Перший в Україні Музей української марки в м. Вінниця

В середині серпня 2016 року у місті Вінниця було відкрито перший в Україні Музей української марки імені Якова Балабана.
Втіленню в життя цього проекту передувала довга та наполеглива сумісна праця голови Української Військової Варти Олександра Білецького та власника колекції відомого філателіста Олександра Балабана. Вагому підтримку надавала і Українська Жіноча Варта, особливо очільниця організації – Олена Білецька.
В основу музею лягла унікальна колекція українських марок, яку більше ніж півстоліття збирав Олександр Балабан.
Батько знаного в світі філателіста – Яків Балабан – родом з Вінниччини, з села Писарівка Ямпільського району. Яків Балабан був офіцером армії Петлюри, брав участь в обороні Карпатської України, після вимушеної еміграції до Сполучених штатів Америки став активним діячем української діаспори. Тому музей й було названо ім’ям видатного вихідця з Вінниччини.
Сам Олександр Балабан народився і все життя прожив у Нью-Йорку, але часто навідується до України, брав участь у Революції Гідності.
На сьогодні в експозиції музею представлено всього близько одного відсотка колекції (адже приміщення надане для музею поки тимчасове, постійна експозиція буде розміщена в триповерховій споруді), але навіть з такого невеличкого елементу колекції можна дізнатись багато цікавого з історії незалежної України та її боротьби за незалежність. Історія прямо вказує на те, які території здавна були українськими, і які повинні українськими залишатись.
Подальший розвиток цього проекту передбачає великі та цікаві плани: екскурсії до музею школярів з усієї України, широку співпрацю з Укрпоштою – випуск та гасіння власних марок та багато іншого. Також у музеї можна придбати цікаві поштові марки.
 
адреса музею  Україна, м. Вінниця, вул. Соборна,26
к.т.     099 534 30 20,   0432 67-14-14
ел. пошта    mum.balaban@gmail.com
1-1
Голова УВВ Олександр Білецький та власник колекції марок філателіст Олександр Балабан
2-1
Голова УЖВ Олена Білецька з родичкою Олександа Балабана
2-2
Марки УНР Катеринославського поштово-телеграфного округу
3-1
Олександр Білецький на відкритті Музею Української Марки
4-1
Конверт листа відправленого з Ростова-на Дону.Україна
5-1
Лист в Єнакієво. Україна