Про Україну у світі пишуть. Огляд від УЖВ 07.03.2022


BBC-News
Санкції проти Росії
Джерело: https://www.bbc.com/news/world-europe-60125659
Фінансові заходи
Західні країни заморозили активи російського центрального банку, обмеживши його можливість отримати доступ до $630 млрд (£470 млрд) його доларових резервів. США, ЄС і Велика Британія також заборонили людям і підприємствам мати справу з російським центральним банком, його міністерством фінансів і його фондом багатства.
 
Орієнтація на осіб
США, ЄС, Великобританія, Канада – під ці санкції прийняті для певного ряду людей: олігархів, близьких до Кремля, президент Росії Володимир Путін і Сергій Лавров.

  • Їхні активи заморожені;
  • США – заборона на в’їзд.

 
ЄС, Велика Британія, США та Канада створили трансатлантичну робочу групу для виявлення та заморожування активів осіб і компаній під санкціями.
Торгівля з Росією та подорожі
Великобританія, ЄС, США та інші – обмеження на відправку продуктів в Росію, таких як товари подвійного призначення
ЄС – продаж літаків та обладнання російським авіакомпаніям.
 
Благодійність та допомога інших країн
Джерело: https://www.bbc.com/news/uk-60647982
DEC (комітет, який об’єднує 15 британських агенцій допомоги, включаючи Британський Червоний Хрест, Oxfam і Save the Children) – понад 1 мільйон фунтів стерлінгів на годину було пожертвувано відтоді, як він подав свій звернення в четвер.
Гроші допомагають забезпечити їжею, водою та іншими предметами першої необхідності людей в Україні та сусідніх країнах.
ООН – понад 1,7 мільйона мирних жителів втекли з України після вторгнення Росії 24 лютого. Багатьом із тих, хто тікає від конфлікту, довелося чекати до 60 годин, щоб перейти до Польщі в морозну погоду.
Біженці
Джерело: https://www.bbc.com/news/world-60555472
ООН – надала дані про кількість мирних людей, що покинули Україну, через військове вторгнення Росії на її території. Ця кількість складає приблизно 1,7 мільйонів людей.
Яку допомогу надають країни?
Польща – біженці можуть перебувати в центрах прийому, якщо у них немає друзів чи родичів. Їм надається харчування та медична допомога. Також доступна  неуточнена інформація про те, що готується медичний потяг для поранених українців.
Угорщина, Румунія – пропонують грошові надбавки на їжу та одяг. Дітям дають місця в місцевих школах.
Чеська Республіка –  дозволить біженцям подавати документи на візу спеціального типу, щоб залишитися.
Греція, Німеччина – відправляють до Словаччини намети, ковдри та маскию
Франція – відправляє ліки та інше медичне обладнання до Польщі 
 
 
AlterNet
Джерело: 

  1. https://www.alternet.org/2022/03/these-military-experts-believe-world-war-3-is-now-a-very-real-possibility-report/
  2. https://www.politico.eu/article/fight-ukraine-russia-world-war-risk-real/

Третя світова війна тепер є цілком реальною можливістю: звіт

Президент США Джо Байден твердо заявив, що американські сили не будуть залучатися до бойових дій. У своїй промові про стан Союзу цього тижня Байден описав війну як боротьбу України і сказав, що Вашингтон зробить усе можливе, щоб допомогти.
У п’ятницю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив бажання альянсу уникнути конфлікту та небажання вводити заборонену для польотів зону.
Один високопоставлений чиновник ЄС сказав, що українці заплатять жахливу ціну через те, що Захід наполягає, що він не бере участь у боротьбі, і відкладає свою пряму участь. «Вони намагатимуться прикидатися ще деякий час, і багато українців повинні будуть померти», –, додавши, що Заходу необхідно визнати, що це була головна мета Путіна.
Другий високопоставлений чиновник ЄС сказав, що країни-члени ЄС подбали про те, щоб зброя та інша допомога, яку вони надають Україні, відповідали статтею 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй, що стосується права країни на самооборону, і що Москва чи хтось інший не повинні розглядати її як держави ЄС, які безпосередньо вступають у конфлікт з Росією.
 
Politico
Джерело: https://www.politico.eu/article/denmark-to-increase-defense-budget-and-phase-out-on-russian-natural-gas/
Данія значно збільшить свій оборонний бюджет і прагне стати незалежною від російського природного газу у відповідь на війну Москви проти України, заявила прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен на прес-конференції в неділю ввечері.
 
Джерело:

  1. https://www.politico.eu/article/ukraine-eu-russia-refugees-asylum/
  2. https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A52022PC0091&qid=1646384923837

За даними Агенства ООН у справах біженців, напад Росії, ймовірно, призведе до «найбільшої кризи біженців у Європі в цьому столітті». За оцінками Європейської комісії, до 6,5 мільйонів українців можуть бути змушені втекти.
 
Bloomberg 
Джерело: https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-03-06/europe-urges-fast-action-on-ukrainian-nuclear-plants-safety?srnd=premium-europe
Комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон у листі до генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі закликав Росію «повернути всі ядерні об’єкти України під повний оперативний та регуляторний контроль України, включаючи безперешкодний доступ персоналу до цих об’єктів в Запоріжжі, а також у Чорнобильській зоні відчуження».
Президент Франції Еммануель Макрон висловив стурбованість після розмов у неділю зі своїм російським президентом Володимиром Путіним.
Європейська група ядерних регуляторів ENSREG попросила своїх членів розглянути можливість надання практичної підтримки своєму українському колегі та готова співпрацювати з МАГАТЕ, сказав Сімсон.
 
Глава ЄС з питань енергетики також розкритикував «позицію держави-агресора» в Раді керуючих МАГАТЕ. Росія є найбільшим у світі експортером реакторів, проекти в Аргентині, Бангладеш, Єгипті, Угорщині та Туреччині.
 
Українська Жіноча Варта