технікою Заземлення УЖВ

Техніка «Заземлення» Що робити, коли емоції застали зненацька? Як взяти емоції під контроль?

Автор Yana_Hushchyna (поради від психолога)

Підготовлено спеціально для Української  Жіночої Варти

Що робити, коли емоції застали зненацька? Як взяти емоції під контроль? Давайте познайомимось із технікою «Заземлення», яка нам в цьому допоможе.

Кожен із нас у своєму житті стикався з яскравим емоційним спалахом, пофарбованим у негативний колір. Вміти впорядковувати свій емоційний стан, наразі дуже актуально.

Техніка «Заземлення», чи як її ще називають «5-4-3-2-1» – це швидка допомога при сильних емоційних хвилюваннях та тривогах. Її потрібно застосовувати, коли необхідно швидко зменшити інтенсивність емоцій та нервової напруги. За допомогою цієї вправи можна відволіктися від тяжких думок і повернутися в «тут і зараз», проще кажучи «вибратися» з гнітючих почуттів та спогадів. До речі, її можна застосовувати при панічних атаках, коли людина відчуває сильне, некероване відчуття жаху.

 

 Техніка «Заземлення» складається з кількох вправ, щоб виконувати ці вправи, влаштуйтесь зручно, не обов’язково сидіти, головне, щоб Вам було комфортно і зручно.

 

  1. Зорова вправа. Знайдіть очима 5 предметів, схожих за якоюсь однією ознакою, наприклад, зеленого кольору тощо.

 

  1. Тактильна вправа. Вам потрібно взяти 4 предмети у руки (по черзі) чи доторкнутись до 4-х предметів, але ви повинні не просто швиденько доторкнутись, а потримати деякий час ці предмети у руках, щоб усвідомити які вони на дотик, яка в них поверхня, теплі вони чи холодні тощо. Витратьте деякий час на цю вправу, не поспішайте. Дайте своєму розуму зосередитись на тактильних відчуттях.

 

  1. Слухова вправа. Ми звикли не звертати уваги на навколишні тихі звуки, але виконуючи цю вправу необхідно прислухатись та почути 3 якісь звуки навколо Вас. Почуйте та спробуйте зрозуміти, що це за звуки та звідки вони йдуть. Будуть ці звуки з вулиці чи з сусідньої кімнати – це не важливо, важливо щоб Ви спробували звернути увагу на ті звуки, які раніше не помічали.

 

  1. Ольфакторна чи аромо вправа. Спробуйте відчути 2 запахи. Понюхайте квіти, духи свої чи тих хто Вас оточую, нагадайте собі як пахне хліб чи щось з фруктів/овочів тощо. Навкруги дуже багато різноманітних запахів, спробуйте знайте навколо якийсь новий, який до цього часу Ви не помічали.

 

  1. Смакова вправа. Вам потрібно відчути якийсь 1 смак. Наприклад, з’їсть солодку цукерку чи щось інше. Якщо під рукою немає нічого їстівного, тоді спробуйте згадати, що останнє Ви їли та який у цієї їжі був смак. Згадайте якомога детальніше.

 

  1. Вправа на уяву. Пригадайте щось, якийсь віршик, пісню чи можна навіть пригадати номер телефону, власний або когось з близьких. Спробуйте згадати цей номер задом наперед.

 

Робіть ці вправи час від часу, завдяки ним Ви зможете ослабити сильні емоції та впорядкувати нервовий стан, але важливо пам’ятати, що ця техніка допомагає впоратися с сильними емоціями, але вона не усуває причину виникнення цих емоцій.

 

Бережіть себе та свій емоційний стан!


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard