Пост-реліз. Українська Жіноча Варта в Києві провела заняття з тактичної медицини. (фото)

6 листопада 2022 р. у Шевченківському районі Києва  Vcentri HUB відбувся ще один начальний захід УЖВ – вишкіл з тактичної медицини. Цього разу вже тридцять жінок та дівчат відпрацювали одноденний 5-ти годинний курс, це вдвічі більша група порівняно із відповідним попереднім заходом, що свідчить про високу зацікавленість наших берегинь.

Група і цього разу набралася протягом доби з моменту розміщення оголошення в мережі, адже для переважної більшості дівчат таке навчання відбується вперше. Нагадаємо, що такі вишколи УЖВ планує проходити регулярно: двічі на місяць на вихідних в Оболонському та Шевченківському районах міста, а у найближчій перспективі – географію розширювати на інші міста України.

Головна мета – якомога більше цивільних навчити базових практичних навичок з тактичної медицини.

Інструкторами вишколу були професійні військові медики, які навчався тактичній медицині в Україні і в США.

Інструктор коротко ознайомив слухачок з історичними передумовами запровадження таких навчань серед цивільних. З урахуванням власного бойового досвіду він зосередив увагу на головних особливостях тактичної медицини, зокрема, поведінки людини у тій чи іншій критичній ситуації, поширених реакціях, острахах тощо. Наглядно пояснив першочерговість обстеження пораненого та надання йому невідкладної допомоги.

Головними пунктами програми вишколу є відпрацювання практичних навичок з таких дій як:

– кровоспинні процедури, а саме накладення турнікету собі та побратиму;

– попередження пневмотораксу;

– дії щодо виявлення переломів тазової кістки та кінцівок;

– накладання джгуту, в тому числі на шию;

– дії у випадку розриву черевної порожнини;

– правильної тампонади рани тощо.

Вишкіл складався з трьох частин, по завершенні яких інструктори мали змогу провести експрес-опитування слухачок, який дозволив оцінити рівень засвоєння отриманих знань, а крім того обговорити інші питання, котрі не увійшли до програми.

Зворотній зв’язок у вигляді усного інтерв’ювання учасниць, а також їхніх письмових відгуків ще раз підтвердив актуальність такого вишколу та довів високий рівень зацікавленості, зокрема серед жінок. Ось деякі з відгуків сьогоднішній учасниць:

Пані Тетяна: «Дякую за чудову можливість зробити шлях до знань щодо надання медичної допомоги. Різниця між традиційною та в умовах бойових дій вражаюча. Психологічний чинник має велику силу. Мені як людині не причепної до медицини саме так і є. Вразила інформація щодо легень. Уявила на мить, що скоріш за все деякі рятувальні дії не змогла б зробити …»

Пані Яна: «Щиро дякую всім організаторам, виконавцям і викладачам за такі цікаві, змістовні та потрібні знання в наш теперішній, нелегкий час. Сподіваюся на нову зустріч, бо іще вчитися і вчитися…Дякую».

Пані Ірина: «Хочу подякувати організаторам за чудовий тренінг. Вже не вперше відвідую тренінги Української жіночої варти – всі дуже корисні, змістовні та проводяться на високому рівні. Також хочу подякувати тренерам. Сподобалось, що матеріал подано структуровано, дохідливо навіть для людей, які раніше не мали справ з медициною. А ще – знання, що максимально основані та адаптовані до дій, що відбуваються в реальному житті, а не «як пише книжка».

Пані Дар’я: «Дякую за тренінг, було дуже корисно і, певно, мотивуюче до подальшого навчання. Окрема подяка за досвід тренерів: очевидно, ним було місцями важко ділитися з “глибоко цивільними” людьми, проте це дуже важливо поглянути на порятунок себе та поранених поруч з точки зору постійної розстановки пріоритетів у процесі. Чекатиму на анонс продовження в польових умовах».

Пані Лариса: «Щиро дякую, за сьогоднішнє заняття! Так доступно, зрозуміло! Окрема подяка хлопцям, що проводили ! Відчувається сила, досвід та щирість! Готова йти на поглиблений курс. До зустрічі!»

Пані Вікторія: «Дякую за такі цінні знання та реалістичну подачу інструкторам! Краще знати і не скористатися, ніж не знати.  Відчула глибоку прірву між тим що почула сьогодні і тим, що вчили в школі на ОБЖ. Вдячна Жіночій варті, що організовують такі тренінги, неодмінно буду слідкувати за наступними …»

Пані Наталя: «Щиро вдячна за сьогоднішній тренінг організаторам та інструкторам!!! Ці знання – безцінна база, яку має знати кожен!!! Дякую Українській Жіночій Варті за діяльність і за всі корисності, які ви організовуєте!!! Класна команда!!! Чекаю наступних тренінгів!»

 

Що тут ще додати? Атмосфера сьогодні направду була заповнена «корисностями» приправлена військовим гумором та навчанням складним невеселим речам просто і зрозуміло…

Здобуті знання безперечно допоможуть учасницям почуватись впевненіше у наш нелегкий час. І як показало опитування, як і після попереднього вишколу, більшість слухачок проявили бажання поглибити здобуті знання.

 

По завершенні навчального заходу усі учасниці отримали сертифікати про проходження вишколу з тактичної медицини.

 

Заняття відбулося за підтримки Київської міської ради та  Заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Хонда Марини Петрівни


Фото звіт вишколу з тактичної медицини 06.11.2022


Ukrainian Women’s Guard

donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE

Subscribe to our channels and pages

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard