Развал Россії 17.07.2022

“РАЗВАЛ РОСІЇ” рубрика від УЖВ за тиждень 09-17.07.2022

Авторка: Ліза Туманова 

 «Навіть якщо Україна переможе у цій війні, через п’ять років у нас буде знову та сама ситуація. А за 10 років ми побачимо, як до влади прийде новий Путін», – екс-президент Польщі Лех Валенса.

Реалії війни

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну втрати особового складу РФ становлять близько 38 000 осіб. Російська пропаганда, продовжує приховувати кількість жертв серед своїх військових.

 

У Москві сформовано військовий підрозділ, куди набирають найманців для участі у російському вторгненні в Україну. Його називають «собянінськім полком», оскільки підрозділ частково фінансується з бюджету Москви. Але записуються в нього переважно не москвичі, а мешканці інших регіонів. Москвичі за 200 тисяч рублів на місяць вмирати не хочуть.

 

Біржі праці у Росії почали вербувати безробітних на війну в Україні. У Татарстані тим, хто перебуває на обліку на біржі, обіцяють зарплату в 300 тисяч рублів. Їх просять підписати документ про нерозголошення «військової таємниці». Дивно – війни начебто немає, але військова таємниця є.

 

Засуджених з виправної колонії №1 у селищі Тлюстенхабль в Адигеї агітують для участі у війні в Україні у складі приватної військової компанії «Вагнер». Записатися в «гарматне м’ясо» погодилося 300 зеків.

 

ЗСУ завдали чергових ударів по російських позиціях на тимчасово окупованих територіях України. Так у Новій Каховці та селі Чарівне розгромлено склади з боєкомплектом, у Донецьку три склади у різних районах міста, у Мелітопольському районі знищено військову частину РФ. І це при тому, що ленд-ліз для України навіть не запрацював.

 

На війні в Україні загинув полковник Олексій Горобець – командир 20-ї гвардійської мотострілецької дивізії, дислокованої у Волгограді, та його заступник полковник Олексій Аврамченко. Також стало відомо про загибель єфрейторки з Волгограда Анастасії Савицької. За офіційними даними, вона стала першою жінкою-військовослужбовицею російської армії, яка загинула під час вторгнення. Загинула явно не за інтереси Росії.

 

Уламки економіки

Найбільша далекосхідна золотодобувна компанія Petropavlovsk оголосила про банкрутство. Вона йде з Лондонської біржі, а на Московській біржі її акції обвалились більш як на 30%. Санкційний годинник невблаганно тікає, наближаючи колапс економіки.

 

Німеччина повністю відмовиться від російського вугілля з 1 серпня, від російської нафти – з 31 грудня. Латвія заборонила постачання російського газу з 2023 року. Європа поступово йде від російських енергоресурсів.

 

Російський Райффайзенбанк з 31 липня підвищить комісії за зберігання великих сум на поточних валютних рахунках: з 0,2% до 0,5% на місяць. Безкоштовний поріг залишиться тим самим – 5 000 у.о. Також зросте комісія за купівлю валюти на брокерський рахунок – до 3%. Незабаром у Росії повтор серіалу «Багаті теж плачуть».

 

Естонські банки LHV, Swedbank та SEB призупинили операції з Росією. Хоча європейські санкції не передбачають таких обмежень, але банки Естонії самостійно ухвалили таке рішення через воєнні злочини РФ в Україні.

 

Міжнародна ізоляція

Канада заборонила своїм громадянам надавати Росії послуги, пов’язані з виробництвом металевих виробів, комп’ютерної техніки, транспорту та іншого обладнання. Список високотехнологічних країн, які ігнорують економічні відносини з Росією, зростає щодня.

 

Ще ряд компаній йде з ринку Росії – шведська компанія з виробництва побутової техніки Electrolux, британська косметична мережа Lush, датський виробник теплової автоматики, холодильної та приводної техніки компанія Danfoss, косметична мережа Sephora, Lego, польський виробник заморожених овочів та фруктів Hortexco, виробник автомобілів Iveco та норвезький виробник упаковки Elopak. Далі буде.

 

ЄС швидше за все схвалить сьомий пакет санкцій проти Росії та продовжить обмеження на 2023 рік. До нього входить заборона на імпорт золота (у тому числі через треті країни), розширення списку пособників диктатора Путіна, посилення заборон на постачання в Росію продукції подвійного призначення, а також посилення санкцій для танкерного флоту. Серед надійних партнерів Росії залишаються Північна Корея та Сирія.

 

Європейське космічне агентство остаточно зупинило роботу з Роскосмосом над місією ExoMars з досліджень на поверхні Марса. У березні агентство говорило про зупинення спільного проекту через російське вторгнення в Україну. Тепер «марсіанські хроніки» – без росіян.

Регіони

Обговорення перспектив колапсу російської державності у західному просторі не лише дало їжу для прокремлівської російської пропаганди, а й спонукало на аналогічні роздуми російську опозицію. Так, наприклад, про можливий розпад Росії на кілька держав заговорили Леонід Волков, Олег Кашин, Михайло Ходорковський та Володимир Пастухов. Дискусія про ймовірний розпад Росії піднімається на новий якісний рівень.

 

Екс-президент Польщі Лех Валенса закликав звільнити поневолені народи Росії. Валенса також заявив, що, якщо змінити політичну систему не вийде, то необхідно зменшити кількість громадян РФ зі 144 до 50 млн осіб, роздробивши її на дрібніші держави. Дрібніші держави теж хочуть здобути незалежність від кривавого Кремля.

 

Путін підписав указ про внесення змін до складу Держради Росії. У документі Рустам Мініханов замість президента Татарстану іменується як «глава Татарстану». Незважаючи на старанну працю Мініханова щодо формування гарматного м’яса у вигляді татарських батальйонів «Алга» та «Тімер», Путін його публічно принизив. Чим дав зрозуміти, що найголовніший президент у Росії він один, а найкраща форма татарської суб’єктності – це Казанська область.

 

23 липня Ліга Вільних націй (Free Nations League), яка об’єднала представників поневолених Кремлем народів, проведе протестні акції у різних країнах світу. Активісти національних рухів РФ вийдуть на мітинги з метою консолідації антиімперських сил у рамках Тижня поневолених народів. Мітинги відбудуться у США, Литві, Туреччині, Чехії. Ліга Вільних Націй – це широкий антиімперський фронт башкирського, бурятського, інгерманландського, козачого, калмицького, татарського та ерзянського національних рухів, які відкрито виступають за вихід із РФ та створення нових національних держав.

 

Форум вільних народів Росії опублікував картографічний проект, у якому пропонує Казань як столицю конфедерації Ідель-Урал. Публікація викликала обурення серед башкирських та ерзянських активістів, оскільки сам рух «Вільний Ідель-Урал» завжди бачив майбутню конфедерацію як добровільне об’єднання незалежних держав за прикладом Євросоюзу. Раніше Рафіс Кашапов, Сирес Болянь, Каміль Сукаєв, Роза Курбан, Ожомасонь Кірді ніколи не говорили про Казань як столицю конфедерації. Як і про те, що вони проти незалежності тієї чи іншої республіки. Дискусія про формат майбутнього устрою РФ продовжується.

 

Депутати Верховної Ради України Муса Магомедов та Олексій Гончаренко зареєстрували проект ухвали «Про визнання державного суверенітету Чеченської Республіки Ічкерія». Ічкерію не було визнано жодною з держав – членів ООН. Але у березні 1992 року президент Грузії Звіад Гамсахурдія підписав Указ про визнання державної незалежності Чеченської Республіки.

 

Тувінці – одні з антилідерів за загиблими на війні в Україні в перерахунку на чисельність населення регіону. Тим часом до деяких почало доходити, що від участі у війні можна відмовитися і люди почали масово писати рапорти.

 

У Росії заблокували сайт фонду «Вільна Бурятія», який допомагає військовим розірвати контракти та повернутися додому з України. Сайт не відкривається навіть із VPN. Напередодні у фонді розповідали, що допомогли повернути з війни близько 150 обдурених бурятів.

 

У ніч проти 8 липня активісти ерзянського національного руху провели акцію, розклеївши в столиці Республіки Мордовія сотні листівок, які закликають ерзян їхати на Раськень Озкс — національні моління ерзян, які пройдуть у селі Чукали Великоїгнатовського району. На Раськень Озкс влада планувала використати масовку з Z-свастиками, але легітимний Атянь Езем не дав московській владі скористатись традиційним релігійним ритуалом для пропаганди війни проти України та дискредитації ерзянського національного руху.

 

В Удмуртії ФСБ закликало жителів регіону доносити про випадки дискредитації військових в Інтернеті та тих, хто закликає брати участь у несанкціонованих мітингах проти війни в Україні.

 

Близько 60 вчителів із Дагестану погодилися працювати педагогами у так званих ДНР та ЛНР, тоді як викладачів не вистачає у самому Дагестані. Серед причин вони назвали привабливі фінансові умови – відрядженим обіцяють виплачуватись подвійну зарплату та 8 тисяч рублів добових.

 

Міносвіти Росії підписало наказ про об’єднання Башкирського державного університету та Уфимського державного авіаційного технічного університету – Уфімського університету науки та технологій. Проти об’єднання вузів виступали викладачі та вчені, оскільки у них зовсім різний профіль: «Злиття гуманітарної та технічної шкіл призведе до необхідності формування змішаного способу мислення у студентів та викладачів, що є неприпустимим у нинішніх умовах». У Москві ставлять ще один експеримент на людях.

 

У Чувашії стає більше безробітних. На 11 липня зареєстровано 5 532 безробітних, рівень реєстрованого безробіття – 0,91%. Два тижні тому безробітних було значно менше – 5 378 осіб. У світлі економічної безвиході нескладно спрогнозувати подальше зростання безробіття у регіоні.

 

Блогер із Бурятії не змогла зняти житло у Воронежі через національність. Їй сказали, що «бурятів та азіатів» не селять. А в цей час самі росіяни воюють із «фашизмом» в Україні.

  

До складу башкирського батальйону ім. Шаймуратова увійшли 20 козаків Уфімсько-Табинського відділу Оренбурзького козачого війська (є й такі ряжені) та козаків Югри. Це ще раз підтверджує, що це не башкирський батальйон і ніякого башкирського духу не існує!

 

В Уфі було представлено імама, який «куруватиме» чоловіків, які добровільно побажали вирушити воювати з Україною. Це Хамза Хафізов, родом з Уралу. Нагадаємо, що Башкортостан лідирує у Поволжі за кількістю загиблих на війні з Україною. Призначення імаму можна пояснити лише тим, що своє лідерство регіон віддавати нікому не збирається.

  

Голова села Біла Річка в Кабардино-Балкарії Тахір Созаєв заарештований за звинуваченням в екстремізмі через заклик до місцевих продавців обслуговувати лише тих, хто розмовляє балкарською мовою. Після затримання чиновника повністю вигоріла будівля місцевої адміністрації, у вогні знищено всю документацію. Правоохоронці підозрюють, що причиною міг бути підпал. Збіг?

 

Суд у Москві засудив до восьми років позбавлення волі в колонії загального режиму за «причетність до тероризму» Дауда Мамілова, сина депутата Народних зборів Інгушетії. На думку звинувачення, Мамілов із групою осіб брав участь у створенні законспірованого осередку «Дмітровський джамаат», учасники якого планували вчиняти злочини на території Росії.

 

Божевілля «руского міра»

Путін підписав закон, яким банки зобов’язуються передавати до Єдиної біометричної системи персональні дані росіян без отримання їхньої згоди. Банки вже кілька років збирають біометричні дані (голос, сітківка ока, відбитки) для захисту рахунків від шахраїв. Але тепер їх передадуть ФСБ, яке використовуватиме дані у своїх цілях.

 

Мінцифри РФ розробило новий варіант законопроекту, згідно з яким бізнес можуть зобов’язати передавати персональну інформацію про громадян без знеособлення, після чого її знеособить уповноважений орган. Далі доступ до даних отримають інші відомства та російські розробники систем штучного інтелекту.

  

Генпрокуратура Росії визнала «небажаною» діяльність на території РФ чотирьох іноземних неурядових організацій, серед яких Bellingcat, The Insider та Інститут правової ініціативи Центральної та Східної Європи. Бажаними залишаються лише ті, хто підтримує агресію Путіна в Україні.

 

Влада Новосибірської області за рахунок бюджету закупила сільгосптехніку на 15 мільйонів рублів, а також ремонтує дороги і будує новий міст в окупованому російськими військовими районі так званої ЛНР. Невже інфраструктура області настільки розвинена, що влада може собі дозволити витрачати чималі кошти на будівництво в чужій країні?

 

Фракція ЛДПР запропонувала використати термін «правитель» замість слова «президент», щоб останнє у Росії «не вкоренилося остаточно». Там наголосили, що термін «президент» у значенні голови виконавчої влади використовують американці. До посади «самодержавець» Путіну залишився один президентський термін.

 

Верховний муфтій Росії Талгат Таджуддін під час святкової проповіді в Уфі з нагоди мусульманського свята жертвопринесення Курбан-Байрама відкрито підтримав війну з Україною. Він заявив, що її необхідно довести до кінця, «щоб ніяких фашистів, паразитів поруч із нами не було, тому що потім дихлофосу не вистачить». Релігія в Росії – опіум для народу, де православ’я та іслам поставлені на вірну службу кремлівському диктаторові.

 

Путін нагородив пропагандиста Володимира Соловйова орденом «За заслуги перед Батьківщиною» IV ступеня, а саме – «за формування позитивного образу Росії та активну участь у суспільно значущих заходах». А як відомо, найвагоміший захід у суспільному житті Соловйова – це обдурювання росіян.


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

 

UWG Olena Biletska