Польському професорові загрожує ув’язнення за образу українських військовополонених.

Доктор наук Богуслав Пазь у коментарях під відео, на якому донецькі сепаратисти знущаються над українським військовополоненим, назвав українських солдатів «бандерівською педаллю».
Прокуратура Врацлава проводить розслідування по відношенню до доктора наук Врацлавського університету, професора Богуслава Пазя. Причиною цього став коментар польського професора, залишений ним у мережі Facebook під відео, на якому донецькі сепаратисті знущаються над українськими військовополоненими.
«Приємно, що бандерівська педаль так отримала по голові. Ну як тут не любити росіян? З цим непотребом, на жаль, потрібно чинити саме так», – написав Богуслав Пазь.
Як зазначила прес-секретар врацлавського окружного прокурора Малгожата Клаус, розслідування проводиться відповідно до ст. 256 та 257 Кримінального кодексу (заклики до ненависті відносно людей за громадянською ознакою або образи групи людей через їх національність).
Вона додала, що у разі визнання судом професора Врацлавського університету винним за вищезазначеними статтями йому загрожує покарання до трьох років позбавлення волі.
У свою чергу ректорат університету призупинив права Богуслава Пазя як працівника вишу. Також висловлення професора привернуло увагу врацлавської комісії з питань етики та дисциплінарного контролю.
Оригінал статті .
Переклад зроблено за ініціативою ГО «Українська Жіноча Варта»