6 листопада Українська Жіноча Варта організувала діалог «Ґендерна рівність та соціальна інклюзія, вирішення конфліктів, недискримінація».
Ксенія Гнатовська, практикуюча психологиня і голова Секретаріату МФО «Київ — за рівні можливості» розвіяла популярні міфи про ґендер і відповіла на запитання: що це й чому рівність ґендерів — вкрай актуальна для українського суспільства.
Ґендер і стать — поняття не тотожні. Стать означає вроджену приналежність до чоловічого, або жіночого роду, зумовлену статевими особливостями.
Ґендер — це соціальний конструкт, набір патернів поведінки й уявлень про соціальні ролі, на які повпливали: виховання, освіта, панівні дискурси.
Навіщо потрібен термін «ґендер»?
Ґендер дозволяє виявити і зрозуміти джерела нерівності, стереотипів і дискримінації. Більшість цих проблем зумовлені не біологічними відмінностями, а соціально закріпленими ролями та очікуваннями щодо поведінки жінок і чоловіків.
Ґендерна рівність в Україні.
Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок» підтримує рівноправ’я для всіх, незалежно від статі. Це включає рівний доступ до ухвалення рішень, можливість поєднувати кар’єру з сімейними обов’язками, зрештою вільно обирати спосіб життя, не відштовхуючись від традиційних уявлень про соціальні ролі.
Як ґендер повʼязаний із правами жінок?
Усе починається з усвідомлення відносності «чоловічого» й «жіночого». Ґендер апелює до свободи самостійно конструювати свою соціальну роль, відбираючи зі стереотипно «чоловічого» й «жіночого» те, що резонує саме вам.
Простіше кажучи, виховання дитини — не суто жіночий обовʼязок, так само як аграрний бізнес — не винятково чоловіча справа. Особистість селектує заняття, відповідальність та захоплення вольовим рішенням напротивагу тиску «так треба», або «це тобі не пасує, бо ти чоловік/жінка».
Може здатися, що ґендерні питання — не в топі порядку денного, одначе, в розрізі розбудови суспільства незалежних, із розправленими плечима, особистостей, ґендерна рівність — основа волевиявлення і свободи.
Проведення цього заходу та ця публікація стали можливими завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду. Відповідальність за зміст інформації несе ГО “Українська Жіноча Варта”. Інформація, що представлена в дописі, не завжди відображає погляди УЖФ.
Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard