласної військової адміністрації Геннадія Лагути, частково з’явився мобільний зв’язок у Нижньосірогозькій громаді, частково є в місті Берислав

Окупанти в Херсоні захопили паспортні сервіси, розпочинають видачу містянам паспортів рф.

Так звана “військово-цивільна адміністрація” почала збір даних про власників комерційної нерухомості у Херсоні. До 3 червня власникам наказують подати документи на право власності майном до так званого “Фонду держмайна Херсонської області”. Що загрожує громадянам у разі невиконання – невідомо.

Російські військові незаконно затримали декана агрономічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету Івана Мринського. В університеті російські військові провели обшуки на факультеті. Про причину “затримання” та місцезнаходження Мринського невідомо.

“Епіцентр К” втратила контроль над управлінням у ТЦ “Епіцентр” та гіпермаркеті “Нова лінія” у м. Херсон. Озброєні люди, які назвалися представниками окупаційної влади, увірвались до магазинів та почали диктувати свої умови роботи. Більшість працівників відмовилася співпрацювати з окупантами.

 

У селах Любимівка та Миролюбівка відсутнє газопостачання та багато зруйнованих будинків. З села Трудолюбівка люди виїхали повністю.

Західні області

Волинська область

За 100 днів війни у Волинській області 181 раз оголошували повітряну тривогу. Загальний час дії сигналу в області – 156 годин 13 хвилин, а це більше 6 діб. 23 дні зі ста в області було тихо і небезпеки з повітря не оголошували. 

Вчора Волинь прийняла 116 внутрішніх переселенців.

Нині у Волинській обласній філармонії працює три колективи — Волинський народний хор, камерний оркестр “Кантабіле” і новостворений колектив під назвою “МузОборона”. Артисти організовують концерти для переселенців, бійців ЗСУ і тероборонівців. З 1 червня артисти Волинської обласної філармонії відновили роботу у повний робочий день.

Закарпатська область

Мукачівська міськрада виділила 60 мільйонів на підтримку військових, поліцейських та рятувальників. 50 мільйонів виділили для 128-ї Закарпатської бригади, 2 мільйони гривень — прикордонникам, 1 мільйон — військовому шпиталю, ще мільйон — пожежно-рятувальному загону та таку ж суму поліції. 5 мільйонів — двом військовим частинам. Наразі капітальні видатки у місті зупинені, ремонти не проводять, оскільки залишки коштів спрямовують на оборону країни. Загалом з 24 лютого 2022 року Мукачево спрямувало на допомогу військовим та силовим структурам 160 млн грн.

Працівники СБУ в Закарпатській області вручили підозру очільниці Руху підтримки закарпатських військових. Керівницю волонтерської організації підозрюють у продажі гуманітарної допомоги. Волонтерка нібито маскувала продаж під виглядом “благодійного внеску”, пропонуючи громадянам придбати спорядження за “спеціальною ціною” — 50% від повної вартості. 

Закарпатські аграрії виконали план з посіву ярих культур. Сьогодні засіяно площу 112,8 тис. га, що становить 100,8% до цьогорічного прогнозу. Найбільше земель у регіоні засіяні кукурудзою – 50 тис. га та засаджені картоплею – 28 тис. га.

Сьогодні під час візиту на Закарпаття делегація федеральної землі Бургенланд Республіки Австрія передала 7 пожежних автомобілів.

Івано-Франківська область

В культурному центрі “Новий Акрополь” Івано-Франківська, починаючи з п’ятого дня війни, волонтери плетуть основи для маскувальних сіток. Загалом вже сплели 130-150 основ для маскувальних сіток. Щодня до роботи долучаються приблизно десятеро людей, серед яких є як місцеві жителі, так і переселенці. Волонтери запрошують охочих доєднатись, кажуть, що матеріали є в наявності, а от рук не вистачає.

Митці з Косівської громади організували аукціон, на якому продаватимуть прикраси. Гроші витратять на купівлю тепловізора для колеги, який зараз на фронті поблизу Сєвєродонецька.

Благодійний фонд «Parimatch Foundation» надасть закладам соціальної сфери, в яких проживають внутрішньо переміщені особи, набори спортивного інвентаря. Один такий набір міститиме 20 м’ячів, інвентар для гри у бадмінтон, тенісні сітки тощо. Розрахований він буде на 100 осіб. 

Львівська область

Минулої доби жодного разу сирена не сповіщала про повітряну тривогу у Львівській області. Львівщина прийняла і розселила ще 62 людини з інших регіонів, де тривають бойові дії.

На всіх переходах області  кордон на виїзд за добу перетнули понад 16 тисяч осіб.

За 100 днів від початку повномасштабного вторгнення сили ПвК “Захід” збили 23 крилаті ракети і  знищили 11 російських безпілотників над територією Львівської області.

Вчора ввечері у Львові провели благодійний аукціон “Історія в об’єктах”. Серед лотів були бойові трофеї українських військових, уламки ракет та роботи художників. Загалом на аукціоні зібрали понад 205 тисяч гривень. Забрані кошти скерують у благодійний фонд UAID на закупівлю тепловізорів, дронів, оптики, броні, медикаментів та авто для ЗСУ.

У парку «На Валах» у Львові місцеві мешканці та переселенці разом з волонтерами штабу Порохової вежі плетуть маскувальні сітки для українських бійців. Одночасно до плетіння сіток розміром 106 та 1010 метрів задіяні близько 130 людей. Виготовлені сьогодні сітки передадуть військовим, які перебувають у Донецькій області.

Рівненська область

Із постраждалих регіонів у Рівненську область за 100 днів війни переміщено 33 підприємства, Луганський державний медичний університет, Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер. З області до «гарячих» регіонів відправлено 6,8 тисяч тонн гуманітарних вантажів.

З моменту збройної агресії росії проти України Рівненщина прийняла більше  68 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З них на постійне проживання залишилось 53 тисячі осіб.

У Рівному роздали понад  57 тонн борошна від ООН. Борошно отримали 1 490 людей.

З наступного тижня у Рівненській громаді стартує програма грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам від чеської гуманітарної організації «Людина в біді». Пріоритет надаватиметься ВПО, які відповідають певним критеріям уразливості, таким як – сім’ї з літніми людьми, люди з інвалідністю та ті, які не отримували грошову допомогу від інших гуманітарних організацій.

На Рівненщині завершили посівну. В області засіяли ярі культури на 420 тисячах гектарів. Це 100% від запланованого.

Тернопільська область

У Тернополі презентували проєкт будівництва містечка для переселенців. Проєкт будівництва безкоштовно розробив архітектор В’ячеслав Балбек. Згідно з проєктом, містечко розраховане на 5 тисяч людей, а будинки зможуть слугувати 70 років. У Збаражі готові виділити близько 40 гектарів землі для будівництва. Також планується, що збудують містечко за допомогою спонсорів, без залучення коштів держави.

У мистецькій резиденції імені Героя Небесної Сотні Назарія Войтовича організували прихисток для художників зі всієї України. Картини художників, які поселилися у резиденції, показали у Збаразькому замку.

Хмельницька область

У Хмельницькому працівники СБУ вручили підозру чоловіку, який працював на спецслужби росії. Він збирав та передавав дані про військові об’єкти та особисті дані військовослужбовців. Чоловіку загрожує позбавлення волі на 15 років або довічне ув’язнення. 

У Хмельницькому отримали 7 тонн гуманітарної допомоги від поляків. Це постільна білизна, ковдри, побутова хімія та вода.

Жителям та гостям Нетішинської, Острозької, Славутської та Ізяславської територіальних громад заборонено відвідувати зону навколо Хмельницької АЕС. В її межах, у зв’язку з воєнним станом, проводяться спеціальні охоронні заходи, в тому числі військового характеру.

Чернівецька область

За 100 днів війни сирени в Чернівецькій області лунали 84 рази загальною тривалістю 4 доби, 9 годин і 15 хвилин.

На Буковині за підтримки міжнародних благодійників планують реконструювати більше ста будівель для проживання переселенців. Долучитися до процесу має намір Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

У Чернівецькій області на два дні для відвідувачів відкриють поле півоній. На ньому цвітуть п’ять тисяч кущів квітів, 150 сортів з Нідерландів та Китаю. Усі гроші, які будуть зібрані за вхід, передадуть на ЗСУ та людям, які постраждали від війни.

У Чернівецькій обласній бібліотеці понад 50 тисяч російськомовних книг здали на макулатуру. Загалом російськомовні книги складають 60% від усього фонду бібліотеки. Їх планують списати до кінця року.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard