Олена Білецька: “Будь яку трансформацію країни треба розглядати в першу чергу з точки зору безпеки”


Українська Жіноча Варта взяла участь в круглому столі, присвяченому проблемам проведення реформи децентралізації. Кругли стіл було проведено к Національному медіа-центрі «Територія реформ».
Під час круглого столу експертами з різних точок зору були обговорені як досягнення, так і певні виявлені недоліків ході реформування, як от неузгодженість законодавства, побоювання влади, що гальмують реформу, та можливість подальшого згортання децентралізації.
Цікавим моментом в обговоренні стало питання місцевого референдуму. Певна частина експертів підкреслила, що в українських умовах використання такої «важкої зброї», як референдум, може призвести до знищення країни.
Про те, що державні трансформації в першу чергу треба розглядати з точки зору безпеки в своєму слові відзначила і голова УЖВ Олена Білецька. До того ж, на думку очильниці УЖВ, набагато ліпше було б мати глобальну стратегію розвитку країни, в яку була б вписана і децентралізація. «На сьогодні ми маємо просто шквал законів, які ще й в окремих випадках написані непрофесійними людьми – зауважила Олена Білецька, – в яких плутаються навіть фахівці: юристи, політологи. То, що вже казати про простих українців. Україні вкрай необхідно підвищення фаховості державних службовців, та зміна кадрової політики»