Родичі полонених та зниклих безвісти українців просять про допомогу


3 квітня 2018 року в кулуарах Верховної Ради України пройшов брифінг представників громадських об’єднань родичів полонених та зниклих без вісти під час бойових дій на сході України бійців та добровольців.
У брифінгу взяли участь Ядвіга Лозинська, Людмила Ватаманюк, Тетяна Мельник, Олена Сугак, рідні яких пропали безвісти ще з часу виходу українських військ з так званого «Іловайського котла».
За словами жінок, за чотири роки пошуки зниклих не ведуться і зайшли в глухий кут. На родичів відповідними органами просто чиниться тиск з метою відмовитись від пошуків, визнати своїх синів, братів та чоловіків загиблими і взяти тіло на перепоховання. Між тим, багато хто з рідних за чотири роки вже проводить своє незалежне розслідування і має дані, що їх близькі знаходяться в полоні. Неодноразові звернення до ЗСУ, СБУ та прокуратури з вимогою поновити слідчі дії, зробити розкадровку наявних відео, де батьки бачили своїх синів в полоні, опитати свідків, в тому числі і вже звільнених з полону бійців – залишаються без відповіді.
Спільнота родичів зниклих безвісти звернулась до депутатів та представників українських медіа допомогти вплинути на органи, які займаються пошуком, задля припинення практики тиску щодо визнання зниклих загиблими; т поновлення розшуків;залучення до розшуку міжнародних спеціалістів, з країн, які мають досвід в цьому питанні, і які вже готові приїхати до України; швидшого прийняття в цілому Закону про статус зниклих осіб, згідно з яким створюється реєстр зниклих безвісти.
Українська Жіноча Варта приєднується до важливих та небезпідставних вимог українок, які чотири роки не втрачаючи надії самостійно займаються пошуком своїх рідних, яких держава вже швидко викреслила з списків живих.
Ще раз нагадуємо імена тих, чиї родичі просять про допомогу в їх пошуку:
Ватаманюк Сергій, 80-та бригада, пропав безвісти у вересні 2014 року
Сугак Руслан, 40-й батальйон «Кривбас», знаходиться в полоні після «Іловайського котла» з 2014 року
Андрій Лозинській, 93-тя бригада, пропав безвісти під Іловайськом в 2014 року
Українська Жіноча Варта